Práca v anglicky hovoriacich krajinách

Príspevok v téme: Práca v anglicky hovoriacich krajinách
MajloSS

Zdravím všetkých ktorí by mi vedeli poradiť. Ide o to, že by som si rád nešiel prácu niekde v zahraničí. V.Británia, USA, Kanada, Austrália a pod. Som teraz v 4-tom ročníku na strednej. Viem, že som ešte mladý, neskúsený a aj trocha či skôr naivný ale tak po skončení školy by som sa ešte tak 2-3 roky venoval angličtine aby som ju dobre ovládal. Potom by som si chcel nájsť niekde prácu a skúsiť v cudzine nejako fungovať. Ak chcete vedieť dôvod tak ten je jednoduchý... pozrite sa okolo seba. Áno na naše Slovensko ktoré tak spastačila naša milá vláda a podobný úžerníci. Platy sú tu mizerné a ako to tak ide ďalej tak nám zoberú aj to posledné. Ale veď Vy viete aká je tu situácia. Nechcem byť obyčajný utláčaný občan ktorý bude mať mizerný plat okolo 500€ +/- 50€. Nechcem si zobrať hypotéku na byt a splácať ju do staroby. Chcem proste žiť na trochu lepšej dôstojnejšej úrovni než na tej akú nám poskytuje naša milá zlodejská vláda.
Možno mi teraz poviete, že ako cudzinec to nebudem mať príliš ľahké a podobne, alebo že v iných krajinách je síce vyšší plat ale aj vyššie výdavky, (nájom, potraviny atď.) Ok ja to beriem, preto som založil túto tému aby ste mi povedali plusy a mínusy a či sa vôbec oplatí vycestovať takto do cudziny za lepším zárobkom a možno aj životom. Máte niekto s prácou v zahraničí nejaké osobné skúsenosti alebo skúsenosti vašich známych? Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

0mega

bol som tam, ale len na velmi kratku dobu, cize neviem to objektivne posudit..
A za ten cas, co som si tam dal obed, som si vsimol ze na dedinach su ludia taki pohodovejsi, proste relaxovani a v meste, tam zase mozno trochu rusnejsie, avsak mili su, hlavne ked clovek nieco nerozumie, tak nemaju problem vysvetlit.
Ale napr v taliansku, tam sa mi to zdalo (zas len velmi kratka doba), ze su totalne zabavni, proste kazdy su robil zarty, hlavne s "pastou" atd..

pytam sa preto, lebo si predstav toto. si niekde na strednom SK a ides do restauracie, nejaka chata, zatvorene.. ale otvaracie hodiny su OK, cize malo by byt otvorene, ale nejdu otvorit dvere, tak odchadzas.. A pri nastupovani do auta na teba nejaka zena vola, ze "co mlatis s tymi dverami?" tak len ze "chceme sa len naobedovat" a ona ze "nikto neprisiel tak sme zavreli" "no my sme traja" a ona ze "pre troch sa neoplati varit ty stary #####" ona mohla mat maximalne 25 rokov a druha strana bola takmer dva krat tak stara.

coraz castejsie chodim do rakuska a madarska, len tak na nakup a obed atd a vidim tam uplne inu mentalitu, nechcel som tomu verit, preto sa pytam ludi, co ziju za hranicami dlhodobo (nie par dni), ze ako to vnimaju..

haluz je, ze v 1 restike v rakusku nabrali 2 slovacky - casnicky a boli nenormalne drze na zakaznikov.. az to bolo divne, ze by to boli rakusanky :D nemcinu mali dobru. no ale uz tam nepracuju :) hadaj preco.. rakusaci si proste nenechaju srat na hlavu, az chorobne sa zvyknu stazovat na neprijemnu obsluhu, no u nas nikto.. avsak nastastie sa najde aj u nas nieco, kde si zakaznika cenia..

