Práca...dobre platená?

Príspevok v téme: Práca...dobre platená?
sojase

som zúfalá pracujem v štátnej ...či verejne správe. a tie platy sú tu tak ubohé že to ai nie je asi normálne. a preto zvažujemmuž dlhšie odchod ale vážne uvažujem na tým .....je fakt taký prblém násť lepšie prac. miesto? teda hlavne lepšie platené . je to v tejto poondiatej dobe ozaj možné len po známosti?

mzda

...asi si nezazil den kedy prides do prace odpracujes 8hod.mas na prestavku 15min. raz a potom po obede este raz 15mon.dries ako somar-okolo seba vidis kto ako robi-a ked pride na lamanie chleba tak dostanes menej ako ten co sa poflakuje a ked pride na prepustanie-tak zasa poctivy je ten na prvom mieste...TO NIE JE STAZOVANIE-TO JE REALITA LEN JU VYPISUJEME A SNAZIME SA O TOM HOVORIT NAHLAS...PRECO BY SME MALI BYT TICHO?TO SA VELA LUDOM NEPACI A HLAVNE TAKYM KTORY PRAVE ZDIERAJU LUDI...
JE STAZOVANIE SA A STAZOVANIE SA-JA SKOR POZNAM LUDI CO CIM VIAC PENAZI MAJU TYM VIAC SA STAZUJU...

doubledog

jednym z hlavnych problemov Slovenska su ludia, ktori sa stale stazuju a povazuju to za normalne.
negativizmus, ktory sa u nas vyskytuje, je fakt silny.

vidno to aj v tejto teme, ste sa tu pekne stretli, tak si pokecajte o tom, ake je vsetko strasne zle :)

mzda

BARBORKA neda sa-najlespie sa zbalit a ist niekde kde si budu aspon ako tak cloveka vazit-ako si pisala...a za svoju pracu dostane lepsie zaplatene...ale jasne ze nie vsade cakaju na cloveka z otvorenou narucou...to je tiez pravda...

mzda

..ved to je jedno-bud sucitenie alebo vazenie-ale urcite tiez sam dobre vie ten podnikatel ake to je dnesnej dobe uzivit sa...a ked vidi ze clovek na neho drie tak by si mal zamestnanca vazit a nie ho este zdierat a urazat...

a o podmienkach PODNIKANIA tu pise skor UHLIE ja len na jeho prispevok reagujem-ja som len pisala ako to chodi-a davam za pravdu BARBORKE...co pise v prispevkoch...

Barborka27

a dá sa s tým niečo robiť? možeme to my nejak zmeniť? asi ťažko.. len hladat lepsie miesto. A ani nie je take dolezite aku sumu clovek zaraba, ale kolko si z toho moze dovolit pre svoj zivot a co mu z toho ostane.

mzda

a este nieco ked sa ozves len koli niecomu co by mal dodrziavat-tak ta prepusti-alebo sa zacne vyhrazat-TO CO JE ZA JEDNANIE-TAM JE JASNE VYDNO ZE ZNEUZIVA TUTO SITUACIU-ZE JE MALO PRACE A CLOVEK MUSI DRZAT HUBU A KROK-ako sa hovori :))))

Anaya

MZDA --- To nie je o "súcitení" so zamestnancami, to má byť o vážení si človeka človekom. Ten človek na mňa pracuje, vyrába mi zisk, prečo by som mu ja nemala dať to, čo mu patrí, prečo by som ho mala vydierať, zdierať, ponižovať atď.
To, že poctiví podnikatelia majú v tomto štáte nanič podmienky, to je zase iná diskusia.

mzda

...vies,ale su podnikatelia co ti platia podla zmluvy minimum a ostatne par korun ti daju mimo zmluvy aby nemuseli s toho odvadzat dane a podobne veci a nedaju ti ani dovolenku ktora cloveku patri a napr.take ako ze platenie za sviatok malo kto to pozna za prevcas a tak...
a este ked pride cas vyplaty-tak si ju clovek musi pytat a zobrat-svoje tazko zarobene peniaze...
v nicom nemaju pravdu-ALE URCITE SU AJ CEST VINIMKY...NEHADZEM VSETKYCH DO JEDNEHO VRECA...TO URCITE NIE-ALE RUKU NA SRDCE KOLKO JE TAKYCH POCTIVYCH PODNIKATELOV?CO SUCITIA AJ ZO SVOJIMI ZAMESTNANCAMI?

uhlie

Podnikatelia sa na celu vec pozeraju takto:
"Preco by som zvysoval zamestnancovi plat o 100EUR a statu odvadzal dalsich 100EUR navyse, ked tych 200EUR mozem ivestovat do firmy, alebo do seba". A z casti maju pravdu.

mzda

a verim tomu keby sa k tejto teme dostalo viac ludi-tak vela ludi by suhlasilo co pise barbokra
...len LAJDAK,RITOLEZEC,MA DNESNEJ DOBE ZELENU-LEBO VIE ZE ZA NIM NIEKTO STOJI A MOZE SI DOVOLIT A POCTIVY CLOVEK MOZE MAKAT A MAKAT A ZA DRINU MA S PREPACENIM H.V.N.O...a len pracovity clovek drzi aj tych po znamosti prijatych ludi-pretoze keby ze nie-tak ten znami by im zo svojho kolaca urcite neukrojil taky stedri kus kolaca/obrazne napisane/...takze kazdy parcovity pracuje na toho lajdaka...