Predsudky

Príspevok v téme: Predsudky
kpl

Zaujimalo by ma, preco maju ludia predsudky voci pacientom psychiatrie? Preco si hned vsetci myslia, ze sme blazni? Preco sa nas boja, preco pri rozhovore ustupuju? Ake mate skusenosti vy, co ste pacienti psychiatrickej ambulancie? A vy, co nie ste psychiatrickymi pacientami aky mate postoj? Preco tolko predsudkov? A netvarte sa tu vsetci, ze nas chapete. Mozno takto cez net ano, ale v realnom zivote je to ako? Vdaka za odpovede, snazim sa to pochopit.

xantipkaR

Ľudia sa rodia bez predsudkov, získavajú ich počas života podľa toho kde vyrastajú a aké návyky sú im vštepované v dospelosti a pri dostatku súdnosti a empatie voči iným by sa ich mohli zbaviť, ale nechcú možno je to kompenzácia vlastných neúspechov neviem, ale jednoducho predsudky sú tu dôležité je s kým sa stretneš.Ale vedz že je tu kopec chápajúcich ľudí a na tých sa zameraj :-)) držím palec

lenca45

Celkom uprimne, ja si ludi, ktori prekonaju ostych a pre dobro seba i svojho okolia navstivia psychiatra, vazim. Dlho nam doma trvalo dostat k tomuto lekarovi nasu matku, dlho sme jej museli vysvetlovat, ze je to bezne, normalne a pod. Je to podla mna zodpovedny pristup k vlastnemu zdraviu a treba byt na seba hrdy!
Samozrejme, je to trosku ine, ak mame na mysli ludi tazsie dusevne chorych, ktori sa len tazko ovladaju.

blondula

ja sa ich bojim !! v Rakusku som mala neprijemnu skusenost s dvoma "cvokmi",jedna bola z psychiatrickej kliniky a ten druhy neviem !! ta zenska zacala na mna revat bez priciny jak sprosta :DDD vodic autobusu ju dokonca vyhodil,aby ma nahodou aj nenapadla :D ten druhy "delikvent" prisiel pri mna jak som cakala na metro a suskal cely "nadrzany" ako ma "pretiahne",zbije...no hrozne veci !! taky jeden mlady pan daval na mna pozor,cakal pokym nenastupi do metra a ja som sla s nim na dalsi vlak :D tam ich beha velmi vela :-( aj u nas v dedine je jeden "chory" pacient a tiez beha po vonku...

kafe

kpl, ja som si napríklad všimla, že ak má človek nejaké zdravotné problémy, prvé na čo myslí je to najhoršie - že má rakovinu. A pritom je toľko iných "krásnych" chorôb, ktoré môže mať, ale pretože o nich nevie, myslí len na rakovinu.
Možno tak nejak podobne je to aj v tom tvojom prípade. Psychiatrický pacient je pre nich niekto, komu tečie slina z úst, vykrikuje a je nezvládateľný. Možno veria tomu, čo vidia vo filmoch. Ale pretože nepoznajú tú rôznorodosť psychiatrických chorôb a že aj "normálny" človek môže chodiť na psychiatriu, tak hneď človeka šupnú do tej najhoršej kategórie.
Ja som mala dve tety, čo sa liečili aspoň raz ročne na psychiatrii. Jedna robila problémy v meste a v kostole -vyrušovala tam. Hanbila som sa za ne, ale mala som ich rada. Mali smutný život.

kpl

Vsetkych, co chodia k psychiatrovi povazujete za rovnako chorych? Ci ked uz je niekto raz u psychiatra, tak je zakonite cvok? Potrebujem vase nazory :)