ako by ste to riesili vy?

Príspevok v téme: ako by ste to riesili vy?
cica987

Zdravím. Mám 20 rokov, môj priateľ 27. Chodíme spolu rok a 3 mesiace. Máme sa veľmi radi, ALE.. Náš vzťah bol už od začiatku komplikovaný. Spoznali sme sa tak, že som sa nasťahpvala do bytu kde býval. asi po mesiaci sme zaali spolu chodiť. Zrejme to bolo dosť skoro, on totiž stále nemohol zabudnúť na svoju bývalu. Tá mu veľmi ublížila keď sa s ním rozišla, a preto sa bál nového vzťahu. Od kedy sme začali spolu chodiť síce ubehol od ich rozchodu asi rok. A takisto, problémom bola jeho partia. Tá totiž okrem alkoholu nepoznala nič iné :-( tým pádom on takisto. OD začiatku som sa snažila, aby prestal piť, asi po pol roku sa mi to podarilo dokázať, prestal, teda aspoň z časti. Nebol alkoholik, nasšťastie, len bol zvyknutý ísť po práci rovno do krčmi a tam sa ožrať. On nie je ten typ, ktorý dievčaťu povie po mesiaci: Ľúbim ťa. Počkala som vyše 6 mesiacov kým som sa toho konečne dočkala, a vedela som že to myslí vážne. Lenže problám je ten, že síce nepije každý deň, stále má aspon raz-dva razy do mesiaca "svoje dni" kedy sa riadne ožerie. nič by na tom nebolo také zlé, keby som si tých 6 mesiacov pri ňom nevytrpela svoje. Śem tam skončí dokonca v herni, kde minie dosť veľa pĚŇAZí. Našťastie toto sa už nestalo asi 2mesiace, čo je výkon. takisto že ešte z tých čias keď pil má dosť dlhy. Hoci zarába celkom dobre (800-900e) nedarí sa mu ich splatit.. A ja na to doplácam. Som ešte len študentka, popri škole robím. Čo by ste robili vy na mojom mieste? Večer mi povie, že z roboty príde domov, že sa zamnou ponáhľa. v práci končí o 22.00. keď už je okolo 23.00 volám mu kde je. Samozrejme pije. On je typ, ktorý ked sa opije, nieje agresívny ale zaspí. Už som naňho skúšala asi všetko. Skúšala som ho prosiť nech príde domov, a neopije sa, už som naňho i kričalôa, povedala som mu že som z neho sklamaná, dokonca som sa mu vyhrážala že s ním skončím. Včera večer mi opäť povedal že sa ponáhľa domov, ale keď som mu volala o polnoci, už mal niečo vypité. Povedal že už ide. Zobudila som sa o 2hej ráno, volala som mu kde je, nedvíhal. Asi za pol hodinu mi zavolal, totálne opitý že už je pri bytovke (stále spolu bývame). Rozhodla som sa ho ignorovať, dnes večer plánujem ísť von a neozvať sa mu. Čo by ste ale robili vy? ako by ste to riešili??

Deria

Nechapem, ze este pytas radu....mozno vies aj sama, ze by si sa s nim mala rozist ale chyba ti odvaha. Ak nechces byt nestastna, urob to cim skor!

User_37597

dnes vecer planujes ist von a neozyvat samu? :D
sorry je to vtipne pretoze on to bude mat totalne ale totalne na haku ze si sa muneozvala pretoze on bude niekedy v tom case ked ty sa budes celkom dobre bavit tak on bude vtedy na mol.sorry ale nic mu nepomoze.toto je presne o tom ze ked nieco stratime az potom zistime o co sme v skutocnosti prisli.ja osobne nedavam druhe sance.nerozchadzam sa a nedavam znova s rovnakym clovekom dokopy.a uz vobec by som neostala s niekym kto ma ocividny problem s alkoholom a nesnazila sa ho vyliecit.od toho su doktori a na liecenie moze ist len ak sam chce.on nechce.sorry ale ja by som od neho odisla hned.on sa podla mna stale utapa v alkohole kvoli byvalej a nejakym inym problemom.