Ryzova dieta.Drzal ju niekto?

Príspevok v téme: Ryzova dieta.Drzal ju niekto?
Anička

Ahojte .. ja by som sa chcela spytat ze ci uz niekto drzal tuto ryzovu dietu .. niektori ludia trvdia ze to pomaha schudnut a niektori ze nie .. tak by som sa chcela spytat na vase skusenosti s touto dietou. A este ze ci ste mali ak ste ju drzali Jojo efekt ?? dakujem za odpovede pretoze sa aj s kamaratkou chystame ju drzat ale nevieme ci sa nam to oplati ... dakujem da odpovede

lost

wow, pekny prispevok :)

Bear Grylls

poznas? :D

ten je celkom fajn, obcas si poviem ze "zjedol by som to? ak by som mal prezit?" :D

tato tema ma zaujima coraz viac a viac :)

ale to je zaujimave, ze maso tepelne upravujeme, ma to vobec nejake vyzivne hodnoty potom ?

BJ

lost, najkvalitnejsiu ryzu v BA najdes ako som spominal, v obchodoch, ktore dovazaju rovno tu, ktora sa predava v Indii, Pakistane a Thajsku. Su to exoticke potraviny, jeden je v starom Avion, dalsi sa vola Namaste India, a je v Istropolise, ale zozadu, ako je pizzeria LaMamma - tak oproti je vchod, pojdes schodami dole. Dalsi, takmer rovnaky, je este v TESCU zlate piesky.

Ide o ryzu basmati a jasminovu ryzu. To su najkvalitnejsie druhy ryze. Ale i obycajna hneda ryza dovezena z Indie alebo Pakistanu prekona hociaku kupenu v potravinach. Maju ju tam za prijemne ceny, hlavne v tom Istropolise. Ak si dobre pamatam, tak nejak za 2 - 2,5 eura za hnedu ryzu na kilo, co je velmi dobra cena. Basmati je drahsia, ta stoji aj 3 eura za kilo. Jasminova je nejak 2,5 za kilo, pokial nezdvihli ceny. Mne osobne chuti jasminova ako biela viac, ako basmati. Basmati preto nekupujem. Basmati je na moj vkus prilis jemna, skor sa hodi ako sucha priloha. Ja mam radsej ale rizota, kde sa viac hodi hutnejsia ryza, takze preto pouzivam jasminovu.
A ako celozrnnu ryzu, kupujem obycajnu hnedu ryzu z Indie (myslim, ze znacka je Akas). Na tejto by som aj robil ryzovu kuru, keby som sa ju niekedy rozhodol podstupit. Oplati sa viac kupit vacsie balenie, 2 alebo 5 kilove, vyjde to potom lacnejsie. Ja berem raz za cas 5 kilove, ak maju. Inde ryzu nekupujem, zaplatil by som viac, za menej kvalitnu ryzu. Napriklad, basmati v Bille alebo v TESCU stoji 3,5/kilo , a zdaleka nieje taka kvalitna. V zahranicnej kuchyni v TESCU je tusim este drahsia, proste zaplatis o 50%-100% viac, za mensiu kvalitu. A ak sa predava niekde ako "BIO", tak zaplatis zase za nic... neverim, ze je kvalitnejsia kvoli tomu, ze je oznacena ako BIO. Uz vidim tych farmarov v Pakistane, ako ziskavaju nejaky BIO certifikat... vsetci sa tam snazia rovnako, a je to pestovane na upati Himalaji. To iba tu chamtivec nalepi na to nalepku BIO a predava to o 100% drahsie.

