Mŕtvy zub

Príspevok v téme: Mŕtvy zub
saška

Pred asi dvomi týždňami mi zubár zistil, že mi odumrel z ničoho nič zub v ústnej dutine... na jeho ošetrenie mám prísť o dva mesiace... mne sa to vidí trošku neskoro, ale v podstate ma nebolí, ale nemalo by sa to ošetriť skôr? čítala som zopár článkov, kde písali hrôzostrašné veci o neliečenom mŕtvom zube...
Ešte ten môj vytrhnutý zub, od kedy mi ho vytrhol, tak mávam telesnú teplotu okolo 37-37,2 ... nevadí to, však? sa obávam zápalu alebo pod. komplikácií, ale rana ma nebolí... postupne sa snáď dáva do poriadku... len farba ďasna sa mení v mieste vytrhnutia... raz biela, šedá, čierna, tmavočervená... má to tak byť? vyplachujem si repíkom, zvažujem ústnu vodu... jazyk sa mi sem-tam sfarbuje do žlta, asi dáke baktérie... či?

momo 2494

ja som mala asi pred 2 rokmi niečo také ako aftu na dasne... zubárka si to nevšímala, bola somv predsvedčení že je to len afta, bolo to dosť velké hnisavé a bolelo to...ale ked som si šla vybaviť strojček tak tá zubárka si to hend všimla a povedala že je to mrtvy zub ....

tak som šla k svojej zubárke tá mi ich ošetrovala dobrého pol roka...stále čistila kanáliky a tak..a tá afta ptom zmyzla sama :) ...podla mna sa nemusíš obávať...mne to liečili pol roka a som tu nič sa mi nestalo...a vlastne som mala mrtve zuby 2 vedla seba :)