neznesiťelná chuť na sladké

Maoam

inac slabost na sladke mam aj ja, je to moje slabe miesto, ale zistila som, ze je to velmi o navyku...ked som lezala v nemocnici po operacii a nemohla dva tyzdne riadne jest, nepocitovala som takmer ziadnu chut na cukor, akonahle som bola doma a zasa zacal klasicky kolotoc, tam pralinka, tam cokolada, tam keksik, kazdy den, za tri dni som bola v starom kolotoci a je velmi tazke z neho potom vyjst, ja blba som nevyuzila tu sancu v nemocnici, lebo tam som krasne 2 tyzdne bola bez...

je to chemicky navyk, droga

Maoam

tak zacni stravou, urcite ti chybaju dolezite ziviny aj bielkoviny, vitaminy, mineraly, telo je vycerpane, unavene, tak pyta energiu (rychlu) aj takouto formou, ak mas este aj zly spanok, tak sa vobec necudujem, niekde musis zacat a vsak si chod po radu aj k lekarovi, ak sportujes zavodne, potrebujes ine zlozenie stravy ako bezny clovek

sportman

maoam

spánok mam velmi zlý, sportu sa venujem závodne, takze samozrejme potrebujem energiu, cukor ma doslova nabíja energiou, je to uplny spúšťač, mam to uz roky v sebe takto vypestovane, pred kazdym treningom si dam sacharidy ako ritual takze psychika vzdy zapracuje,.. celkova strava je na zlá u mna, mam slabu vôlu, nedokazem odolt sladkostiam, aj málo zeleniny jem

Maoam

ak trpis zapchou alebo hnackami (niekedy aj striedavo) daj si vysetrit stolicu na kvasinky! niekedy je problem v tom, ze su v crevach premnozene a clovek ma potom strasnu chut na sladkosti, kvasinky to maju ako potravu

Maoam

jankaaaaaaaa ma pravdu a dopln B-komplex, magnezium, vapnik, selen, zinok, jedz ak mozes casto mandle, orechy, banany ak mas rad, vsetko co ukludnuje nervovu sustavu, vyhybaj sa fruktozovemu a glukozovemu sirupu v sladkostiach a potravinach, ak zjes nieco sladke, radsej si zvol kvalitne sladkosti BEZ pridavku glukozoveho a fruktozoveho sirupu, teda kvalitnu cokoladu, alebo kvalitne keksy s kakaom proste si pozri obal a zlozenie, nepi ziadne sladke limonady, pravidelne jedz, plnohodnotne potraviny a dbaj na vysoky prisun kvalitnych bielkovin pocas celeho dna, aj poobede a vecer, zvykne to pomoct pri navaloch hladu na cukor a sladke, vela pi (caje, vodu, mineralku, nesladene!!!) a dbaj na dostatocny oddych, mozno si unaveny a telo si pyta takto energiu, dobre a vela spis? robis nejaky sport??