Šikana na pracovisku

000000000

to ze na slovensku je to v pohode moze len prablb napisat... skuste ist do nemenovaneho voderadskeho zavodu a na vlastne oci uvidite ako ,,super sa tu mame,,

Kamil42

Tu na SK je to v pohode, pred 20 rokmi na brigadach v taliansku bola ina sikana.. Slaba hygiena, byvanie v stanoch a sefovali cigani, Rumuni a tak. Vyplaty neskoro, makali sme do tmy aj za nase priatelky a aj manzelky. Tie si odviedli este za vidna do kempu mladi rumuni..

ANGEL-DEMON

nie nedá sa to riesit, s nadriadeným nevyhráš maš smolu... najlepsie je zmenit prácu... daj vypoved a dovi dopo!
ja som mala veducu psychopatku čo nadavala zamestnancom do pič a kokotov debilnych darebnych... alkoholička..
odisla som, po mne druha mlada odisla a ostali tam uz len takí ktorí su neschopni najst si inu pracu..

dotaznik_bc

Dobrý deň.
Môžete mi prosím k uvedenej téme anonymne vyplniť dotazník?
Ďakujem Vám veľmi pekne za Váš čas a ochotu.

Link:
docs.google.com

dalsi

Najlepsie co sa da urobit je zmenit pracu, pokial to ide. Pracovne normy byvaju prisne a neni problem ich zvysovat, tak aby clovek nestihal a nemuseli mu vyplatit odmeny, dokonca ich kratit. Pripadne ludi nahradzaju stroje. Jedine riesenie je mat vyssiu kvalifikaciu a robit nieco ine, ak sa da.

Problem to nebude v tom pripade, zeby vsetci plnili normy zle hrozilo by ze oditu. Potom by bol na vine planovac, ze nastavil zlu normu. Ale firmam to vyhovuje, ked vidia, kolko je ludi, tak to zneuzivaju.

mindy

Neviem či je to šikana,robím v práci ktorá je na úkol.keďže to nedám na 130percent vedúca ma dala ešte na horšiu prácu.Jedná so mnou ako by mi bolo 20.Je mi 53a tá práca je pre mna dosť vyčerpávajúca.Tlači na mňa aby som si ten úkol splnila.Ale to pri tých sadzbách sa nedá.Robím tam vyše roka.A prišlo nás viac a tiež si neplnia výkon,ibaže oni sú ticho,ja som sa ozvala a už je zle.Neviem čo mám robiť.

mindy

Neviem či je to šikana,robím v práci ktorá je na úkol.keďže to nedám na 130percent vedúca ma dala ešte na horšiu prácu.Jedná so mnou ako by mi bolo 20.Je mi 53a tá práca je pre mna dosť vyčerpávajúca.Tlači na mňa aby som si ten úkol splnila.Ale to pri tých sadzbách sa nedá.Robím tam vyše roka.A prišlo nás viac a tiež si neplnia výkon,ibaže oni sú ticho,ja som sa ozvala a už je zle.Neviem čo mám robiť.

Prezyvka055

Zalezi aj ohladom toho ze o co ide .. ked su to len nejake drobne poznamky tak na tie sa da reagovat asertivne alebo si ich nevsimat a mat u prdele. Ak su to nejake vybuchy zvysovanie hlasu tak nevidim dovod nezastat si svoje miesto a nepovedat hoc aj riaditelovny tovarne nech laskavo na teba nezvysuje svoj hlas a drzi tu svoju spinavu papulu zavretu. Praca nie je vazenie ani otrokaren. To ze niekto je tvoj sef neznamena ze si moze na teba vyskakovat.

Jaja15

U mňa to nebola šikana ako taká, pretože som sa nenechala šikanovať, ale výbuchy od kolegu som mávala dlhú dobu.....moja rada je, ak má niekto takýto problém, nech nečaká a rieši to hneď, nestojí to za tie nervy....začať si hľadať prácu a pri ďaľšom výbuchu alebo incidente kolegu alebo nadriadeného sa naň sťažovať vyššie....podľa reakcie nadriadeného alebo riaditeľa už budete vedieť čo ďalej...v prípade väčšej firmy sa dá požiadať o preloženie na iné oddelenie alebo inú prácu, pokiaľ nie je tá možnosť a nadriadený, prípadne riaditeľ firmy to nebude riešiť - odísť...a čo najskôr....