To, co sa odohralo v tom dokumente, o tom vobec nepochybujem. Maso - teda svalovina, je najmenej hodnotna cast na celom zvierati. Kazdy masozravec zacina zjedenim pecene, organov a vypitim krvi. Maso - svalovina sa zere az posledna. To je instinkt kazdeho masozravca, a celkom opodstatneny.
Vies si teda predstavit, ako nelogicky sa spravaju dnesni ludia maso-jedi, ked si este tepelne znicia najmenej hodnotnu cast zvierata, navyse z uplne nekvalitneho masa, ktore pochadza z otrasnych podmienok chovu. Vacsi humus je do seba dostat naozaj tazsie, snad len z konzervovanych masovych vyrobkov z toho masa. Keby si jedol len maso, a nic ine, tak pokial nemas ocelove travenie s agresivnym a silnym zaludkom, do mesiaca by si bol v nemocnici. Keby si vsak jedol k tomu kazdy den kus surovej pecene, mohol by si takto fungovat ovela dlhsie, kym by si ochorel. Keby si chcel teda prezit co najdlhsie, musel by si pit krv, zjest pecen, zily, oci, niektore organy s vynimkou criev. Masozravci si mozu dovolit zjest aj creva, ich kyseliny pozabijaju aj vsetky bakterie. Clovek by dopadol zle, a zjest surove creva naplnene hovnami, by asi nedokazal zjest ani Bear Grylls.
(zato oci dokaze: www.youtube.com - ale jeho vyraz tvare hovori o vsetkom :-))

Pocas trojtyzdnovej diety som sa citil po siestom dni vacsinu casu uplne uzasne, nic mi nechybalo. Telo spomalilo travenie a radovalo sa, ze donho lejem najlahsie stravitelnu stravu, najviac bohatu na vitaminy a mineraly. Ziadna idealnejsia potrava, nez cerstvo vylisovane stavy z ovocia a zeleniny neexistuje, telo nemusi nic travit, len vstrebat vsetko to zdrave. Na dlhodobe fungovanie potrebuje aj vlakninu, ale na kratkodobe, je dzusovy post idealny stav na liecenie akychkolvek problemov v traveni alebo metabolizme (za predpokladu, ze to odstavujes zo zdravej zeleniny, nie plnej chemie, a hlavne, nie na odstredivke, ktora polku vitaminov znici - treba pomalo-otackovy lis). Citil som sa vsak dost casto slaby, to je sposobene mojim problematickym metabolizmom. Urcite by sa mi este zislo niekolko takych postov, a dufam, ze sa k tomu dostanem. Bez patricnej znalosti sa vsak do toho urcite nepustaj, mozes si ublizit.

Zapper odhadujem, ze funguje, ale nemyslim si, ze az tak ucinne, ako o nom hovoria. Hlavne si myslim, ze je to velmi malo muziky, za poriadne vela penazi. Co je presne opak tych anti-parazitalnych kur, ktore su vela muziky za malo penazi. Ja by som ho pouzil len vtedy, keby mi tie kury nevedeli pomoct s nejakym parazitom, o ktorom by som si bol isty, ze ho mam.

lost

kvalitna ryza, to som nevedel ze aj tak sa da tam nakupit, to je super, musim skusit :)

mas nejaku presnu adresu kde sa da?

(ta ryza kvalitnejsia ako tie bezne obchody)

btw, minule som pozeral dokument ze niekto sa stratil a 3 tyzdne bol len na rybach, mal ich nekonecno, cize hladny nebol, no jeho telo sa zacalo priam dozadovat inych veci a teda zacal jest nielen rybacie maso, ale aj kozu, kosti, oci, atd.. A udajne mu to naramne chutilo, zevraj je to taky instinkt, ze ked je nieco v naozaj velkom deficite, tak telo nas to doslova nuti zjest, aby sme to ziskali..

Pocul si o niecom takomto uz ?

Resp, nepocitoval si take nieco pocas 3 tyzdnovej diety, resp aky mas na to nazor ?

BJ

lost... preto treba vpochodovat do orientalneho obchodu (v BA napriklad v starom Avione) a vykupit im tam tie 5 kilove baliky kvalitnej ryze rovno z Indie alebo Pakistanu, ci jasminovej z Thajska. :-)

V zasade ale, nemyslim si, ze by napriklad v Pakistane nejak delili ryzu na kvalitnu a nekvalitnu... myslim si, ze vsetko co odtial ide, je kvalitna ryza, ved ti chudaci z toho ziju.

