zubna ambulancia specializovana na osetrenie zubnych kanalikov

Annika1987

Evi, ty si poklad, presne tieto informacie som hladala. Ak by som potrebovala zodpovedat zopar otazok, je na teba nejaky kontakt, kde by som ta zastihla? mozno e-mail... lebo neviem, ci sem este prides mrknut a neviem, co sa bude u mna dalej diat, ale nechcem to podcenit. Mas pravdu, po vyplneni mi rentgen nerobil, pytala som sa na to, sestricka povedala, ze to sa robi, az ak by vznikli nejake problemy. No co uz. Nechcem o zub prist, a uz vobec nie dlhe mesiace neuspesne chodit neustale na cistenie a nakoniec ktovie s akym vysledkom. Preto hladam, kde to robia naozaj specializovane.

Eva531

Co sa mna tyka, tak ten zub, kvoli ktoremu bolo potrebne pouzit mikroskop, sa u mna osetroval v novembri 2010 a doteraz s nim nemam absolutne ziadne problemy. Ani s ostatnymi zubami, na ktorych sa osetrili korenove kanaliky. Dokonca zubar v Rakusku mi povedal, ze mam velmi pekne urobene korenove vyplne a pytal sa, kde som ich dostala. Velmi ho prekvapilo, ked som povedala, ze na Slovensku. Takze s pracou zubarov na tejto klinike som nadmieru spokojna, odporucam :)

Eva531

Osetrenie korenovych kanalikov bezne vykonava kazdy zubar. Niekedy sa ale veci skomplikuju a korenove kanaliky sa nedaju osetrit inak ako pod mikroskopom. Osetrenie korenovych kanalikov pod mikroskopom vacsina zubarov robit nemoze a ani nerobi, mne napriklad korenove kanaliky osetrovali uz 7x, z toho 6x mi to urobila moja zubarka, ale raz nastala komplikacia, kvoli ktorej neexistovala sanca urobit to inak ako pod mikroskopom, to uz ona nemohla, tak mi to urobil pan doktor Schill v Bratislave na sukromnej klinike Schill Dental. Moja zubarka tiez pracuje na tej klinike, ale on je tam asi jediny z pomedzi zubarov, kto moze vykonavat osetrovanie korenovych kanalikov pod mikroskopom. Pravdepodobne to robia na Slovensku aj viaceri zubari, ale ja o ziadnom inom neviem. Este taka vec - nech uz osetruje korenove kanaliky ktokolvek, bolo by pekne, keby najskor urobil kontrolne rontgenove snimky, aby sa presvedcil, ci su korenove kanaliky spravne vyplnene a az potom dal plombu. To ale bohuzial vacsina zubarov na Slovensku nerobi. Mozno to neurobil ani tvoj a teraz mas problemy.