Problem so sefkou

Príspevok v téme: Problem so sefkou
Laurina22

Ahoj vsetkym.Ja ani neviem ako zacat,nakolko aj tu vzdy radim vsetkym,aby neboli v strese,krci a hlavne boli v klude.

Mam problem so sefkou.Uz asi mesiac.Berie mi pracu,vsetko co urobim je podla nej ZLE.Do vsetkeho sa mi miesa a len ona vie vsetko urobit najlepsie.

V poslednej dobe ma vsak vytaca do nepricetnosti.Uz som zacala selektovat jej chovanie a rozhodne si nenecham skakat po hlave,tak ako sa chova ona ku mne chovam sa ja k nej.A tu je problem.Dnes mi povedala ze enznasa moje reakcie.Pritom si o sebe nemyslim,ze neviem komunikovat,ba naopak.

Mam vela priatelov,rozumiem si sludmi.

Dnes ma urazilo,ked ma napodobnovala v zasadacke kolegovi,hovoila,ze nevie strpiet moje chovanie,som povysenecka mlada pipka zasrana.Doslova.

Ako to mam riesit?

Pritom dnes som sa s nou zhovarala a bolo vsetko OK,comu som sa potesila.

Maoam

teda mam pocit, ze tito ludia neznesu harmoniu, vyrovnanost, potrebuju stale rozostvavat kolektiv, siat zlo, siat zlu energiu medzi ludi, hadky, vyvolavat konflitky, intrigy, zrejme by skoncila ich existencia, keby nemali moznost toto robit, ich to tesi, bavi, oni sa v tom proste vyzivaju

su to nebezpecni ludia

Maoam

ano, poznam ten pocit, razom mas bolest v nadbrusku a citis sa ako vyrabovana, mihom sekundy ti ten clovek vezme aj tvoju poslednu energiu a ty sa spamätavas este mesiac

su to vampiri, nechutni manipulatori, mam pocit, ze oni z toho ziju

piktogram

maoam: hej, poznala som taky typ (dokonca to bol chlap, padnutu sanku som za sebou vliekla este tyzden), ktory mi doslova povedal: "mna hadky energiou nabijaju". Ok, tady koncim. Uz nikdy viac som sa s tym clovekom nestretla. Nemam problem s hadkami, dokazem si ustat/obhajit svoje. Ale nevyhladavam ich, beriem ich ako krajne riesenie. Nebavia ma, ten cas dokazem obratit aj na uzitocnejsie veci. Najviac sa mi osvedcilo " otocit sa na opatku a odkracat prec ". Myslim, ze tym je dotycnemu povedane vsetko. A dalej nema vyznam sa tym zaoberat.

Maoam

blbe je, ze toto je skoro na kazdom pracovisku, kde je viac zien, alebo kde je cisto zensky kolektiv, to by clovek neustale musel unikat niekam, to nie je riesenie, teda je - ale asi len v takych vyhranenych pripadoch alebo ked ide o mobbing, ak ma clovek pracu, ktora ho velmi bavi, alebo ju este aj studuje, popri praci ako Laurina, tak je tazke odist len kvoli nejakej sibnutej krave

kym je to vramci znesitelneho samozrejme

Maoam

mna zaraza na tom to, ze odkial tito ludia beru energiu a silu na tieto chore boje, mna to stoji strasne vela energie musiet tomu celit, ich akoby to priam naplnalo energiou, takze vychadzam z toho, ze je to istym sposobom vampirstvo, tym, ze najdu niekoho kto reaguje, tak ho oberu tymito bojmi o jeho energiu a su na koni

najlepsie je nereagovat, nechat ich akcie vypalit do prazdna...

piktogram

len taky priklad: prave mi sem prisla skorosvokra "skritizovat" kolac, ktory som vcera robila. Jednym dnu, druhym von .. vzhladom na to, ze je to cisto jej subjektivny dojem (kazdy sme iny, nechutia a nepacia sa nam rovnake veci), na ktory ma pravo.. okej, nech si povie. A ja si aj tak urobim po svojom :) No problem.

Ver mi, vytaca ju to viac nez by som s nou "bojovala". Je mi jedno, toto je jej problem.

piktogram

maoam: cisto moje uvahy, popr. skusenosti

Vychova - zo strany rodicov kladene privysoke naroky, dieta sa im snazi vyhoviet, dusu pri tom moze vyplut a aj tak sa uznanie/pochvala nedostava - namiesto toho kritika a poucovanie je na dennom poriadku(velakrat otec chce syna, dostal dceru... tak si to takymto sposobom na nej vybija). Akurat je smutne to, ze to nie je zlyhanie dietata, ale rodicov.

Zavist - preco ona ma??? ked ja nemam, nech nema ani ona.

Prehnana ambicioznost, sebavedomie - nikto nie je predsa lepsi ako ja. Az prilis neskoro (vacsinou v dochodcovskom veku) do hlavy dorazi informacia, ze VZDY bude niekto krajsi, lepsi, mudrejsi.. a jemu neostava nic ine, len sa s tym zmierit.

Toto su len moje pozorovania, skusenosti, dojmy. Ale v podstate je mi to dost jedno. Je to ich problem, aj keby si sa im snazila pomoct/vysvetlit, nebudu ti verit (predsa ony to vedia lepsie) = nema to vyznam. Setrim a obraciam svoju energiu na podstatnejsie veci.