Ubúda mi váha

Príspevok v téme: Ubúda mi váha
Bartas

Ahoj,

zisťujem že mi ubúda z váhy aj keď si myslím že by ubúdať nemalo. v priebehu cca mesiaca mi išli dolu 3 kilogramy.
s jedálničkom nemám žiaden problém, jem všetko doradu. ráno raňajky, v robote desiata, obed, olovrant a keď prídem dom tak večera alebo aj druhá ak vydá.
zamestnanie mám sedavé, ale hýbem sa. cyklistika a pridal som si k nej aj činku.
z odkazu na vypočítanie BMI mi povedalo, že mám 21 kg podváhu.
na 26 rokov mám 62 kg. čo som si všimol tak moja statická váha je 65, ktorá sa držý ako kliešť. ani ubrať ani pribrať. len teraz ma to zarazilo že som takto klesol.
celkovo sa cítim v pohode po fyzickej stránke, žiadna únava ani nič podobné. spánok mám tak 7-8 hodín, snívajú sa mi sny.
užívam len tabletky, cavinton 50mg 1-0-0 a lucetam 400mg 1-0-0.
mohol by byť problém aj v tabletkách ? užívam ich 4 roky s tým že dávka sa menila z 1200 lucetam. ale pochybbujem.
ešte ma napadlo že som nejakú dobu nebol v pohode po psichyckej stránke. trcha tlak v robote, nový vzťah.
ako som písal tak jem všetko doradu. zelenina, ovocie, syry, kuracie maso, občas rybu, celozrnné veci.
nechápem tomu prečo sa takto deje.
ďakujem za brainstorming

xdanielax

:-)
no tak ked chces pribrat netreba robit nejake dlhotrvajuce aerobne aktivity. Ale ked si vyslapes par kopcov, resp. budes bicyklovat skor na vyssom /?/ tazsom prevode tak to bude oka. Alebo sprinty a skorej taketo vybusnejsie cviky.
Velke vahy, malo opakovani, ved asi vies... a kreatin je okej, protein ti tiez nemoze uskodit, hlavne jedz kazde 2 - 2,5 hodiny, a vela! :-)) bielkoviny sacharidy aj tuky.

Bartas

xdanielax

dikes, s jedlom sa budem snažiť.
čo to som pogooglil no a pri mojom type metabolizmu /ak sa doktorom potvrdí/ je odporúčané mať veľký oddych. 8 až 10 hodín.
plus nerobiť intenzívne aeróbne aktivity a to cyklistika je.
nejako to skúsim ešte ošéfovať s tymi činkami. krútiť pedálom je pre mna zábavnejšie a vždy idem ako odtrhnutý z reťaze. tak nech doprajem telu aj oddyc ktorý bude potrebovať na regeneráciu.
s gainerom som skúšal túto zimu, 15 kilov gaineru zjedených a pribudlo to zo 65 na 67. samo sebou som dvíhal.
ešte ma teraz napadol pure creatin pred a po švihu. k zavodneným svalom sa imho lepšie priplavia potrebné minerály a zrýchli sa tým regenerácia.

xdanielax

no a urcite zvys kaloricky prijem, zarad do jedalnicka nejake doplnky vyzivy,pripadne nutricne napoje .. vela vela jedz. poznam par byvalych paliciek a teraz uz sa len smejeme ked sa niekde objavi taka fotka . vsetko sa da! a ten objemovy trening preco nie? okrem navstevy odbornika na vyzivu hned druhy naj napad.

Bartas

Bianca1236

plne chápem tvoje rozhorčenie nad týmto. možno si ešte nenašla toho správneho odborníka. držím palec, veď to vieš ;-) a neboj dám vedieť hneď ako budem môcť

Bianca1236

ale je to na jed ze ja sa snazim schudnut a ty pribrat a neviem ci tebe pomoze doktorka, ale ja sa stretavam so samou neochotou odbornikov, ze co mi to ma co vadit ze mam nadvahu :( daj vediet co ti poradi ;)

Bartas

jajka001_

vyzerá to tak že nejde o genderové rozdelenie ale o somatotyp.
takže argument o mužoch je invalidný

Bartas

doubledog

niečosom si pogooglil o somatotype ektomorf no a problém bude s najväčšou pravdepodobnosťou v mojom tele a v jeho spaľovaní. čo som sa dočítal tak s pribúdaním váhy bude problém aj pri cvičení. max 3x za týždeň a to maximálne 50 minút a to na objemové cvičenie je pramalý čas.

pojdem s tým ešte doktorke.

potreboval by som však vedieť či tu je niekto s podobným telom ako ja.