Depresia

Mimulus

Rodina a manžel Ťa už vonkoncom nepochopí ale to si len ja myslím a je to môj názor. Nemusí to byť skutočne tak.

Mimulus

Čo si myslíš prečo som ja na tomto fóre??? pretože ak niečo poviem priateľom tak je mi to veľmi ľúto pretože aj tak to nepochopia a nedokážu mi pomôcť no a potom ich strácam. Viem, že to nie je veľmi dobrá rada ale ak budeš mať pocit, že si smutná tak sem občas napíš, viem možno je to hlúposť ale mne to pomáha a veľmi. Nikoho nezaťažujem a snažím sa žiť. Možno trošku alibistické a viem, že priatelia by mali stáť vždy pri Tebe ale pravdou je aj to, že skutočnú depresiu nezvládne žiadny zdravý človek. Stratil som už príliš veľa priateľov nato, aby som si to mohol opäť dovoliť a aj preto som tu a snažím sa stým žiť. Kamoška Ťa odpísala??? To si ešte na začiatku, pretože Ťa ešte neodpísal skutočný priateľ tak ako mňa už viacerí. Pozri možno sa Ti to zdá zvláštne ale niečo sa Ťa spýtam. Naozaj si tej osobe dôverovala, milovala ju viacej ako svoj život a ona Ťa mala rada rovnako a rovnako Ti dôverovala? Vieš s kamarátmi sa môžeš smiať, zabávať sa, tešiť, chodiť na výlety, piť alebo len tak chodiť na prechádzky ale pri ozajstnom priateľovi môžeš plakať, môžeš mu povedať naozaj všetko a on je stále s Tebou či sa Ti to páči alebo nie. je s Tebou aj vtedy ak ho pošleš preč - nikdy jednoducho neodíde. Viem možno to nemám právo povedať, pretože odo mňa odišli aj skutoční priatelia ale oni mali iný dôvod. Aj keď by bohužiaľ nemal existovať žiadny. PA

---

nemám sa komu vykecať kamoška ma odpísala že: to je tvoja vec že sa nevieš s tým vyporiadať a žiť s tým, proste to tak je a hotovo! - čo som dostala až šok za tú jej reakciu vôbec som niečo také od nej nečakala a decku samozrejem nemôžem tomu verím asi najviac no a muž? myslím že ten len prispieva a prilieva do pohárika dôvodov na depresie. zvyšok rodiny je zvyšok toho pohárika hmmm

Mimulus

Jasné, že to chápem a máš úplnú pravdu. Preto som Ti povedal že Ti radiť nemôžem ale jednoducho som do tých problémov ktoré mám až príliš zamotaný a neviem z sa z toho jednoducho dostať.
Napísala si to presne ale taký život som mal ja a žil som, musel som jednoducho žiť v klamstve. Nemohol som o tom čo ma naozaj trápi nikomu povedať a keď som konečne nabral odvahu a jednoducho som musel bolo už neskoro. Asi Ti neviem pomôcť ale ak máš pocit, že s tým musíš niečo robiť tak sa snaž niečím zamestnávať, snaž sa aby si bola každý okamih dňa vyťažená a aby si niečo robila. pri týchto stavoch je práve voľný čas a čas na rozmýšľanie najhorší nepriateľ. A obklopuj sa čo najviac ľuďmi, ktorým na Tebe záleží, ktorí Ťa majú radi a ktorým veríš :)

---

hmmm lenže potom to v sebe len potláčaš a dusíš a raz to "vyletí" z teba a je z toho depka. proste očí pred tým síce zavreš ale ten problém je tam stál. ten problém neutečie ani nezmizne ani ....chápeš hej.

Mimulus

No možno niečo v tom zmysle, pretože ja sa to snažím tiež robiť. Vždy to má nejaký zmysel aj keď ho tam v danom momente nevidíš. Máš pravdu musíme byť silní ale aj tak Ti poradím jedno. Nenechaj sa vykorisťovať a ak niečo nechceš robiť tak to jednoducho nerob. :)

---

proste vydíš stále to vychádha na rovnak len byť fakt silná a necitlivá a povedať si ser.m na to a vypustiť to z hlavy....

Mimulus

Nemôžem Ti písať aby si sa nebála a že všetko bude lepšie pretože to tak určite nefunguje. Môžem Ti však povedať jedno - musíš sa naučiť jednoducho v niektorých prípadoch povedať nie a to nie je o necitlivosti. Aj ja som sa vo veľa ľuďoch sklamal ale mal som a mám ich napriek tomu stále rád. Nemôžeš jednoducho vo svojom živote každému vyhovieť! Nemôžeš sa správať vždy tak ako chcú od Teba iní ale máš rodinu a tá by mala byť prvoradá. Nič viac Ti bohužiaľ poradiť neviem aj ja mám veľa problémov a neviem z toho večného blúdenia v kruhu dostať. A už to trvá dlhých 14 rokov s malou prestávkou. Ak hovoríš, že Ti niečo stačí tak to určite v dnešnej dobe nestačí a musíš mať väčšie nároky!!! Pretože aj tento svet a život ktorý žiješ ich na Teba kladie!!! Ak si myslíš že Ti stačí 450 eur tak sa snaž aby si zarobila dvojnásobok, ak nemusíš chodiť na dovolenky tak sa snaž aby si tam chodiť chcela, mohla a mohla tam brať aj svoju rodinu. Tak len toľko :)

---

tým skromným....životom som myslela že nepotrebujem horu peňazí aby som bola šťastná mne stačí aj to čo zarobím a to je 450 eur v čistom ! netúžim lietať lietadlom po dovolenách, šťastný som napísala že chcem pokial dobre vidím a samozrejme k tomu šťastiu patrí podla mňa aj láska. preto tam nieje konrétne to slovo láska.
vieš tie diktáty ma ani tak neserú to je najmenej. mňa serie hlavne všetko ostatné. ja som sa učila a diktáty tiež písala na tie 4,5 známky lepšie vživote neboli. a som tu a viem tu slovenčinu , ale to malo iný dôvod.
ano ja sa viem tomu problému postaviť a všetkým už som to tak spravila raz ale budem presne ako môj brat necitlivá....., ten sa na nás vysral hned ako otec ochorel a nemá vôbec záujem pomôcť jemu či mne.