Témy na rozhovor s kamarátom, ktorý nie je moc ukecaný (právnik)

Príspevok v téme: Témy na rozhovor s kamarátom, ktorý nie je moc ukecaný (právnik)
neznama_08

Ahojte, možno vám to pripadne divné, ale chcela by som pomôcť s témami, o ktoré by som sa mohla oprieť "v prípade núdze"... Ide o to, že mám kamaráta, ktorý pôsobí v právnej oblasti, v práci je dostatočne výrečný k téme, pokiaľ človek práve s ním niečo rozoberá i v súkromí, dostatočne to slovne ohodnotí, ale mám s ním ten problém, že ma často pozýva von, chce so mnou tráviť čas, ja s ním tiež - lebo som s ním dosť dlho pracovala, momentálne už nie, ale občas sa stretneme - skôr z jeho iniciatívy, lebo ja, i keď som ukecaná, práve pri ňom mám trochu problém, že o čom sa s ním baviť... Proste musím prelomiť tú počiatočnú bariéru, on sa už potom buď chytí, alebo sa na to vykašlem, no bolo by mi to ľúto, lebo ho mám skutočne moc rada a je mi s ním príjemne... no lepšie bývavalo, keď sme spolu pracovali a chodili sme na spoločné obedy- ale nechodili sme sami dvaja, takže som sa vždy vykecávala s treťou osobou a on sa pripojil, takže to bolo také v pohode. Viem, že chce so mnou tráviť veľa voľného času, lebo stále ma niekam volá, no ja tomu na jednej strane nechápem, lebo občas máme také chvíľky, akože je fakt trápne ticho... a to mi fakt vadí. Neviem, či jemu nie, ale väčšinou tie chvíľky sa snažím prekonať ja tým, že niečo poviem, alebo proste on niečo začne, ale ja fakt neviem.. mám k nemu dôveru, rada by som sa s ním bavila o všetkom, ale proste neviem prekonať ten začiatok. Neviem, či ma chápete. Mám podobného brata, keď netrávi s nejakou kočkou veľa času, tak je taký uzavretejší, ale po čase je už úplne iný a ukecaný, takže proste si myslím, že ten kamarát môže byť tiež taký, lebo keď nie sme sami, ale konverzujeme ešte s niekým, stále máme o čom.
A mňa nebaví stále sa ho pýtať len na prácu, alebo čo ide robiť, alebo čo robil... počasie tiež už preberáme ako dvaja meteorológovia :)), tak fakt nechápem, načo ma stále volá von, keď to takto viazne :( ale ja s ním chodím von rada, len proste ma trápia tie tiché chvíľky... :( poraďte mi prosím, ak máte podobných kamarátov, ako ste to prekonali, ako ste sa im dostali pod škrupinku, keď vidíte, že ten človek by mal aj o to záujem :( Všeobecne nemávam tento problém, a keď som s niekým mala, nestretávala som sa s danou osobou, príp. som sa tomu vyhýbala, no jemu sa vyhýbať nechcem, ale proste neviem fakt... ďakujem veľmi pekne.

Maoam

napisat tolko textu a nakoniec z toho vyjde ze jedna sms nebola zodpovedana a chytenie za koleno :-)))) neznama, to aj v praci nieco urobis? :-)))) neber v zlom, len si predstavujem ze aky mas pracovny vykon okolo financnych analyz ked dokazes takto rozobrat jednu sms-ku :-DDD

ale teraz uz vazne, racionalni ludia bud odpovedaju OK (aj ja tak inak robim a to som zena :-) a na taku sms sa niekedy ani neda nejak odpovedat...proste si sa podakovala, on sa pousmial, bol rad, co na to este odpovedat? niet co...

ak ta chytil za koleno, tak ma zaujem...to je jasna rec

arnie11

No mozno si precital nejake navody o baleni a nechce Ti dat istotu (promptnou odpovedou) aby Ta nestratil. :-)
Ak je skor menej komunikativny, tak si nemyslim ze bezne chyta zeny za kolena.

