Strach z tehotenstva

Príspevok v téme: Strach z tehotenstva
blazon

Mam jeden dost vazny problem.Neuveritelne sa bojim tehotenstva,aj ked uzivam HA kvoli porucham hormonalneho cyklu a nemam priatela,ani pohlavny styk.Bola som vonku s kamaratom,ktory sa mi paci.Potom sme sa dlho rozpravali v aute a zacali sme sa bozkavat.Bozkavali sme sa asi polhodinu a isla som domov.Tu zacina moj problem,nahovaram si,ci som sa s nim nemilovala a neotehotnela som.Neviem co je realita a co si vymyslam.Dokazem samu seba presvedcit o fantazii,co si vymyslim.Viem,ze sme sa len bozkavali,ale kazdy den ma prepadnu myslienky,co ak nie.Co ak otehotniem,ako to vysvetlim,ked si to nepamatam,zeby som sa milovala?Dokonca mam az taky strach,ze som si kupila 4 tehotenske testy a chcem si ich vyskusat 25 dni,35 dni,50 dni a 60 dni od toho dna,ci nie som tehotna.Menstruaciu som dostala,tak ako vzdy,bez meskania,krvacala som cerstvou krvou.No ja sa tak bojim,ze dokonca rozmyslam,ze pojdem na gynekologicku prehliadku niekedy 10 tyzdnov od toho dna.Co mam robit?Hrozne sa trapim a kazdy den myslim len nato,snazim sa vybacit si kazdu sekundu z toho bozkavania v aute.Snazim sa nevymyslat si somariny,ze sme isli na zadne sedadla a milovali sa.Viem,ze nie.Ale potom sa sama seba pytam.Naozaj nie?Co ak ano?Je to strasne a neviem ako z toho von,zblaznim sa.Rozmyslam dokonca nad podviazanim vajecnikov alebo vybratim maternice.Neviem co mam robit.Pomozte mi.

blazon

Lenze ja mam teraz strach z otehotnenia a toto chcem teraz riesit,lebo sa zblaznim.Nespim,cele dni rozmyslam co sme robili,ako tie bozky skoncili.Je mi nanic.

tpch

mily blazon, mas typicku obsedantno-kompulzivnu poruchu, ktora v tebe driemala a spustila sa pri prvej vhodnej prilezistosti. Liecba je dlhodoba a vyzaduje dlhodobe uzivanie antidepresiv. Tie vsak v pripade tejto poruchy mozu zabrat az o niekolko mesiacov trvaleho uzivania. Sama to nezvladnes, cim skor chod k psychiatrovi. Sama zistis, ze takychto ludi je spusta, len o nich nevies.
Tato porucha postihuje najma ludi so sklonmi k perfekcionizmu, ktori su dost zavisli na hodnoteni druhych ludi, ludi casto uzkostnych a neistych.
Cim skor vyhladas odbornu pomoc, tym menej sa budes trapit.

:-))))

psychologovi??? to je rovno na psychiatriu.. ty maš vážny problém moja.. lieč sa , lebo sa to može aj zhoršiť :-(

blazon

Hrozne ma to obmedzuje v zivote,moje myslienky cely den su len na to,ze nechcem byt nikdy v zvitoe tehotna.Nikdy.Preto uvazujem nad odstranenim maternice.Ja sa bozkavam a nahovaram si,ze co ak sme sa milovali a ja si to nepamatam.Idem taxikom domov a potom mam myslienky,co ak mi nieco pichol a znasilnil ma?Okolo toho sa toco moj zivot.Chcem zit normalne.

blazon

Vypite som nemala,kedze som isla domov autom a ani on,tiez isiel autom.Mala som len kavu a caj.Ked sa ho opytam co vsetko sa stalo,tak si bude mysliet,ze som sibnuta.Nnenapadne som sa ho pytala a napisal mi,ez je rad,ze to nezaslo dalej,lebo ako ma pozna,vie ze by som to na druhy den lutovala.Pisal mi veci,ktore jednoznacne naznacuju nic okrem bozkov a dotykov sa nestalo,lenze ja si ak tak domyslam.

elza77

mozno ste mali vypite, tak zato si si nie ista. a nemozes sa toho kamosa nenapadne spytat ako to bolo?
nutkave myslienky poznam aj ja, to este nie je choroba