Hladanie prace

Príspevok v téme: Hladanie prace
Millla

Zaujima ma ako si hladate pracu? Ci posielate zivotopisy ako reakciu na inzeraty? Alebo posielate zivotopisy uplne vsade, ci niekoho hladaju alebo nie? A este, ci si hladate pracu aj osobne, teda chodit od dveri k dveram a klopat, ci niekoho nepotrebuju? Lebo ja som si zacala hladat pracu po 3 rokoch materskej, poslala som zopar zivotopisov ako reakciu na inzeraty, ale nic, absolutne ziadna odpoved. Mam VS, ziadnu prax, len brigadne. Vychodne Slovensko. Poradte nieco, aj nejake skusenosti, si rada precitam. Dakujem

Lulu2011

Milla - aj ja som skusala uz predavacku, muz na mna pozera, ze preco toto, ale co ine? ano, nikdy som to nerobila, ale tak co uz, ale tiez sa neozvali, vsade chcu prax s predajom 3 roky, kebyze vyzijeme z muzovho platu nestresujem sa, ale ja sa uz s nervami v koncoch rano budim, neviem co dalej, hypoteka nepusti a vkuse s alen kontrolujem, aby som vela teplej vody neminula, je tu zima aneskutocna, ale aj kurit sa bojim, este stale nemam zaplatene nedoplatky z minuleho roka, velmi ma ato situacia psychicky vycerpava

delphia

Matyo :D
...no zo zaciatku ano, ale casom zrejme by si "dozrel" :D

..ale samozrejme ide aj o to, aku poziciu by si obsadzoval. ak by si hladal do nocneho klubu spolocnicky....

jankaaaaaaaaa

milla: nejde o to ze zamestnavatel radsej vezme tu s praxou, ale jednoducho o to, ze dnes je taka situacia, ze zamestnavatelia si mozu vyberat medzi mnozstvom uchadzacov, kedze je velka nezamestnanost a malo prace.. tak jasne ze radsej zoberie skusenu

delphia

ale ruku na srdce: ak by ste boli v pozicii zamestnavatela, rozhodli by ste sa za predavacku, ktora este tuto pracu nikdy nevykonavala, alebo za taku, ktora ma ako take pracovne skusenosti, je v obraze co sa ocakava od nej a tiez, co moze ocakavat ona od samotnych zakaznikov?

Slobodna

rozhodne osobne, na žiadosti dnes už nikto neodpisuje. Dopyt po práci je obrovský a ponuka minimálna, preto musíš zaujať, presvedčiť ich aby si vybrali práve teba a práve ty si na to miesto najvhodnejšia.

jankaaaaaaaaa

dnes uz aj na predavacky pozaduju prax. alebo je tolko nezamestnanych predavaciek, ze sa ozyvaju na vsetky tieto prac. pozicie.. a samozrejme ze prijmu predavacku s praxou, ako tu bez praxe.

Millla

Lulu2011. Ja som na tom tiez tak presne ako Ty, tiez rok pred 30-kou. A to este nemam ani ziadnu prax, len brigadne. Je to velmi zla doba. Zopar znamych mi rovno povedalo, ze ked si nenajdem "tlacenku" nech zabudnem na nejaku lepsiu pracu. Pravdu povediac skusala som uz aj predavacku, poslala som CV na inzerat este ani s tamat sa neozvali.