Kompulzívno-obsesívna neuróza

Príspevok v téme: Kompulzívno-obsesívna neuróza
gre_ta

Zdravím,
máte niekto skúsenosti s touto diagnózou? Totiž už niekoľko rokov trpím príznakmi tejto choroby, no nevedela som, že to je diagnóza a riadne mi to liezlo na nervy... Teraz som zistila o čo ide a trochu ma desí, keď som našla informáciu, že sa to dá liečiť jedine cez psychológia/psychiatra, po tom vážne netúžim...

jankaaaaaaaaa

+ este si ani nevedela ze existuje nieco ako ocd.. tak to uz je sila, nemam slov.. co sa ucis ako v tej skole? alebo naco tam vlastne chodis?

jankaaaaaaaaa

gre: to si ako chcela povedat ze studujes psychologiu alebo nieco podobne??? takt o je fakt bieda potom, ked sa tu pytas na "domace recepty" alebo ako s tym sama bojovat. fakt ukazkovy psycholog..
psychiater je lekar , predpisuje lieky a lieky su na svk preplacene poistovnou, aj ked nie vzdy v plnej miere, ale pri predpisovani da sa prihalidnut aj nato ze nemas vela penazi. tato porucha sa sama nevylieci

gre_ta

tpch a Starý ujo, tým, že nechcem navštíviť lekárov som vôbec nechcela naznačiť ani najmenšie opovrhnutie, sama sa v budúcnosti možno budem venovať niečomu podobnému... Problém je skôr v tom, že som zatiaľ len "chudobná študentka" a takéto záležitosti si asi fakt nemám z čoho platiť. Chcela som sa len spýtať, či náhodou niekto nemá nejaké "domáce recepty" alebo tak...Ale vďaka
odpoved123, nevediem žiadny stereotypný život (rodičia mi práveže trochu už aj frflú že neviem obsedieť v rodnom kraji a že ma o chvíľu ani oni nespoznajú ako stále niečo so sebou robím...) a behám kade tade, obklopujem sa priateľmi, no v hlave mi stále bežia blbosti...

odpoved123

mzno ti pomoze viac casu s priatelmi, rodinou, nove hobby, alebo plnenie si nejakeho sna- cestovanie napr., a ak nemas na to dost penazi, skus ci napr.z prace ta nevyslu na sluzobku - uvidis nove miesto = zmena=zivot...podla mna sa musis neustale zamestnavat, co tak tanec? endorfiny ti chybaju...mas priatela? ak ano, povedz muc o mas naj ti pomoze...ak nie, neries, mas viac volneho casu rpe seba- chod na drink s akamoskami, skus zmenit vlasy, kup si nieco pekne na seba...je tolko moznosti ako si zamestnat hlavicku ze na chorobu mozno nebude tolko miesta, aj ekd viem ze to nie je lahke !drzim ti palce :)

Starý ujo

Pripájam sa k tpch... Pozri, ked sa Ti pokazí auto, ideš za automechanikom. Ked sa Ti zhorší zrak, ideš k očnej. No a ked máš problém s psychikou, tak ideš k psychiatrovi! Čo je na tom čudné? Alebo zlé? Preboha, ved sme v 21.storočí, plnom stresu, tak trpíme aj na takéto neduhy. A Ty, poznačená predsudkami sa chceš -dobrovolne trápiť!! Sú to ludia, čo sa Ti budú snažiť, v rámci možností pomôcť, nič viac. Zbytočné, ale fakt zbytočné predsudky! Príjemné trápenie... a veľa vyhodených penazí za neúčinné somariny! Toho sa tu dočítaš, ajaj!

tpch

No boze-a co je take strasne na psychiatrovi?
Ale ak tam nechces ist, tak nechod, nikto ta nenuti. Pokojne si mozes nazivat nadalej so svojimi problemami, myslim, ze to nikoho nebude trapit. Aspon sa usetria peniaze, ktore by sa vydali na tvoju liecbu.