Nepriberám

Príspevok v téme: Nepriberám
Anonym ka

Môžem robiť čokoľvek, nikdy nepriberiem. Možno to mám po mamke... Ona váži tak... 45 kg... Ani nemá čas jesť... Ja mám 36 kg... A to mám raňajky (pečivo, 1 rožok alebo chlieb), desiatu (to isté, ale zvičajne to nezjem), obed (jem možno polovicu) a večeru (to zjem väčšinou všetko). Moji rodičia varia každý deň, osobitne... Jem aj veľa sladkostí, hlavne čokoládu a horálky :) Minulý rok som vážila 32 kg... Mám 12 rokov. V škole sme sa o tom rozprávali, a zľakla som sa, že mám zvýšenú štítnu žľazu. Jej príznaky sú:
rýchly tep - často sa mi mení
nervozita a podráždenosť - v poslednom čase sa nahnevám rýchlo... nervozita... akože... pred písomkou? Často! Mám studené ruky a stuhnú mi prsty... A tiež sa mi trasú ruky
stály pocit tepla - niekedy mi je horúco, inokedy idem zamrznúť
svalová slabosť - to som čisto ja :)
mäknutie nechtov - vraj mi chýba vitamín C, pre to na nich mám také biele čiaročky... odkedy hrám na gitaru stále si ich strihám, takže netuším, či sú mäkké
padanie vlasov - padajú mi, ale tak možno... 10/deň? inak mám lupiny
častejšie vylučovanie - praveže nie
úbytok na váhe pri stále rovnakom príjme potravín - hore
u žien kratší menštruačný interval a slabšie krvácanie - to ešte nie :)
pocit prebytočnej energie s pocitom slabosti a vyčerpania - práve teraz... som strašne lenivá... dnes by som rada išla niekde na Kofolu, že nech tu len nesedím ale... nechce sa mi...

Anonym ka

Aj ja som sa zamyslela nad tým, či to myslí vážne...
Mám výšku asi... 155 cm? Mamka je chudá, tiež váži veľmi málo, ale myslím si že to je pre to, že podnikáme a ona "nemá čas sa najesť" podľa jej slov... Stále pracuje... Ocko nie je najchudší...
Tiež nemám chuť jesť, doma si sama nič neurobím, aj keď ma niekedy chytí varenie, ale kým si niečo uvarím, tak už aj zabudnem na to, že som hladná... Rodičia chodia domov až okolo 7, teraz, pred Vianocami aj okolo 8... Takže kým mamka navarí... V škole jem desiaty podľa toho, čo mám a ako mi chutí. Mamka nemá ráno veľa času a robí mi desiaty na rýchlo, možno aj pre to mi nechutia... Keď si kúpim obložený rožok v bufete, všetko zjem za jednu prestávku... Z obedu jem len 2. jedlo, aj to raz za rok zjem celý... Jem pomaly, a kým ja zjem celý obed, kamarátky budú mať urobenú 3-stranovú úlohu z matematiky... A ak mám obedovať sama, prejde ma chuť.
Nechcem z toho robiť veľké haló, pre to som to napísala len sem, nechcem chodiť po lekároch...

jajka001_

nemala som na mysli strukturu viet len tie blbe vyrazy ako žer a vyserieš. ale to je len tvoj problem, ako sa vyjadruješ.

dsad4as654

jajka001_
Oh nie mam blby slovnik buhubuhu, vies lebo ma bavi stat v slovnikom v ruke a pozerat spravnu strukturu viet, vzrusuje ma to, nemam nic ine na praci. A nauc sa citat, potom pochopis.

jajka001_

a odkial mas ze ma problemy so stitnou zlazou?
a ten tvoj slovnik, to je des. dalsia vec ze jej radis nech si rovno kupi nejake lieky na pasomnicu hoci ju nema. si normalny?

dsad4as654

jajka001_
Nikdy uz nerad nikomu ohladom zdravia. Lebo ak nevies ze v soli je jod ktory je nezbytny na spravnu funkciu stitnej zlazy...

jajka001_

ze "zer vela soli" a " za 60 percent moze pasomnica"....dufam ze toto ti staci aby si ten prispevok nebrala vazne

dasdas456487

Problemy so stitnou zlazou mouze byt pricinou, zer vela soli a kup si morske riasy, v tabletkach alebo ako chces, robi to zazraky na stitnu zlazu, skus jodove tabletky. Neverila by si ale 60% pripadov preco clovek nemoze pribrat, moze za to pasomnica. Radim ti kup si zentel, rovno 3 balenia a podla pribaloveho letaka uzivaj. Ak ti bude blbo a vyseries pasomnicu, tak vies co bolo pricinou. Dalsou castou pricinou su pliesne, ak mas biely povlak na jazyku, biele flaky v ustnej dutine, zvlastne ekzemy atd. tak vies co to je. Dolezite je si kupit nejake antimykotikum, prirodne je kokosovy olej. Najdolezitejsie je po uziti antimykotik, uzit acidophilne probiotika, nielen ze obnovuju crevnu floru, ale aj su prirodzeny nepriatel pliesni a zabranuju ich rozsireniu. Ak nic z toho nepomoze, navstivil by som lekara, lebo mat taku nizku vahu je nebezpecne a blbosti typu genetika atd. su somariny, v skutocnosti ludia co nemozu pribrat su chory a zaparazitovany, ty co maju rychly metabolizmus naberu ale aj rychlo zhodia.