Ukazat to naj na Slovensku cudzincovi :)

Príspevok v téme: Ukazat to naj na Slovensku cudzincovi :)
veve.ricka

Coskoro (polovica septembra) ma pride navstivit moj priatel zo zahranicia na Slovensko, po prvý krát. Rada by som by som s ním spravila takú týždennú Tour of Slovakia, okruh Slovenskom, cestovali by sme vlakom. Bola by som povdacna za vas nazor na to NAJatraktívnejsie co tu mame (vaša naj jaskyna, naj hrad, naj mesto, naj tura). Osobne nechcem vynechat Spissky hrad, Tatry, Blavu, Kosice. Ak viete aj o nejakych fajn folklornych akciach, sem s tym :)
Dakujem!!! :)

AdamKrt

Co zobrat to z inej stranky.

Ukazat mu krasy Slovenska.... Pivo, dudy a objavovanie horizontalnej pahorkatiny :-)))

Myslim, ze ak dojde chlap zo zahranicia za zenou na Slovensko, tak vo vacsine nechce obdivovat krasy Slovenska, ale jej... :)

alle

beskyd, narodila som sa tu, zijem tu a napriek tomu sa nepovazjem za "socku" a vzhladom nato, ze ty si ma tak nazval sa mozes povazovat za typickeho bratislavcana podla teba, lebo sa povysjes:)! Ja ma rada taky ten seversky model spravania(svedsko, finsko, norsko..), ze si vazis krajinu, miesto narodenia a snazis sa pre neho spravit co najviac a nie len frflat. Vdaka takym ludom ako si ty, zostane BA taka aka je. Ja som si aj napriek tom nasla v nej vela krasnych miest(zelezna, kochova zahrada, citaren u cerveneho raka atd atd)kde sa urcite oplati travit cas. Som bola v centre akurat na vine, tak snad tento text ma hlavu aj patu:))

beskyd

suhlas s allie, tu trasu som presiel parkrat a je to fakt pohoda, krasna priroda a vela tunelov:) este samozrejme netreba zabudat na trasu oravkou z kralovian do trstenej:) nie je to bohvieaky rychlovlak ale to co je vidno z okna stoji za to, to by som odporucal skor nazad z trstenej do kralovian po vylete na babiu horu z oravskej polhory:)
.
alle, preco by som podla teba mal robit nieco pre blavu? tu ked nieco budes zbierat zo zeme alebo rozpravat nieco s usmevom, tunajsi ludia ta aj tak budu mat za blazna alebo za "socku", len zrejme malo poznas tunajsiu mentalitu tak tu moralizujes, ale aspon tu mas dobry pocit co je urcite dolezita vec na druhej strane takze nech ta to naplna aj nadalej:)

allie

vevericka ak budete cestovat vlakmi ako si spominala doporucujem trasu Zilina- Banska Bystrica(alebo z vrutok, ak cestujes z vychodu) je to fantazia, tunely, viadukty, krasne rokliny, akurat som sa dnes tam povozila a najkrajsia zeleznicna trat na slovensku veru. keby to bolo inde, uz je z toho atrakcia. tak ak sa ti to hodi do programu, skus cestu skombinovat takto

alle

inak beskyd, jajka, co robite pre nase mesto? ja sa ucastnim dobrovolnickych cisteni, skraslovania mesta, ked vidim sacik tak ho zdvihnem, turistom sa snazim poradit s usmevom atd, takze nie len kritizujte, ale sa aj snazte aby toto mesto bolo najkrajsie.

alle

vever.icka, v BA mu ukaz zeleznu studnicku(ked bude pekne pocasie, tak sa tam da krasne prejst), vyhlad zo splavina(odporucam v noci:)), centrum, poprechadzat sa aj po palisadoch medzi starymi domami, Devin, nabrezie pri Riverparku a Euroveii, alebo si pozicajte bicykle a chodte cez les na nich do Svateho jura, tam je krasne namestie.
Potom pri Ruzomberku je zavraj krasny komplex salasov (Krajinka a U dobreho pastiera), rodicia nimi boli uplne ocareni, takze aj to mozes sksit. Aj Kremnica je pekna, tam sa daj pozicat bicykle tiez a mozete ist do Krahul atd:) Inak na www.zlavy.sme.sk mas rozne akcie na splavy dunaja, hronca, pozicanie roznych atrakcii za uplne male peniaze, tak aj z toho mozes nieco poskladat, aj ubytovanie tam dostanes vyhodne:)

sign

jajka to oslovenie sedlak z hornej dolnej nemalo byt na teba, skorej na beskyda, kedze som si vsimla (nechodim sem moc casto, ale toto mi vzdy padne do oci) sa len stazuje a nadava. Teda ved nech s tym nieco robi, nech sa odstahuje do ineho mesta,statu, kontinentu.
jajka:ja to beriem normalne, toto je moje mesto, ja ho nepotrebujem ohovarat,beriem ho take, ake je. toto si napisala, ale vidis presne to robis, akurat tu hovoris negativne na svoje rodne mesto. takisto pises, ze su tu pekne miesta, no ale ved snad vevericka nebude vodit cudzinca do Vrakune alebo petrzalky, ale ukaze mu tie pekne mieste, nejake pamiatky atd. (tipujem, ze tu aj tak budu 1, max.2 dni). Kritizovat vie kazdy, aj ja by som teraz vedela napisat kopu veci, co sa mi na BA nepaci a co je tu skarede, ale naco by to bolo dobre, tak napisem, radsej co sa mi paci a co je pekne.
a nikto sa do vas neobuva, majte si nazor aky chcete,skorej to bolo myslene, ze vase pripevsky boli odveci.

beskyd

jakze nie, prave naopak, cim vacsi bordel, tym viac navstevy si zavolam a na tych co maju poriadok poviem ze su sedlaci z vychodu a len slepo zavidia:)

jajka001_

vies to je ako ked mas doma bordel, tiez nevolas navstevy, nech sa nanho kuknu
a s tym bordelom v blave bohuzial nic nespravim. jedine ze by som ostala nezamestnana a vo volnom case zbierala odpadky po bezdomovcoch,hovna po chodnikoch po psickaroch, a kosila travu, ked to uz mestsku spravu nezaujima