bolest v chrbte-prosim o radu

Príspevok v téme: bolest v chrbte-prosim o radu
zuzik

prosim ak niekto mi vie poradit ,mam bolest v chrbte,je to vacsinou pod lopatkami a vascia bolest prichadza cez obed,neviem co to je je to uz treti den a trpnu mi ruky,som v anglicku,takze neviem ci mam ist k lekarovi,lebo ho aj tak nebudem rozumiet,no niekedy to zacne tak boliet,ze sa mi zle dycha...beriem antikoncepciu uz vyse roka,moze to mat nejaky vplyv?ale nemala som taketo problemy,len minuly mesiac to zacalo,potom to preslo a teraz znova.prosiiim poradte mi ak viete

sybila

Mijka, to som bola len u svojho obvodného, možno som tam mala niečo len pricviknuté alebo čo ja viem, ale kameň zo srdca ako sa hovorí mi spadol, fakt jak keby som tam mala 20 kg kameň položený, tak som sa bála, že to mám niečo so srdcom, lebo mám teraz dosť strestov.

mijka

ahoj sybila...to si bola u neurologa? to máš potom super ak to tak rýchlo prebehlo a hlavne bez problémov a bez vracajúcich sa bolestí.môžem sa opýtať v ktorom meste?vieš, ja od januára chodím s chrb. po doktoroch, pred mesiacom som sa konečne dostala k neurologovi, on mi ju ponaprával, potom sa všetko začalo dávať do poriadku, bolesti, závraty všetko ustúpilo. no od pondelka som znova nastúpila na prax, a bolesti sa vracali, chodím na masáž, bola som aj v stredu tak som mala vyskočený stavec znova v krčnej..napravil mi to no nedostala som obstreky ani nič, a od vtedy to ide dolu vodou...závraty sice ustúpili, no bolesti mám znova také ako na začiatku. už som veľmi zúfalá, neviem kam by som mala ísť, na koho sa obrátiť.som z malého mesta, máme tu jedného lekára ktorý aj napráva, no neni to nič moc,a dlho sa čaká kým sa tam človek dostane.som bezradná, tak ak by mi niekto vedel poradiť nejakého dobrého lekára, chiropraktika ktorý by mi vedel pomôcť..už fakt neviem čo by som vyskúšala, nepoznám žiadnych lekárov v iných mestách.dakujem

sybila

Ahojte, ja som sa pred časom tiež tak zľakla, musím vám to napísať. Takže ked bola chrípková epidémia, tak som mala veľmi silnú chrípku, 40 stup.horúčky asi 4 dni som si ich nemohla zraziť, zrazu ma začalo ale štvrtý deň strašne tlačiť na ľavej strane ako je srdce, ako keby som tam mala kameň, boli to hrozné pocity, až ten srdcový sval ma bolel. Po chrípke mi to ustúpilo ale teraz asi pred dvoma týždňami mi to začalo znova, strašný tlak som mala na srdce, až som sa bála, pichalo ma pod lopatkou, tak som myslela, že od srdca, na nič som sa nemohla sústrediť, tak som sa rozhodla, že idem k lekárovi, čo teda nerobím, vždy sa liečim sama, ale išla som, v čakárni som si povedala, že už mi to prešlo, že idem domov, ale nakoniec som tam vydržala, spravil mi EKG-pre istotu, so srdcom mám všetko v poriadku, len mi rýchlo bilo, ale to z toho stresu a z toho, že som sa bála čo mi je, potom mi ponaprával chrbticu, dal mi magnéziovku a išla som domov ako pierko a už mi nič nie je a koľko som sa nastrachovala, mohla som to urobiť aj skôr a som rada, že som z tej čakárne neodišla, len toľko. majte sa

monika111111111

zuzik,ja som prave dosla z anglicka domov a volala mi moja velmi dobra kamoska.dnes ju len na priepustku pustili domov...mala presne take priznaky ako ty..trpli jej ruky,bolo jej strasne zle atd.najprv si lekari mysleli,ze to ma nieco spolocne so srdcom...tak ju poslali na rontgen s chrbticou...videli,ze tam nie je nieco v poriadku,tak ju poslali na magneticku rezonanciu,co je najvyssi stupen vysetrenia..podrobnejsie uz neexistuje.a diagnoza...puknuta chrbtica,1stavec vyskoceny a tri uplne rozkrusene...ked jej vysledky videl primar povedal,ze on ju nebude operovat.myslel tym,ze nezoberie si ju na starost.dnes do 17:00sa ma rozhodnut ci podstupi operaciu..s rizikom,ze ochrnie alebo ostane tak a casom aj tak ochrnie...a ta zenska je uspesna podnikatelka...takze moja rada..okamzite bez k lekarovi..povedz mu,aby ti to vysvetlil jednoducho,kedze asi este nerozumies...ale urcite tam CHOD!!!!!!!

ildiko

Ked si fajčiarka tak by si mala prestať.aspoň na čas.Môžeš mať aj zápal pľúc,ale chrbtica môže boleť aj od srdiečka alebo žalúdka. Ked nemáš taký pocit že by toto niako súviselo s tvojimy bolesťamy, tak chod k masérovy a do sauny. Maj sa. Ildiko

ildiko

Začni brať B12 to je dobré na žalúdok a na nervy.U nás v lekárniach si môžeš merať tlak. Aj tam si nájdeš.To je lacné niekto ti potom prečíta čo tam píšu. Aby si sa ukludnila. Ked sa vrátiš, dáš sa vyšetriť lekárom.Nemôžeš takto ničiť svoje telo niečo mu treba aj vráťiť.Nejedz hamburgery a pizzu. Tak sa maj.Ildiko

ali1333

dobry den mavam bolesti na hrudniku a tazko sa mi dycha,a preto sa chcem opytat ci to moze mat nieco spolocne s tym ze mam dost krivu chrbrticu.Som fajciarka.Dskujem za vase rady.

rudolf

Pravdepodobne sa jedná o jednoduchú blokádu v hrudnej oblasti a mohol ba TI pomôcť kvalifikovaný!!!! rehabilitačný pracovník alebo masér. Ak si v Londýne a okolí skús sa ozvať na č. 784456456 p. Libuša Perry ( Kováčová) a že Ťa odporúčajú kolegovia Rudo a Beáta zo Zborova.Ona už bude vedieť čo s tým. Tak sa maj a potom sa ozvi na moju mail adres. Rudo :-)

ivca128

no neviem ale myslim ze by si mala ist k lekarovi najlepsie chod na slovensko ak nebudes rozumiet v anglicku a tam ta aj tak nevysetria poriadne ked si tam neplatis , takze ortoped neurolog ak ti trpnu ruky moze to byt z hoci coho ked nemas odborne vysetrenie tazko to zistis z nejakeho fora tak radsej sa chod dat vysetrit