bolestivé končatiny ,prečo ?

Príspevok v téme: bolestivé končatiny ,prečo ?
natusa42

dobrý večer ,mám taký problém ...nebola som zatiaľ u Mudr,ale raz som jej spomenula,že mám takýto problém ,ale ona mi povedala len ,že " to sú nervy " ,ale neviem ,nie som si istá,takže môj problém je v tom ,že mám veľmi slabé akoby ochabnuté končatiny ,najskôr to začalo od rúk (po tom ako som taz odpadla v zime),začali ma hrozne bolieť zápastia,nie je pritom možné,že by som si ich presilila -prakticky nič nerobím okrem čítania kníh a učenia :)
potom ma začali bolieť kosti na tých rukách ,ptoom žily,neskôr som však už akoby bolesť pocítila aj v nohách ,okolo členku vyššie ,a to nie je typická bolesť nôh ako ked ste unavení,je to niečo iné,akoby "slabé nohy " ,taký divný pocit,nemôžem pomaly ani chodiť kvôli tomu ..a už ma to bolí až po okrajoch nôh až k ppalcom ...je to taký divný pocit,taký som ešte nikdy nemala ...čo to môže byť ???

Ivka 1

prepac :) malo to byt:pijes pocas jedla alebo hned po jedle vela tekutin?.Ak ano, tak skús nepit pocas jedla a ani hned po jedle. Pockaj pol hodiny a napi sa do sytosti.
Pitny rezim mas dobry ale mozes mat tazkosti so vstrebavanim tekutin.Preto ta vodnata stolica.Samozrejme pri hnacke sa vyplavuju aj mineralne latky. Cierne uhlie sa pri sekrecnej hnacke musi jest kazdy den . Pri sekrecnej hnacke je potrebne okrem krvi vysetrit aj stolicu,ci sa v nej nenachadza krv ,hnis alebo hlien.
Bola si uz u doktorky?

natusa42

ivka1 po kom ,či pijem veľa tekutín ?:)nepochopila som otázke,prepáč:)
ja pijem tak 2-3 litre denne ,minerálku a čaj čierny väčšinou :)
ja neviem ,tie hnačky-ono mám už ich posledné mesiace ,mvyše pol roka,ale vtedy som ešte mala aj stolicu normálnu a sa mi to striedalo,no viac som mala hnačiek,ale teraz už posledné tri mesiace mám vkuse len hnačky a nič iné,a dávala som si uhlie,ale nepomohlo mi to vôbec,..akože v ten den áno,nemala som už hnačku a na druhý den ráno som zase mala hnačku takú istú ..a najmä ich mávam ráno :(

Ivka 1

Rozborom krvi - KO, mineralne latky som zacala ale potrebne bude vysetrenie na hustotu kosti - ta bolestivost moze byt sposobena nedostatocnym vstrebavanim vapnika v dosledku zlej absorcie elektrolytov - mineralnych latok a vody. Pises,ze mas aj hnacky- moze ist o sekrecnu hnacku. Tam velmi pomaha uzivanie čierneho uhlia a uzivanie mineralnych latok v chelatovej forme. Vsak sa porad s pani doktorkou a napis ako si dopadla. Ozaj a nepijes posas alebo bezprostredne po nom moc tekutin ?

RADArada

...ja osobne by som sla v prvom rade na DENZITOMETRIU-zistit hustotu kosti-lebo nohy su velmi dolezite na chodenie /nehovorim ze travenie nie je dolezite-tiez velmi dolezite/

natusa42

tento tyzden pojdem k doktorke,ale neviem co mam vlastne povedat,aby ma za blazna nevyhlasili :( lebo mam aj tieto problemy ,aj hnacky uz dlhsiu dobu,a vobec -tie koncatiny ma strasne bolia ....hrdlo permanentne uz par mesiacov ...och ,som asi zdravotna kalika

RADArada

...nemusi byt nic vazne-dnesnej dobe je vela pricin unavy zo stresu a z alergie a ked sa vcas podchyti bude ti fajn a nebudes unavena a tak...nebudem to uz rozvadzat...
zelam ti vela stastia

natusa42

uf,asi na tu krv pojdem a poviem doktorke,svoje tazkosti a potom uvidime ..dakujem vam baby ..velmi pekne ...ale aj tak som chcela ist uz tam za nou ...ale myslite,ze to moze byt nieco vazne ?ja len dufam ,ze nie

Ivka 1

Natusa ak Ti robili vysetrenia z dovodu bolesti zaludka ,nemala si helikobaktera ? Väčšinou sa tieto vyštrenia robia gastroskopicky a v ojedinelych pripadoch sa robia krvne testy . Rovnako je dôležité,či krvné testy boli zamerané na určenie sedimentácie alebo krvného obrazu alebo na zistenie minerálnych látok. Slabosť ,bolesti HK a DK môžu byť práve dôsledkom nedostatku vápnika,horčíka. Minerálne látky sú zase veľmi potrebné na vstrebávanie vitamínov. Ťažko poradiť ,keď ani Ty sama nevieš na čo konkrétne Ti robili krvné testy . Pani doktorka začala zo správneho konca : stav duše úzko súvisí so stavom tela a naopak. Na Tvojom mieste by som sa však s tým neuspokojila a pýtala by som sa na ďalšie vyšetrenia. V prvom rade - rozbor krvi na minerálne látky a krvný obraz.
V druhom rade : dozimetria - vyšetrenie hustoty kosti. V dnešnej dobe už aj veľmi mladí ľudia majú osteopéniu ,osteoporózu. Vyšetrenie štítnej žľazy je tiež veľmi dôležité, pretože v dôsledku zlej hormonálnej činnosti môžeš mať ťažkosti s tvorbou hormónov.
Vyšetrenie na prítomnosť borélii v krvi.
Ak bude krv a kosti v poriadku, pýtaj sa na neurologické vyšetrenie. Je toho viac ako dosť,kde je možné hľadať príčinu Tvojich zdravotných ťažkosti.Hlavne sa nenechaj odbiť. Na záver ešte jedna rada : "Jenom pro jedno kvíti slunce nesvíti".Prestaň sa trápiť nad tým ,čo bude.Veď pre to,čo bolo včera si sa trápila dnes :).