Jazvy po akne - ako to riesit?

Príspevok v téme: Jazvy po akne - ako to riesit?
roloboda

ahojteee :)
prosim vas, viete mi niekto poradit? mam jazvy po akne na oboch licach tvare, maju uz take 3-4 roky a pochybujem, ze sa mi este zahoja... ako neni to nic strasne, len ja som z nich hotova... ked si na tvar nanesiem make-up je to vidno este viac, take priehlbinky.. :(((
zevraj je na to dobry laser, niektory hovoria o chemickom peelingu.. mate niekto s odstranovanim jaziev po akne skusenosti?
zaujima ma vas nazor, dakujem za odpoved :)
ja som mala kedysi straasne akne- velke zapalene vredy na licach a odvtedy mi ostali tie priehlbiny :(((

koalka

ja mám dobré skúsenosti s laserom, každá dobrá kozmetička by ho mala mať (bohužiaľ to tak nie je).
Ja som mala jazvy a pri pravidelnom nasviecovaní mi jazvy postupne pekne zmizli, aj zápaly sa sťahovali a nové m nevznikali ale určite je to proces minimálne na pol roka.

onyx

chemický peeling si ľudia nepochvaľujú, laser vraj drahý a nezaberá...
Také veci ako olejčeky a krémy tiež nie, lebo tie molekuly sa nedostanú do hĺbky, takže jazvy to "neprelieči"...

Pred pár rokmi bol boom derma-rollerov... baby písali, že sa im to najprv zhoršovalo a potom super... ale je to celkom hygienicky a časovo náročné... ale ako je to s nimi teraz, netuším....

A make-up ?? Ja viem, že bez neho ťažko a celkom aj chráni pred oxidantmi tvoju tvár... ale máloktorý je fakt kvalitný a neškodný a viac ti neznečisťuje pleť.

A ja

TCA sa na Slovensku robí bežne,okolo mňa na tom bola kopa ľudí,je to lekárska procedúra.A myslím že častá.

Alisia

Dobrý deň, s jazvami po akné bojujem roky, tiež dedičstvo. Podstúpila som frakčný laser, dosť drahá záležitosť, veľmi bolestivá, napriek anestézii, výsledok-o niečo lepšie/týždeň až 10 dní som nemohla vyjsť medzi ľudí/,očakávala som viac. Druhýkrát by ma tam už nikto nedostal.

zara xy

jazvy.. ty mas osobnu skusenost s tca?? chcela by som sa o tom dozvediet nieco viac..videa na you tube su fajn no mam strach sa do toho pustat..

srdiecka

pred tromi rokmi som sa liecila s akne vulgaris u albertovej. akne mi vyliecila ona, ale jazvicky mi po vylieceni ostali. ked som od nej odchadzala doporucila mi jednu specialnu olejovu masaz ale ze to bude trvat mozno aj dva roky kym sa toho zbavim. a ano, trvalo to naozaj skoro dva roky ale jazvy nemam. a nebola som na dermabrazii ani nic podobne som neskusala. metoda je to perfektna a krasne plet aj omladi a vyhladi. lenze je to len pre trpezlivych. komu sa nechce je zbytocne zacinat. ja to beriem tak ze niekto si skratka tu krasnu plet musi zasluzit. iny maju zas inaksie problemy. ja som mala s pletou a som na seba hrda ze som to zvladla. clovek sa nema pozerat do zrkadla a plakat nad tym ako vyzera ale nieco urobit preto aby vyzeral lepsie.
ziadne kremy ani masticky nemozu problem vyrisit za mesiac. aspon nie takyto vazny ako su jazvy.