neznama_08

ahoj, tak necakane som s nim opät bola vecer na chvilu posediet, bolo to absolutne neplanovane a tentokrat aj s jeho kamaratom, ktoreho som uz ale raz stretla pri jednej nasej spol. akcii, takze ho poznam, je to jeho najlepsi kamos, tak ma trochu aj potesilo, ze som s nimi bola. Aspon som mala moznost sa viac uvolnit, lebo uz sme tam boli traja, takze som nemusela napäto uvazovat, co povedat a viete co? oni aj medzi sebou pri rozhovore nechavaju obcas prazdne chvilky... proste take prijemne posedenie, nic sa tam neznasilnovalo v ramci konverzacie, aj ja som sa trochu odviazala pri konverzacii a nebola som len taka napäta, kedze som sa bavila aj s tym jeho kamaratom.. Takze on to asi povazuje za fakt normalny jav, ze je chvilu ticho. Aspon dufam, ze som to nesposobila ja svojou pritomnostou...ze mam na neho taky vplyv, ze sa mu nechce rozpravat :(

Ale neviem, ci ma zaujem o nieco viac. Asi radsej nebudem v nic dufat. Viezla som ho tentokrat ja domov, pytal sa, ze ked sa zasa ozve, ci pojdem von, tak som povedala, ze jasne a ked som prisla domov a napisala mu vynimocne smsku, ze dakujem za pozvanie, ze som sa mu zabudla podakovat a on mi neodpisal :( lenze on aj ked mu inokedy nieco napisem - kvoli tomu, ked sa mu nemozem dovolat a nieco chcel, tak mu to dam na vedomie pisomne smskou a on odpise len uplne totalne stroho "ok" alebo nieco.. no a teraz neodpisal vobec nic, sice som sa ho v tej smske nic nepytala, len som podakovala za vecer, lebo proste to je u mna normalne spravanie, nic si tym nedokazujem, proste slusnost, akurat jemu som to nepovedala osobne, tak som napisala, uplne obyc. smsku. Takze neviem, asi nema zaujem, len proste chce travit so mnou vecery, alebo ja neviem. Asi je taky racionalny. Ale ked mi nieco hovoril, uz ma chytil aj za koleno, co normalne nerobieva, ale tak ja pri konverzacii tiez niekedy sa letmo dotknem ludi, s ktorymi som rada, takze to bolo asi tiez len take v ramci normalu. Takze tak, len som chcela hodit aktualne info :)

