L-Tryptofán davkovanie

muchacc

Skus hladat v eshopoch pre kulturistiku.

len tak na rychlo najdene:
www.bodyworld.sk

Mas tam aj davkovanie aj presnu gramaz uvedenu. V tych bodybuilding obchodoch to je vela krat lacnejsie ako v inych "doplnkovych obchodoch typu Natural Bio health essences" :)

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

RNG

Inac v USA je vseobecne zname, ze ked sa napr clovek na sviatky hodne naje masa z moriaka, je znacne ospaly a je potvrdene, ze ma v krvi zvysene mnozstvo melatoninu. Tj viac L tryptophanu zvysuje aj hladiny serotoninu aj melatoninu. Ten isty pocit je znamy pri zjedeni vela roznych jedal bohatych na L-tryptophan.Pre laikov je toto dufam dostatocne, netreba ist do vyskumnej literatury na dokaz.
chemistry.about.com
Inac uhlie ma pravdu, ze na vyrobu serotoninu s L-tryptophanu pomahaju cukry
www.webmd.com
ale ked ma clovek malo serotoninu, prave to potrebuje, tj nie balancovane aminokyseliny su dobre na nedostatok serotoninu a s tym spojene nervove poruchy, ale prave extra L-tryptophan alebo este lepsie 5-HTP, ktore je len jeden krok od 5-HT=serotonin.

Dalsie jedlo, co uspava je napr mlieko, ktore davaju detom tesne pred spankom na to, aby rychlejsie zaspali. To tak isto obsahuje vyssie mnozstvo L-tryptophanu a tiez mliecny cukor, co napomaha vyrobe serotoninu a spankoveho hormonu melatoninu z neho.
Aj na to je hromada vyskumneho materialu, ale nemam zaujem vas s tym zbytocne zdrzovat, kedze je to dnes napr v USA uz davno znamy fakt a v praxi uz starocia.
Zrejme to poznali aj matky na Slovensku, ale akosi v poslednom case sa na to zabudlo.

RNG

Faithealer, je viacero znaciek ktore obasahuju garantovane vo vytazkoch 0.3% hypericinu a 3% hyperforinu.Moja zena napr pouziva produkt firmy Nature's Way pod menom Standardized St John's Wort extract. Mozes si ho vyhladat cez Google.com od hromady roznych distributorov.
Momentalne najlacnejsie postovne na Slovensko ma iherb.com a vela Slovakov odtiak kupuje. Ja osobne mam radsej inych distributorov, kedze zijem v USA a tunajsie miestne postovne nie je tak drahe.

Faith Healer

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

luciano

SSRI sú selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu. To znamená, že zvyšujú množstvo serotonínu nepriamo - tým že zabraňujú jeho likvidácií. Týmto mechanizmom funguje drvivá väčšina antidepresív.

uhlie

Cele je to trochu zlozitejsie. Cukor zvysuje vstrebavanie tryptofanu, ale naopak brzdi vstrebavanie inych aminokyselin. Takze ak zjes napriklad sojovu tycinku, tak z nej prakticky ziskas len tryptofan.Strava musi byt vyvazena. Aminokyseliny by sa nikdy nemali brat jednotlivo, ale len v celku. Napr. mliecna bielkovina, maso, bielok, kombinacia rastlinnych proteinov, atd...

RNG

Az 80% depresii je z nedostatku serotoninu v mozgu.
L-tryptophan alebo este ucinnejsie 5 HTP zvysia hladinu serotoninu,a tiewz melatoninu, to je davno dokazane a dlhe roky uspesne pouzivane.
Ved aj chemicvke lieky, ktore pedpisuju pri depresiach a inych nervovych poruchach casto pracuju prave na zvyseni hkladiny serotoninu v mozgu, najma ucinok SSRI. CVop sa toho tyka, SSRI ucinok plus zvysenie morpinephrinu a GABA ma aj vytazok z lubovnika(St John's Wort, ucinna narazova davka v case depresie ma obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu), a to bez skodlivych ucinkov syntetickych patentovanych antidepresivnych drog alebo navykovosti.
Tj pouzijes to len ked treba a ucinok sa objavi do 2 hodin a trva vyse 8 hodin).Moja zena to obcas pouziva uz dlhe roky, takze viem, o com rozpravam. Aj mnoho inych z rodiny a znamych.

luciano

Aha...už rozumiem a veľmi dobre ťa chápem. Aj ja som bol kedysi dávno závislý od opioidov. Závislosti sa človek zbavuje veľmi ťažko.Tiež som hľadal nejaké zdraviu neškodné náhrady za drogy. Minul som neskutočne veľa peňazí na kadejaké potravinové doplnky, prípravky a vitamíny. A nič som nenašiel. Nič také totiž neexistuje. Trvá roky, kým bývalý narkoman zabudne na to, ako mu drogy chutili. Ale ten čas nakoniec príde, uvidíš.