Chcem prestat fajcit

Príspevok v téme: Chcem prestat fajcit
janchili

Ahojte,
viem ze je to mozno banalna tema... ale ak by ste mali nejake tipy a skusenosti sem s tym! :) ..lebo je velmi lahke prestat fajcit, ale najtazsie je znova nezacat :-D a ja uz som to skusala 1000 krat... takze ako na to? Ja by som velmi chcela, ale nieco vo mne zase velmi nechce.. myslim ze u mna nejde o velku fyzicku zavislost ale velku psychycku zavislost.. milujem tu cinnost-fajcenie, ked si predstavim ze si uz nezapalim je mi az uzko... ale zaroven viem ze mi to skodi, kaslem atd.... a rada by som nefajcila...ale biju sa vo mne dve osobnosti-pozitkarsky fajciar a zdravy rozum... Viem ze proste s tym musim seknut... ale zaujimalo by ma, ak ma/mal niekto z vas podobne stavy, ako ste to poresili... ;) d.

J111

Mne povedala jedna, čo predáva cigy, že na jednej krabičke zarobí 5 centov, to ostatné si domyslite.
Liečba je asi fakt drahá!

jajka001_

pevna vola ti uplne staci. vlastne je to to jedine co potrebujes. alebo si predstav situaciu - si u lekara, oznamuje ti, ze mas rakovinu pluc a uz s tym nic nespravis. nechces sa tomu vyhnut? taka motivacna vizualizacia pomaha.
alebo si kup šporkasu a davaj tam kazdy den tolko kolko by si bol minul na cigy.
alebo si skus uvedomit, ako hrozne smrdiš nefajciarom, a kolko fajn dievcat ktore nefajcia by si mohol mat a nemas lebo su zasadne proti fajceniu

J111

Fajčenie je silná psychická závislosť, to hovorí za všetko.
Podvedomie bude vedomiu stále pripomínať to, prečo zase fajčiť, to je to najhoršie. Množstvo aktivít je psychicky naviazané na fajčenie, ak fajčíte. Je to o psychike.

janchili

JuliaD+, to mas odkial tento udaj? :-)

Ale ak by to bola pravda, bolo by to uplne supeeer :-)
Ale asi to nebude tak..kedze ja mam po vydatnejsom fajceni bolest na hrudniku, busenie srdca a slabost ..a to mam len 30 r...
hm...

gimienkis

Ja som síce začala fajčiť dosť mladá, ale potom som prestala. Zo dňa na deň a v tie prvé dni mi boli veľmi nápomocné cukríky, ktoré som stále cmúľala, potom to prešlo na žuvačky. A dnes môžem povedať že cigarety nafajčím. Teraz si len občas zapálim cigaru :) ale skús to pevnou vôľou a hlavne sa tie prvé dni musíš niečim zamestnať - lebo fajčiarska pauza ti stále bude chýbať, tak nájdi za to náhradu :) Veľa šťastia