Perioralna dermatitida, som v koncoch

ninka255

aj ja som brala antibiotiká, síce sa to trochu zlepšilo,ale po čase sa mi to objavilo znova a ešte v horšom stave ako som to mala predtým, lebo samozrejme mi moja lekárka prepísala kortikoidy.

trista

zijem v IE a 5rokov ma lekarky na SK liecili kortikoidmi kvoli atop.dermat. pricom mi vcera Dublinsky dermatolog povedal ze je to perioral dermatitis nasadil mi antibiotika a krem na premstenie bez parfumov,chcela by som vediet ci mala niektora z vas nasadene antibiotika,ci zabrali a ak ano kedy,lebo ja ich beriem od vcera.A ci sa po ich vysadeni problem opakoval.Dakujem

problémPD

Anika, áno máš pravdu, to som už mala byť aspoň 10 razy vyliečená ale tak vidíš aký sú doktori, okrem výnimiek, nechcem nikoho uraziť. A to ešte k tejto kožnej tiež chodia aj cudzí, že je dobrá, ale asi až taká dobrá nie je... a môžeš mi zistiť, budem len rada :)
andy ja bývam na Liptove, a neviem kde je Ilava ale pozrem si to :) a ak mi teraz nezabere liečba čo mi nasadila dr. tak budem asi volať :) ďakujem

annddyxxl

odkial si vlastne ja som z ilavy(pri trencine)moja kozna sa vola dr.snapkova(snapko)robi u nas na novej dubnici ale robi aj v polsku..odporucam je odbornicka kedy ju nepoznam tak neodporucam ale pomohla uz viacerym ludom.kontakty-0911626311,0424441626,0902286588-je jej cislo sa mi zda.musite tam volat viac krat lebo dva tyzdne robi na slovensku a dva v polsku.a volat po 10-11rano.

Annika1987

problemPD, tak po takejto skusenosti a po 5 rocnej neuspesnej liecbe najvyssi cas vyhladat skutocneho odbornika... pocula som nieco o nejakej koznej lekarke kdesi na vychodnom slovensku, ktora je vraj velmi dobra, chodia k nej ludia z celeho slovenska, ale nemam ani jej meno, ani kontakt. mohla by som sa na to spytat, ak by si chcela.

problemPD

Okolo úst mám taký veľký červený fľak, dakedy to bolo dobré pár červených ďobiek ale teraz to mám zliate v kope, cela tvár ma bolí ako to musím vysušovať, mastiť a zase len vysušovať a mastiť. Mám to už 5 rokov a moja kožná mi dáva stále iné mastičky, už aj sama jej vravím čo mi ma predpísať, keď nájdem na internete čo iným pomohlo. A teraz ma dorazilo čo mi predpísala: v poslednom čase mi dosť padajú vlasy tak mi predpísala roztok do vlasov a prvá veta v letáčiku ohľadom kortokoidov, (ktoré vlastne Perior. dermatitídu vyvolávajú) a čítam ďalej kontraindikácie a tam sú spomenuté zápale kože v okolí úst, kožné infekcie,... Tak to čo je už za doktorku keď mi toto predpíše?! A preto už žiadnym doktorom neverím že ma vyliečia a že sa vôbec vyliečim.

annddyxxl

aky to mas problem s tvarou?co je perioralna dermatitida je co vlastne ako sa to prejavuje...moja svokra tiez mala problem stvarou a jedna vyborna kozna jej pomohla dlhsie ta lecba trvala ale stalo to za to.mala na tvari na licach a no vsatde take nepekne ako keby vyrazky ale ona to mala zo silneho prechodu a mala to fakt otrasne a teraz ma krasnu tvar.a bola cervena ale asi to nesuvisi s tvojim prablemom.ja len chcem poukazat ze dobra kozna ti urcite pomoze.aj svokra uz nevedela co s tym.