mbank a zuno

marha

Najpravdepodobnejsie nic.
Ina poistovna by prebrala na seba tie poistky.
Ak krachne nejaka malicka poistovna.

Ale ani ta najvacsia poistovna nie je dostatocne velka na to aby nemohla krachnut (titanic dejavu).

Ak by rachla napr AIG (USA), tak to bude ohnostroj.. (moze to byt az totalny kolaps svetu takeho ako ho pozname), ale to si malo ludi pripusti (history dejavu)

Harper

A co sa stane ked padne poistovna? No dnes v praci kolegovia sa bavili ze Dovera nie je moc dobra, ale ja som s nou problem este nemala a to ju mam od 1995. Ale to je asi aj tym ze k doktorom nechodim :-D len na povinne prehliadky co je tak raz za 3 roky a raz rocne k zubarovi...

marha

no zadarmo to robia preto, aby sa zmestili na trh :D

teoreticky, poplatky tvoria len mozno tak 1/4 zisku bank (myslim ze som to niekde nedavno cital)

ja len som hento pisal, aby niekto neurobil chybu ako ja :D zabudol som pin a potom 1euro ma vyslo novy pin, zmena v IB :)

a hej, zostatky su na IB, cize pohoda :)

inac, to by bol iny PRUSER, ak by padla banka na slovensku, alebo co i len v EU (alebo EUR zone!) , podla mna, ked uz tak, urobili by vsetko preto, aby nepadla :) aby si nepokazili reputaciu

www.aktuality.sk

no pruser bude aj to, ak by krachla poistovna, tam sa uz ale ludia neboja :) vsetko je v skusenostiach a informacii (vzdelani, i ked toto nie je najspravnejsie slovo) ludi.
ak niekomu poviem "pozri si film na youtube"
tak nezasvateny clovek mi moze odpovedat:
"ale ved mi pride za to ucet, radsej nie"

nemozem povedat ze je blby, len proste este nevie ako to chodi.. malokto skutocne vie.. :)

Harper

Ja pouzivam kreditku, takze z bankomatu nevyberam takmer vobec... A ved predsa zostatok vidim na internetbankingu nie? Takze ja tam nevidim ziadne poplatky co by ma to stalo :-) Ale doma mi hrozne nadavaju, babka ze o takej banke este nepocula a ze urcite o vsetko pridem, preco by to robili zadarmo...A to iste kolega v praci mam pocuvanie doma od rodicov tak sa rozculili len ked to spomenul ze by si tam dal peniaze :-D a nedovolili mu to. Sakra mame 25-30 rokov a stale sa do nas staraju. Co uz len taki stari mozu vediet o zivote :-D Vsak dnes sa zije inak.

marha

pozor, na mbank, overenie zostatku je drahe (1eur?) a viac vyberov mesacne je tiez drahe (tiez okolo 1 eura), zmena PIN je tiez okolo 1 eura!

ja som sa na tom obcas ototo :D :D :D

cize najlepsie je - bud to vybrat naraz, ak treba hotovost, alebo platit kartou, alebo preposlat na iny ucet (napr z rodiny) a potom vybrat na pobocke.. (neviem ci mbank ponuka hotovost na pobocke, mozno uz ano ?)

jankaaaaaaaaa

harper: ved vyplatu ti mozu davat aj na ruku ak sa tak s nimi dohodnes. alebo nikto ti nebrani si vybrat naraz celu vyplatu z uctu a mat ju doma
ale to jasne prinasa dost rizik

Harper

To hej, ale potrebujem aby mi chodila vyplata niekam :-) Inak som za sporenie do ponozky :-) To je bezpecne pokym nevyhorime :-D