Zmena životného štýlu...

Príspevok v téme: Zmena životného štýlu...
george303

Mám 21 rokov , pijem ,hram automaty, a na vsetko kaslem robim iba tolko co musim a nic viac ... Vsetky peniaze co zarobim rozhadzem ... Dokedy to takto bude ? ja uz nechcem takto zit ... Poznate ludi ktory sa dokazali zmenit ? Pretoze ja osobne nie a bojim sa ze takto to bude uz stale a ze stym nedokazem seknut...

george303

Kazdy je nejaky ... A na tomto svete asi musia byt aj hráči a alkoholici ako ja ... Co uz mozno v buducom zivote budem viac ...

Joo Ke

musis konat vtedy ,ked mas guraz !!!
prave vtedy sa najlepsie riesi problem, v hneve ,v zlosti ,ked o sebe "pochybujes" !!!
napr. ja ked som nahnevana , robim to ,na co mam chut a potom ,ked sa skludnim, normalne mam pocit ,ze si sama seba vazim :) .......aj ked obcas........ no ..... ?
su to ,len moje banalne problemocky oproti tvojich ,ale mozno zaberu

slnečnicaa

Zazitky? Ver, ze neostanu:-) A preco sa chces zmenit? lebo vidis, ze ostatni ziju inak, normalne? Mozno práve ty zijes normalne a ostatni nenormalne. Nezavid auta, domy...chces sa zmenit len preto? Pokial hras a pijes len za svoje a nerobis si dlhy, tak je to ok, tvoje peniaze, tvoj zivot

xy:)

poznam, pomohlo iba radikalne riesenie - jednoducho sa stopli seansy pri automatoch. a clovek musi chciet, bez toho to nepude.

0mega

Tak poznam ludi co vyhrali za par chvilok aj tisice eur.. To bola isto radost.. Za povedmze 1 tyzden dohromady len tukanim a buchanim do automatu "zarobit" 1-2 rocny plat priemerneho slovaka. Super co? :D
No ale potom za 1 vecer prehrat 10-20 rocny plat, respektive jedno Porsche.. To si tiez clovek zapamata :) Ja som sice v zivote hral velmi malo, skor len tak pre "ochutnanie" no ale zdravy rozum ma drzi od toho, i ked skusit by som to chcel. Ale tak isto by som chcel skusit mnoho veci, ktore by ma ale zabili, cize to robit nemozem, a ani skusat nemozem. Preto svoje zazitky orientujem inde, a presnejsie na dovolenky.. Neviem ci mi to da viac ako vyhra v automate a pivo, avsak ked sa pozriem na fotky z dovoleniek, stale a neustale (prakticky aj 10 rokov stare) vo mne vyvolavaju tie iste pocity, co som prezival tam na dovolenke.

Ale teraz vazne, pravdupovediac tie fotky vyvolavaju intenzivnejsie pocity ako vtedy na dovolenke a to z dovodu, ze v case prezivanie udalosti si neuvedomujem silu danej udalosti. Prave v tom momente ma nijak nenaplna a ak, len trochu. Uvedomujem si, ze ake stastie mam (mal som) ze som mohol byt sucastou toho momentu (napr stat pri pyramidach, machu picchu, pri ladovci na antarktide a tak dalej). No a cim dalej starnem (mam nad 30), tym viac sa zacinam ucit, ze kazdy moment je dolezity, je jedno ze ci som vo vlastnom aute, alebo v pozicanom (je to len o vnimani)

Vies co? Teraz to bezi na mediach, daj si nejake internetove noviny a pozri sa co robia s telom Kaddafiho. Vystavuju ho v mraznicke. Ked sa na to nebohe telo pozries, a uvedomis si ze "tento muz mal 70 miliard dolarov a teraz nehybne lezi a ma hodnotu 1 mrtvoly" co si pomyslis? Ake pocity to v tebe vyvola?

george303

Automaty ? tam uz nejde vobec o peniaze tam ide o ten pocit , ten adrenalin... A alkohol ? Ja neviem .. Vela ludi ani netusi akym sposobom pijem a vlastne ani sam neviem preco to robim ... Jednoducho som potom kludnejsi ked mam naozaj narocny den tak uz len cakam kym vecer vybehnem niekam do podniku a prekotim par poldeci ... Nechcem skoncit ako niektory znamy ktory maju 30 a viac a stale sedia pri pive a vlastne ani nic nemaju ... Jedine zazitky, to je jedine co zostane ... Uz nejeden krat sa my stalo ze som vyhral vecsie peniaze 500 a viac a na tie vecery nikdy nezabudnem ... To je bozsky pocit a vzdy to skoncilo rovnako niekedy mi nezostalo ani na taxik domov ... A presne toho sa bojim ze sa toho nedokazem vzdat .. Pretoze ono je to na jednej strane krasny zivot ale dlhodobo sa tak zit neda ... Uz teraz to vydim rovesnici pokupili auta aj ked na lizingi ale maju vlastne a splacaju si ho a ja musim jazdit na otcovom pritom peniaze co idu do chlastu a strojov by pokrili splatky luxusnejsieho auta ... Uvedomujem si to ale naozaj neviem ci sa dokazem zmenit a strasne sa toho bojim ..

***

nepoznám, a ktovie, či sa to dá
čo som videla, väčšina sa k svojím nerestiam vráti
aj ty si si už asi zvykol na to, že ti tvoj živ. štýl vyhovuje
ale skús byť ty ten prvý, čo to dokáže, možno nie si ešte stratený :)