neznama_08

Ano Deria, mas pravdu, v tomto hladeni ega som s Maoam moc nesuhlasila. Ja som tych muzov nebalila preto, aby som ich vyuzila akymkolvek sposobom - nikdy som od nich nevzala ziadny hmotny dar, nenechavala som sa vyvazat autami, ked sme sedeli napr. na veceri a bavili sa , boli sme vo viacclennej spolocnosti, kde kazdy prispel financne, alebo proste to zaplatil niekto za vsetkych, nie vyslovene ze ked mna niekam pozyvali - to som nesla; nepotrebovala som s nimi mat sex, skratka o nic neslo, len ked sme sa napr. odniekial z videnia poznali alebo podobne a nahodne sme sa niekde stretli, bola som normalna, mila, prirodzena, zaujimala som sa, ako sa maju, proste standard, to som si len v duchu povedala, ze tak tohto by som urcite dostala, keby som chcela, lebo to clovek vidi na tom chlapovi a ono casom sa fakt ten dotycny zahladel - zalubil alebo ako to nazvat a zacal to davat najavo alebo to priamo povedal, ale z mojej strany nic, bolo to v tej milej nevinnej faze, proste nevyuzivala som ich a potom som ich neodkopla.. proste priatelska faza, ked sa ten chlap zamiluje a kazdu zenu to potesi, ked vidi, ze je o nu zaujem, nie? nevyuzivala som na to bohvieake zenske zbrane, ani som sa nepotrebovala spravat lacno. A nie som naivna, mnohym potom slo mozno len o dobrodruzstvo, ako pises, ale ja nie som z tych kociek, co si chcu uzit len tak sex, alebo kvoli hmotnym majetkom akehokolvek razu... proste povest mam len jednu, mam sama pred sebou nejaku svoju moralnu hodnotu, rada poflirtujem, ale tym to konci, k telu si len tak lahko niekoho nepustim. Mozno preto to ma taky efekt potom u tych chlapov, ze chcu dosiahnut nieco nedosiahnutelne :)
Ale s tymto dotycnym som nikdy ani neflirtovala ani nic, lebo ako pisem, ked som bola do neho platonicky zamilovana, tak som si hovorila, ze na neho nikdy nemam, bola som zahladena do jeho vzhladu, obdivovala som to, aky je vyborny v svojej praci, lebo poznam fakt malo takych uspesnych mladych muzov, ktori svoju profesiu vykonavali fakt seriozne, kvalitne a zodpovedne, atd. Akurat, ze v spolocnosti je fakt kapanek nudnejsi :) ale zasa ma ine pozitiva.
Skratka mala Maoam v tom, ze ma to tesilo, ked sa niekto do mna zalubil, ale ako som pisala, ktoru zenu by to nepotesilo, ked vidi, ze je o nu stale zaujem z roznych stran a smerov? ale proste nijako som z toho necerpala v svoj prospech, to mi pride ubohe, makam na sebe, aby som nemusela byt nikdy na chlapovi zavisla, to o mne vedia vsetci, makam fair-play cestou, poctivou a aj ked sa clovek tazko dostane takouto cestou k hmotnym statkom, som rada, ze vsetko, co mam, som si zarobila sama a nie som na nikom (financne) zavisla. Samozrejme, ked si odmyslim, ze som vdacna rodicom, ze ma taku vychovali a podporovali aj financne, ked som sla na VS. Potom uz pocas skoly som sa uz musela obracat sama, mala som to dost tazke a tak som jeho mily pristup vzdy pripisovala tomu, ze si mozno vazi moju hodnotu, ale nepripisovala by som to nejakemu zaujmu o nieco viac. No teraz ma vola von castejsie ako predtym a pre mna je to zrazu nieco necakane a nevedela som, ako sa spravat. Mas pravdu, budem sa spravat ako doteraz, akurat, ze si musim viac verit a ako som pisala, nevidiet v tom tichu nejake zlo a neznasilnovat to, lebo som potom fakt len v napäti a nebolo by to dobre. Tesi ma ten jeho zaujem, ale necham tomu volny priebeh, pretoze ak zaujem o nieco viac nema a ja by som zacala flirtovat, viem, ze by sa to pokazilo, citila by sa zrejme trapne a to dosiahnut nechcem. Doteraz som tiez nesla vzdy von, ked ma volal, lebo proste mam nejaky rezim aj pracovny a nestiham, ale tak on to chape - aspon to tak vyzera a napriek tomu, ze nejdem, tak ma zase zavola o par dni, alebo sa niekedy uplne nahodou stretneme a ideme spolu sadnut necakane :) vtedy sa nieco vo mne zlomi a zrazu sa nikam neponahlam:))) aj to uz bolo parkrat :) potom sa na druhy den cudujem, ze aka som bola flegmaticka :))

Maoam, pracujem ako analyticka vo financiach, resp. ekonomike celkovej a v pravnej oblasti, takze analyzy, to je moj zivot :)))

Dakujem za pokec, v realnom zivote sa toto neda len tak s niekym prebrat, lebo kazdy, kto pozna mna aj jeho by mi povedal, ze som hlupa, ze mam ist vzdy, ked ma vola a pod. a ja proste chcem nezaujate nazory. Kamaratky, ktore ho nepoznaju, tak mam z nich niekedy pocit, ze z nich nehovori az tak uprimnost a ked prave samy nie su dokonale stastne vo vztahu, tak sa to snazia prenasat aj na mna a proste to nechcem moc riesit, nedoverujem az tak moc ludom. Uz som sa parkrat popalila. Takze potrebovala som takyto nestranny pokec. DAKUJEM :) Pridem zas :)

Deria

Nesuhlasim s Maoam, ze si si svojim spravanim k muzom hladkala svoje ego. Ty si ich nepodvadzala, takze je to o.k. Preto ti radim, zostan takou, aka si, myslim, ze konas dobre. Chlapov si netreba hned pripustit k telu, pokial nehladas iba dobrodruzstvo.