BJ

Na parazity niesom odbornik, (radsej) sa mi ich nechce prilis riesit.
Berem to tak, ze ked clovek zije zdravo, neprekyseluje sa, a robi si pravidelne ocisty, casom sa ich pocet znizuje a imunita sa zlepsuje. Takze clovek ich ma v tele kazdym rokom menej (hlavne ked pravidelne je chilli, surovy zazvor, cesnak, bylinky, chren...)
Tych najodolnejsich ako su borelie alebo candida, sa da zbavit len cielenym planom, vacsinou velmi narocnym. Oficialne clanky ti v tomto velmi nepomozu, doktor vie len to, co mu potvrdia v labaku,a v labaku ti potvrdia len to, co si mozu dovolit potvrdit. Keby sa ludia zacali cielene cistit od parazitov, prijmi farmaceutickeho priemyslu by kresli aspon o polovicu, kedze populacia ziviaca v sebe parazitov o ktrych ani nevedia, je idealny zdroj prijmov, pretoze kazdu chvilu im v tele nieco nefunguje. Takze tieto veci si musis vyhladat na vlastnu past.

Najcastejsie vsak ide o plesne, kvasinky a bakterie. Tie vacsie sa mi nechce riesit, je to hrozna predstava predstavit si vo svojom tele nejakeho cerva. Ale v zasade, divila by si sa, ale hlavne psickari su takymito parazitmi ohrozeni. Ked vidim niekoho bozkavat svojho psa, a neodcervovat sa kazdy rok spolu s tym psom, tak sa musim chytat za hlavu.

Podrobnejsou diagnostikou sa zaoberaju niektori alternativny liecitelia, no casto su spojene s predajom nejakych vodiciek, alebo zapperom. Takze vzdy ich treba pouzit len cisto na diagnostikaciu, nikdy im nenaletiet na ich predaj s tym spojeny, pretoze parazitov sa zbavis takmer zadarmo, trojkombinaciou makroparazitov (mnohobunkovce) a MMS2 a MMS1 jednobunkove parazity a virusy.

Viac info najdes v navode www.zdravi-az.cz
(anti-parazitalne kury a MMS). Pokial mi zmazu link, nechaj mi tu nejaky kontakt, poslem ti to tam. Zaroven sa mozes na tom fore spytat pre blizsie informacie, su tam ludia, co to riesia viac nez ja a maju relevantnejsie informacie. Ja som zatial nenasiel tolko casu nastudovat si to uplne dopodrobna a poznacit si dobre stranky, clanky a informacie o tejto problematike, no uz niekolko krat som narazil na text upozornujuci na danu problematiku. Je to dost narocne citanie, a vobec nie prijemne...

lost

no s tou ryzou co sa u nas predava, tj. podradna odpadova kvalita, ktoru ani Cina nechce a preto to sem vyvaza "za postovne"

tak to teda fakt ocisti tela a mysel ;)

mozno tu mysel hej :D

doubledog

ja viem len o tom, ze ryzova kura sa pouziva ako ocista vo vychodnych kulturach - dovody su tam spiritualne, alebo inak povedane duchovne.
takze nieco na tom bude.

BJ

isabella... dovol ma citovat ta: "akakolvek dieta je hlupost".

Cize podla tvojho nazoru, clovek, co podstupi hladovku, alebo post, robi automaticky hlupost. Keby si vedela, kolko ludom post alebo hladovka pomohla, nepisala by si podobne veci. Mne osobne 3 tyzdnovy post na zeleninovych stavach zlepsil vyraznym sposobom travenie, a takmer mi zmizla alergia na mlieko a lepok, zmizli mi aj pravidelne zapaly criev a odvtedy mam dobru stolicu. Za cely zivot mi nic tak ucinne nepomohlo, ani celomesacne behacky po doktoroch a akekolkovek vymyslanie so stravou alebo cvicenim, co trvalo cele roky.
Tak co na to povies, hmm? Dalsiu jar pokracujem este dlhsym, jednomesacnym postom na stavach.

darkdark

BJ akych parazitov mas na mysli? ako to zistim? ziadnych nechcem :) predpokladam ze nemyslis take klasicke ako je skrkavka a tak.. Akou ocistou sa ich zbavim ak nejakych mam? chudnut nepotrebujem. kks tak tuto poslednu vetu som napisala prvy raz v zivote :D :D