dovolenka v turecku - mam nejasnosti s malickostami

Príspevok v téme: dovolenka v turecku - mam nejasnosti s malickostami
iveta888

ahojte. budem rada, ak by niekto zodpovie, kto bol v turecku na niekolko otazok. mozno su primitivne, ale zalezi mi na nich.
1. musime si zamienat peniaze za ich menu? nestaci tam platit aj v nasich eurach?

2. ci sa mam bat na plazi, ze by nam nieco ukradli.

3. tiez ma zaujima, ci sa na recepcii nechava pas, alebo obciansky alebo ako to je.

4. a ak mame all inclusive a v izbe bar, ci je to v cene, alebo za pitie co odtial zoberieme sa plati.

naozaj pre niekoho primitivnosti, ale neni sme cestovatelia.

lillia

ak tam aj bude nejaky ten bar, resp. chladnicka (ta tam bude), tak bude tam nanajvys flasa mineralky a mozno nejake tie ich dzusy... to si bol tu jednu noc v turecku? na dovolenke ci ako?

lost

k bodu 4, sice som nebol na all inclusive dovolenke, ale na 1 noc v hoteli a tam sa ma pytali ci som nieco zobral z baru, cize asi si to uctovali... ale neviem ako je to na beznej dovolenke.. lebo ak ten bar doplnaju, asi ho nebudu doplnat vecne zadarmo :)

lost

tak nie kazdy sejf je bezpecny a predovsetkym dostatocne tazky :) ved vela krat sa to stava :) i ked nie zas kazdy druhy... ale aj 1 z 100 000 je dost :D

lost

ale ten trezor musi byt tiez poisteny :)

lebo je to len nieco ako zatvorena kabelka :D staci otvorit a je po "bezpeci" :D

lillia

1. stacia ti eura, pripadne dolare
2. plaze su sukromne, nemusis sa nicoho bat, vsetci napr. ked idu na obed, do baru atd. si nechavaju veci pri lehatkach na plazi
3. pas odovzdas, ked tam dojdes a bud ti ho vratia hned, alebo na druhy den si pon prides
4. zvycajne v izbe nebyva plny bar (ak bude, tak vedla bude aj cennik). pri AI neplatis napoje, plati sa len europsky, resp. nie ich alkohol, niekde aj koktejly. ich miestne napoje sa niekde platia po urcitej hodine, napr. po 23.hod, niekde su non stop neplatene

mate59

po prefotení si môže pas vziat ihned,za stratu pasu na izbe neručia,je možnost ho uschovat na recepcii,kde ručia.

lost

nj moze byt.. niekedy je bezna prax nebezpecnejsia ako ta osobna prax :D

i ked hotel ked strati pas, tak mozno sa to bude riesit vo velkom, ale aj tak, ak ho stratia a ten hotel bude pofiderny, domov ma nepustia, ci aj hej? :)