Maoam

neznama, kazdy pise a hovori tak, ako mysli ;-)), ake mas povolanie, ked tak analyzujes a omackujes? :-DDDD

k tebe treba vecneho cloveka, takeho co ma rad fakty a neomackuje a on je asi ten typ :-), veru uvolni sa, tes sa a napis, ako ste pokrocili a uzivaj si to hlavne!!!

neznama_08

Maoam, uplne si to vystihla, chyba mi ta kontrola situacie, mam tie obavy, uplne presne si ma prekukla :) vyjadrila si to este lepsie, ako ja. par slovami, ale k veci. uz aj na tych mojich komentaroch je vidno, ze to potrebujem strasne roz-omackovat... a pritom ty si to dokazala pomenovat jasne, v skratke a vystizne.

proste prestanem mat strach, poddam sa tomu a uvidime. len snad to zvladnem. inak povedane, musim sa to fakt proste naucit.. tiez mi to pride, ze ma mozno zaujem, ale ak by to tak nebolo, nechcela by som si to zbytocne namyslat... no asi by ma predsa stale niekam nevolal ustavicne, keby so mnou nechcel byt. jednoducha logika. uz som si kupila kedysi knihu o zvyseni sebavedomia, tak asi ju pohladam :-D mas uplnu pravdu, ze sa proste snazim skryt za to rozpravanie, snazim sa skryt svoje nizke sebavedomie. najhorsie je, ze navonok sa robim, ze ho mam a snazim sa tak posobit, v praci sa ani nemusim snazit, lebo tam ho mam dost, kedze viem, ze som v svojej praci dobra a bavi ma to a v svojej profesii to aj potrebujem, ale vo vnutri je to inak. pekny den.

neznama_08

mas pravdu, nebudem analyzovat to, ci je ticho alebo nie, ale necham tomu volny priebeh a nebudem sa proste stale bat niecoho... a uvidime, ci sa dokazem prekonat a uvolnit sa, alebo to zahram do stratena, ale to by bolo fakt skoda.

mozno fakt plati, ze zariekaneho chleba sa clovek najviac naje... proste na zaciatku som sa do neho platonicky zalubila, potom to zo mna oprchalo, on ked aj mal milsie spravanie ku mne ako ku inym a vsimli si to ludia z nasho okolia, tak som vzdy hovorila, ze s nim vobec by som nemohla nieco mat, lebo proste som mala v sebe pocit, ze nie som pre neho dost dobra... aj ked nemam si to preco mysliet, proste sproste nizke sebavedomie. potom som to vypustila uplne z hlavy a zila som si svoj zivot a teraz proste takyto neocakavany zvrat, uvidime... musim si sama v sebe hlavne uvedomit, co chcem, ci nieco od toho ocakavam, ci ako... proste asi viac pustim do reality svoje srdce ako len svoj rozum.. dakujem velmi pekne za pokec, pozrela som sa na to aj z druhej strany a hlavne som pochopila, ze nie kazdy musi chapat ticho ako zlo :) pekny den, musim pracovat :)) ak bude co, este sa ozvem :)

Maoam

este som ti chcela napisat, ze na mna to posobi tak, ze sa podvedome snazis za kazdu cenu kontrolovat situaciu :-), oslobod sa od toho, budes menej napäta a menej v krci, proste nekontroluje, neplanuj, neriad, nechaj veci plynut.....

toto sa musis naucit

Maoam

to je neistota, obavy...akoby si sa bala, ze mu nestacis, ale ak ma zaujem, tak asi stacis :-), nepodcenuj sa uz tolko

zena ktora stale keca vie byt dost otravna, mne by to liezlo na nervy, kebyze som muz ;-))

spolu mlcat vie byt krasne :-), nemaj obavy, trocha sebaistoty to chce