patrit k narodu/zemi

Príspevok v téme: patrit k narodu/zemi
jacquelinn

Možno sa vám to bude zdať hlúposť ale už dlhšiu dobu nad tým premýšľam. Cítite sa byť, resp. patriť k nejakému národu? Že sem patrím, z tejto zeme som, mám takú povahu, nosím to v sebe. Narodila som sa v býv. Juhoslávii, ale od mala žijem na Slovensku. V podstate mám len cudzie meno, otca cudzinca a iné miesto narodenia ale odjakživa som si tu pripadala ako exot. Hlavne keď každý začal riešiť ako sa volám, že mám také črty a pod. Nieže by ma to urážalo ale ja vlastne neviem kam patrím. Žijem na Slovensku vyše 20 rokov, páči sa mi kultúra, folklór, hory, jedlo všetko ale stále mám pocit akoby som len ,,ochutnávala,,. Bola na návšteve. Raz sa riešili otázky ohľadom SR a mňa zahriakli že čo sa do toho starám keď nie som z tadeto. Možno po toľkých rokoch sem patrím ale vlastne to tak ani necítim. Chcem povedať že som hrdá na svojich predkov, chcem povedať že Tatry sú moje, že sa tu cítim doma ale nie je to tak. Nie som ani Juhoslovanka. V živote som tam potom nebola a ani ma to tam neláka. Iba mám pocit že mám povahu bližšiu k nim.
Škrie ma že takto to bude všade. Aj keď pôjdem do Škótska tak budem len cudzinec a votrelec.

tpch

jacgelinn, chces patrit k tupcom, ktori vo vacsine tvoria toto? Radsej byt mimozemstanom, alebo nejakym zvieratom ako clovekom...

jajka001_

kto ta zahriakol ked si sa chcela k niecomu vyjadrit? uplne odveci, kazdy sa moze vyjadrit k comu chce, urcite to bol nejaky chudak. nic si z toho nerob, si zaujimavejsia ako bezne slovenky.