Aby sa darilo

cinkaa

Hej, viem, ze je u vas benzin drahy.
Ani si neviem predstavit, ake povolanie by sme museli mat na Slovensku, aby sme si zachovali terajsiu zivotnu uroven.

0mega

ja platim za 95ku benzin (nie slovnaft a jurky)

1,50eur za liter

to je 5.67eur za galon

to je US$7.8 za galon

vas.cas.sk

(clanok o tom, ze supar cool investor ponuka super pracu za 400eur HRUBEHO

tak si vezmi, aka je situacia tu na SVK :)

v rakusku je kvalitnejsi benzin o 6-10centov lacnejsi (do 20km od hranic)

cinkaa

Omega, akurat vcera som tankovala - u nas stoji benzin $3.449 za galon, platila som $50 za plnu nadrz. Z tej spominanej tisicky si neviem predstavit ani prenajom maleho bytu - pred piatimi rokmi stal prenajom dvojizbaku $800. Tisicka je u nas hranica chudoby, preboha.

ta3

a tie dolare mam stabilne a nie ako na Slovensku, z podpory sa tazko da vyjst a aj to ju clovek dostane iba po dobu obmedzenu, tak uz len v tomto to ja vidim, ze som bezpecne za vodou, na Slovensku mnoho ludi po strate zamestnania nedobrovolne skoncilo na ulici a mnoho spachalo samovrazdu, ja tu nepracujem a nie som na ulici a mam vsetko, co potrebujem k zivotu

ta3

dostavam raz za dva tyzdne 540 AU$
mas pravdu, pojem vysoka podpora pre kazdeho znamena ine, pravdaze to zalezi od narocnosti jednotlivca, mojmu synovi nestaci ani ked tyzdenne zarobi 1000 AU$, tak to je, ale ja som skromna, mam vsetko co potrebujem, dokonca som si kupila secondhandove auto a jazdim na nom denne a vobec nemusim kalkulovat ci si mozem dovolit jogurt alebo ovocie, ako tomu bolo na Slovensku, na Slovensku som mala vodicak 30 rokov, ale za 30 rokov som sa z inzinierskeho platu nezmohla ani na to secondhandove auto

cinkaa

Akurat som sa docitala na internete, ze podpora v nezamestnanosti v Australii je cca 930 AUD mesacne. Toto by som bytim za vodou nenazvala.

cinkaa

ta3 a kolko vlastne dostavas, ak mozes napisat? Mne sa nechce verit, ze podpora v nezamestnanosti je super vysoka, ale kazdy za vysoke povazujeme nieco ine...

Genesis

Lulu2011

:) v žiadnej krajine nebudeš žiť bez strachu :) .. dovody na strach su na tejto planete uplne vsade :) .. tento svet ti dokaze totiz znicit zivot neomedzenym mnozstvom sposobov a to hoc aj z hodiny na hodinu :)