ako a kde si dat vybrat vajecniky a maternicu?

zuzana 12345

kristina- ako som uz pisala, mam strasne bolesti, vzdy ked mam dostat mam hnacky a zvracanie, prejedanie, a strasne krce. v tomto stave ma niektori jedinci z mojho okolia buzeruju, a musim sediet v skole.
nikdy sim nechcela mat rodinu, ani som nebola k tomu vedena, takze nevidim dovod preco by som to mala dalej trpiet.
navyse, upodozrievaju ma, ze sa naschval ulievam, a lezim v posteli preto, lebo som leniva.absenciu v skole mi davaju ,,vyzrat" kvoli mojim tazkostiam, za ktore nemozem.

jajka001_

nemyslim ze ti to niekde spravia na poziadanie. ale ked sa to tak vezme, preco by to nemohli spravit hocikomu ked si to zaplati, ludstvo je aj tak premnozene. pockaj par rokov. teraz robia plastiky ako na beziacom pase, mozno do piatich rokov budu vyberat aj maternice, staci ak bude dostatocny dopyt.

KristIIIna

Zuzana,

napis, prosim, preco to chces urobit, neviem si prestat v hlave premietat mozne dovody. Uz sa tu pomaly vycerpali moznosti..

zuzana 12345

Moam- ostava mi jedine dohodnut sa sukromne s lekarom, aj som s tym nejako pocitala
dakujem ti ze si sem tolko kvoli mne popisala

eam- nemyslim si ze by to o par rokov bolo inak, a vadi mi to, pretoze mam bolesti, kt. ma paralyzuju od bezneho zivota, takze tak

Lulu2011

Maoam - presne to som jej chcela napisat, ak chce zo seba urobit babicku v 21 nech sa paci a potom bude fnukat, ze skoro zostarla, lebo estrogeny robia zenu peknou, ach jaj, neviem preco radsej taky clovek sa nejde porozpravat na psychiatriu

eam

Keď teda nemieniš zmenu pohlavia, tak nechápem. Veď to nie je len tak. Si mladá, menštruácia ťa ochraňuje od infarktu, osteoporózy atď. A keď ti vyberú / čo teda pochybujem/, prídeš o to. Neviem, čo ťa k tomu vedie, keď nechceš deti, ber antikoncepciu a čo keď za pár rokov zmeníš názor? Neprenáhli sa.

Maoam

ak nechces deti, da sa urobit sterilizacia (podviazanie vajecnikov), da sa aj ako sukromny vykon aj ked este nemas deti, ale budes musiet dlho hladat lekara

ak nechces mat menstruaciu, tak to bude tazsie, maternicu ti len tak lahko nik nevyberie, zvlast nie v tomto veku bez zdravotnych tazkosti (teda ziadne neuvadzas)

aj keby ti to niekto urobil, naco aj vajecniky? uvedomujes si, ze by si bola v 21r umelo presadena do stavu ktory zeny zaziju po klimakteriu?

musela by si brat umele hormony

cinnost vajecnikov je pre tvoje zdravie a tvoje telo velmi dolezita a nie je dobre takto do toho zasahovat

takze vajecniky by som na tvojom mieste nechcela dat prec

poznam zenu ktora je bez maternice, ma 27r ale ona mala rakovinu, vajecniky jej ponechali, ta operacia nie je len tak, musi sa nadvihnut a inak umiestnit aj mocovy mechur, ona mala este nejaky cas problem s crevami a s mocovym mechurom, asi rok po OP

teraz je OK

je to velky zasah, rozmysli si to

zuzana 12345

eam- ved prave len tak mi to asi nikde nespravia, neviem ako mam dalej postupovat, asi sa len sukromne dohodnut s nejakym gynekolgom, jasne ze nie kvoli zmene pohl., ved nie som padnuta na hlavu,

jajka-to je jedno, aj tak neuvazujem nad vlastnymi detmi, kdeze

len sa bojim ze ked to poviem doktorovi tak ma vyrazi z ambulancie