0vecka

lol podla tejto otazky je jasne ze si asi v DE nikdy nebol ... jj vsetci su milsi sa ma casto pytaju odkial som a tak bezne ked si v mensom obchode tak dostanes zlavu na tovar ... som si napr kupoval ventilator za 53 EUR a na to mi typek povedal ze mi ho da za 50 ... takisto potraviny sa tu zatvaraju o 20 00 ale ked prides 20 05 tak pohode ta pustia a nikto nic neriesi ani ta nepohana... celkovo su tu ludia taki odrelaxovanejsi... nikto sa nikam neponahla a tak...

co sa prace tyka tak trosku komunizmus tu je ... system na teba tlaci aby si robil pomaly skratka rano dostanes pracu a cim dlhsie ju robis tym lepsie lebo sa pocitaju hodiny...prestavky na kavicku a tak je uplne normalna vec alebo niekto pride a hovoria hodinu o futbale ... ked rano dostanes pracu na 4h a spravis ju za styri tak ta poslu domov... a potom ti dalsie 4h chybaju... ktore musis odrobit inokedy ... ked sa mi prvy raz take nieco stalo tak mi kolegovia proste povedali ze mam robit pomalsie...

0mega

0vecka

A aka je tam mentalita? Su v predajni (cohokolvek) milsi ako predajcovia na Slovensku? A celkovo, vies to v skratke opisat? Dik

0vecka

2 MajloSS jj ak xces v nemcine tak staci napisat voyager deutsch a je to a tie casti maju vecsinou 45min ... len tieto dvojcasti maju hodinu a pol....

0vecka

a tak zase az tolko sa tam nezarobi ... byvam v dvojizbaku = obyvacka + spalna + kupelna + kuchyna a abstellraum , jem co xcem a ostane mi asi tolko kolko by som zarobil na SK v cistom... akoze zarobim ale ze by som nevedel co s peniazmi tak to urcite nie... :)

musis si najst nejaky ten svoj sposob ... urcite nieco pocuvat radio alebo TV nieco co ta bavi ja som napr pozrel cely startrek voyager, je to na youtube a tiez som ho kedysi pozeral v anglictine... hovoria spisovne a jednoduche zapletky dost mala slovna zasoba takze to rychlo dostanes do hlavy navyse je to dabovane takze idealne na zaciatok... no a potom mozes nieco intelektualne narocnejsie ja som napr pozeral na ZDF.de nejake dokumenty... tam uz nieje dabovana nemcina teda to bolo tazsie... no pozerat podla mna aspon 2h denne cez vikend ak mas cas tak aj viac a potom este gramatiku. ja som mal sukromnu ucitelku platil som 10 EUR /h dvakrat do tyzdna. Kurz pritom stal skoro 5 EUR/h ale toto sa oplatilo viac. a potom som si este pisal s nejakymi nemcami. hlavne som nepozeral vobec SK programy ak som mal chut na TV tak jedine nemecka...

co sa tej gramatiky este tyka tak tam nema zmysel sa to drvit nejako ze aby si vedela vsetko ale len aby si to pochopila spravila par prikladov a akonahle to ako tak vies ist dalej... ono ked uz budes nieco tusit tak to v tej TV chytis a sa ti to lahko dostane do ucha... ono sa treba ucit ako dieta a nie vediet uplne vsetky pravidla... :)

lea26

0vecka to je teda obrovsky uspech a to si sa len rok ucil nemcinu a uz vies po nemecky tukat do PC?:-)ja si to neviem predstavit, ked idem do Viedne, tak im tomu rakuskemu akcentu vobec nerozumiem, preto sa uuuplne cudujem, ze niekto sa po roku vie aj zamestnat v nemecky hovoriacej krajine. a BMW je asi snom kazdeho chalana a zarabas tam majland, nie ako tu na Slovensku, ze?:-)
aka je najlepsia metoda na ucenie? Pozeranie TV? Len mne sa zda, ze nemam moc talent na jazyky a mne uz nepomoze nic:-)

0mega

tak ja nemam signal v takej rychlosti aj tak :D

teda vzdy sa ludia stazovali, ze co to nedviham, ja pozriem na mobil a vidim len sms- zmeskany hovor.

no ale nie je to vzdy sranda, minule mi tam jeden s BMW skocil do cesty, to som mal srdce v hrdle, v asi 260kmh som si myslel ze som dojazdil :) proste 1 auto na 2 prudovke V STREDE a ono ide dolava, ked nikto pred nim nie je ?! inak divne, mozno ma len chcel varovat, ze spomal! :) ale uhol, isiel max do 1/2 mojho pruhu. a tie pruhy su strasne uzke.