Mám vydržať nechať sa ponižovť?

Príspevok v téme: Mám vydržať nechať sa ponižovť?
Jana3011

Moja mama má rakovinu prsníka. Už bola na operácii a má pooperačné bolesti, chod domácnosti zvladam ja sama (mám 14 rokov) Otec s ničim nepomôže iba celý deň bud spí, alebo niečo vyjedá. Mamina je stále nervozna. Už asi tisíc krát som jej povedala, že nech oddychuje a ona náročky ešte upratuje a robi rozne veci, ktore ani nemusi vobec robit...Stale n mna vymysla rozne somariny, len aby som furt niečo robila...tieto prázdniny som kvoli nej ešte ani raz nebola s kamaratkami vonku. Zda sa mi ako by ma vynila z toho, že má rakovinu. A stale po mne len kriči. Teraz som robila koláč a ona mi vyhukala ze nemoze kvoli tomu, ze ide truba spat. a pritom spalna je na dalšom poschodi mala zatvorene dvere a truba vobec nehuci. Mna už to vazne nebavi, staram sa o nu jak blba a toto mam za to? Ja sa aj v skole ucim na same jednotky...

Maoam

lenze nikto nehladi na to dieta, v 14 rokoch viest celu domacnost, kym sa otec vyvaluje na gauci je fakt chore

matka potrebuje najmä psychologicku pomoc, ako kazdy clovek ktory ochorie na rakovinu a je po operacii, potrebuje odbornu pomoc na zvladnutie stavov s tym spojenych a najhorsie, co moze urobit, je vylievat si vsetko na 14rocnej dcere, ktora sa nema ako branit ale ako sluzka v domacnosti je jej dobra, hoci dospely manzel a otec pozera telku

mama potrebuje psychologa a liecbu v ambulancii chronickej bolesti a o domacnost a o nu nech sa pekne stara aj manzel a dieta ide o chvilu do skoly a bude mat ine starosti, cely den tam sediet a este sa aj ucit, navyse potrebuje takisto podporu, lebo mat vazne choru mamu nie je sranda

allie

s rodicmi je to v takychto situaciach tazke. skus si o tom s maminou pohovorit. ak vsak na teba krici, je nervozna a tak, neber si to moc. urcite ta ma rada a tak to ani nemysli, len choroba a operacie robia s ludmi svoje. snaz sa to podla moznosti ignorovat, aj ked viem ze je to tazke. najdi si preto cas aj sama na seba, aspon raz za cas chod s kamoskami vonku, nech sa odreagujes. ked si cely den doma aj s maminou je to uz ako ponorkova choroba pre obidve. drz sa!

xy:)

nemyslim, ze ci nieco nepotrebuje.. spytala by som sa, ci sa nazaj musi tak chovat, ked sa o nu staras, predsa stale je to tvoja mama, choroba-nechoroba. chapem, ze z toho vycerpana, urcite ma bolesti, ale da sa to regulovat. normalne by som sa opytatala, ci by mohla prestat vulgarne nadavat..

jana3011

A myslíš, že som neskušala? pridem za nou pytam saa jej či niečo nepotrebuje...vždy mi povie nech idem preč a mam jej dať pokoj...a ked jej poviem, že prečo je taka na mna, že som jej nič neurobila začne mi nadavat do je*nutych atd.... že som sprosta, a ze nič nemožem robiť len tak musim sa stale stazovat. priznavam, stazujem sa, ale nemyslite ze toto je už dost?