Chemoterapia - prosím napíšte ako ju lepšie zvládať a ako prebieha

nanananana

uz sa prislo na to ze jeto zle mozes si podla srdca a j legislativy vybrat alternativu prirodu odstavovat mrkva cvikla a pod. zdrava strava ovocie zelenina pseno pohanka tak ako ini
neber to.vsetko dobre.Vela smiechu pozeraj komedie chodte do prirody kyslik pohoda laskka vytrvalost a pozitivita ze sa vyzdravite.tak ako ini.

Ivka 1

Beluska držím Vám palce, je to super,že sa mamina tak super drží.Pri onkologických ochoreniach a nielen pri nich to chce zmenu životného štýlu. Vylúčiť zo stravy hlavne červené druhy mäsa.mliečne výrobky, cukor, výrobky z bielej múky,bielu ryžu. Do stravy zaradiť zelenú zeleninu pripravovanú na pare alebo ešte lepšie surovú a zeleninové šťavy.Zo začiatku je to však veľmi ťažké a vyžaduje veľmi silnú vôľu. To spolu s prírodnými produktami pomáha eliminovať škodlivé účinky chemoterapie, zregenerovať organizmus a samozrejme pri zdravom štýle už potom ostať a nikdy ho už nezmeniť. Máte super maminku.

beluska 00

Majjjka, neboj, ber to ako bezne ochorenie a vela ludi tym prechadza. Pozitivne myslenie pomaha liecit. Moja mamka je 14 rokov po liecbe a je OK.
Chemo je sice pre organizmus zataz, ale da sa eliminovat. Su rozne prirodne produkty na posilnenie. Pri chemo je velmi dobry Betavital a Beta sante, pozri na mojezdravie.sk su to prirodne cytostatika, koncentraty stavy z cervenej repy a rakytnikoveho oleja, velmi dobre regeneruju krv, ktora je pri chemo velmi zatazena a posilnuju organizmus, tiez cistia. Velmi dobre je k tomu brat aj Imuno C komplex, ale ten az po chemoterapii. Treba brat velke davky vit. C. V dalsej liecbe sa musis aj zdravo stravovat, konzumovat potraviny zasadite, vylucit vsetko co prekysluje, vela odpocivat a bude to dobre. Zmena zivotneho stylu je polovica uspechu. Pre moju mamu bolo tazsie zmenit sposob stravovania ako cela liecba. Dnes sa drzi je stara, ale vitalna a poucuje celu rodinu, co mame jest a co nie.

Ivka 1

Tony aj keď to priateľka znáša dobre , je potrebné eliminovať škodlivé účinky chemoterapie. Momentálne nám to beží pred očami v priamom prenose a bohužiaľ vidíme,čo chemoterapia urobila s mojim švagrom :( Bohužiaľ slepo veril a verí lekárom a nedá si poradiť.

tony12

Moja velmy dobra kamaratka berie chemoterapiu do zily,a nerobilo jej to ziadne problemy.Berie 6 hodinovu,kazde tri tizdne.Az potom ma stavy nevolnosti,ale to je individualne,teta to zvladala dobre

ta3

Majjjka, uz by si mala byt po prvej davke CHT, tak ako sa citis?, dufam, ze dobre, na tuto stranku som prisla neskoro, nestacila som Ta povzbudit dopredu, ja som brala chemoterapiu tiez, ale nie sposobom lezania a niekolkohodinoveho kvapkania do zily, ja som to dostavala do zily objemnou striekackou v priebehu cca 5-10 minut, myslim, ze kazda CHT je ina, zavisi od druhu rakoviny, ja som ju zvladala vyborne, ked mi ju zacali davkovat do zily, momentalne som zacitila zvlastnu chut na jazyku, ale to bolo vsetko, nikdy som nezvracala, iba jedenkrat mi bolo akoze na zvracanie, ale nezvracala som, dokonca mi ani vlasy nevypadali, okrem CHT som brala aj radioterapiu a samozrejme ma operovali, bola to rakovina prsnika, takze som on prisla, ale vobec nemam z toho ziadne komplexy, ziadne problemy a uz je to 24 rokov, ako tu uz bolo povedane, velmi dolezita je psychika, ba povedala by som, ze najdolezitejsia, ak clovek prepadne strachu, choroba dostane zelenu, viem, kazdy sa boji tejto diagnozy, s kazdym to spociatku zamava, ale treba sa potom s tym rychlo vysporiadat, normalne zit, vsetko robit ako predtym, na chorobu nemysliet a hlavne verit, ze liecba zaberie a ze vyzdravies, dnes medicina pokrocila odvtedy co som bola chora ja a je velmi vela pripadov uplneho vyliecenia, takze neboj sa, to je to najlepsie co v danej situacii mozes pre seba urobit, ked budes moct, sadni za pocitac a daj nam vediet ako to zvladas, i vsetky prsty, aby si to zvladala ako ja a aby si sa kompletne vyliecila aj Ty

llek

Dlzka infuzie a podavania chemoterapie nesuvisi s tym, ci je intenzivna alebo menej intenzivna. Kazdy liek sa podava urcitym sposobom - v nejakej koncentracii a za urcity cas. Ak sa tieto veci nedodrzia, moze nastat problem.Takze dlzku infuzie neries, to musi vediet tvoj onkolog. Chemoterapiu zvladnes. Velmi dobre ti napisala Pramienok - nechod zbytocne na rozne internetove fora. Ludia ako napr tu harmasan sa najdu vsade. Dobre su pacientske fora, lebo tam komunikuju ludia, co maju sami nadorove ochorenia a sami tym vsetkym prechadzaju, ti ludia nedudu k sebe zlomyselni a hlavne budu presne vediet o com pisu, ked pisu o chemoterapii. Ti ti nebudu radit nezmysly a hlavne ta mozno najlepsie podporia.

Majjjka

Sunci - ako, že prvu šestku nezvládla dobre a museli to opakovať? Nerozumiem, to akože mala strašne zlé vedlajšie účinky alebo čo? Ešte raz všetkým dakujem za podporu... Doniesla som si katalog nejakých prírodných produktov na lepšie zvládanie tohto...Poradila som sa s takou pani, ktorá sa tomu rozumie, tak dufam, že to zvládnem :(