daviaci reflex a gastroskopia

Príspevok v téme: daviaci reflex a gastroskopia
karolina19

Ahojte. Podstupili by ste gastroskopiu na mojom mieste? Mam silný dávivý reflex a bojim sa, že to nezvladnem,že budem zvracať. Mám problémy niekedy aj ked si cistim jazyk kefkou, ak pouzijem sprej do ust alebo ak mi doktorka takou palickou pozera hrdlo. Mám tam isť o tri týzdne a mam doktorke zavolat ako som sa rozhodla. Je tu niekto,kto ma podobný problém a podstupil gastroskopiu? dakujem za vsetky reackcie

beskyd

napinat vas pocas gastroskopie bude bezohladu na to ci mate silny alebo slaby daviaci reflex. napina podla mna kazdeho, nakolko sa jedna o zavedenie tej hadice az kdesi k dvanastniku cez usta. ale da sa to prezit, mne to tiez robili a mal som nervy uz len z toho ze som pri objednavani sa na to vysetrneie pocul spoza tych dveri take zvuky ze uz len z toho ma naplo okamzite:)) pocas zakroku vas vkuse napina, grgate a po vytiahnuti hadice som bol cely zaslineny a vypluval do umyvadla take nechutne zahustene sliny, nieco ako hlien a este par dni potom trocha citit skrabanie v hrdle, ale to je pohoda. cely zakrok trva kolo 3 minut. a par dni po zakroku som este mal pocit ze tu hadicu mam v zaludku:) .. hlavne nenastvite doktora ako ja ked som sa ho predtym spytal ci tu hadicu umyvaju:))

anetaaam

kocky, vysetrenia sa nemusite bat. ja som nan bola pred cca 3 tyzdnami, stres som mala nenormalny, ako pred skuskou na vs. nebolo to prijemne, ale sestricka mi zastriekala hrdlo, aby ho znecitlivela, a doktorka bola velmi rychla a sikovna, cele to trvalo ani nie tri minutky. ja sama mam silny daviaci reflex, a zvladla som to. skor su neprijemne pocity po, mate dojem, ze ste sa napili puru, stale chcete vypluvat bubliny, grgate, a hrdlo boli este dva, tri dni. drzim palce, strach ma velke oci :)

eam

Karolína 19, presne moje slová, mňa to čaká 4.1. a tiež mám z toho obavy. Priateľ bol na tom minulý týždeň, ten mi povedal, že to nič nebolo. Je to fakt individuálne, sama som zvedavá ako to zvládnem a to som už bola na kolonoskopii.A tá že vraj je horšia. Ale snáď to prežijeme a pomôže nám to pri našich problémoch:)

araz

karolina19
ja ta velmi nepoteším,ja mám tiež silný dáviaci reflex,mna napína už len pri pohlade na niečo, rozhodla som sa ist z istého dovodu na gastro vyšetrenie sama od seba,ale už nikdy viac /teda aspon u tej lekarky čo som bola/.
Niečo mi pred vyšetrením pichli,nemalo to na mna žiaden účinok :-D a samotné vyšetrenie bolo pre mna peklom,než ma išla vyšetriť, tak som jej spomenula,že mám daviaci reflex silný,celú dobu ma naťahovalo,ale tak strašne, že som vydávala hrozné zvuky grgacie,tiekli mi nielen sliny ale aj oči,bolo to niečo hrozné a ked sme skončili ešte som sa tej koze lekarke omluvila,že som tam tak grgala a ona normálne prevracala oči jak jej to vadilo a vyraz tváre mala akože čo ju s tým otravujem,najradšej by som ju v tom momente niekam kopla...
ale asi to závisí aj od lekara,lebo som bola potom u obvodnej a ona mi povedala,že čo som sa neprišla poradiť,že by mi doporučila iného lekára u ktorého by som ani poriadne nič necitila...

miska19

ama27, prepáčte, ale podľa mňa preháňate. Ja som citlivka, ani vŕtanie zubu nevydržím bez plaču, a gastroskopia mi prišla v pohode aj bez injekcie. Nebolí to, je to len nepríjemné. A bola som u vynikajúceho gastroenterológa.
Nie všetko v živote je príjemné, veď čo všetko nás čaká na staré kolená... Za to vás obdivujem, že ste šli do pôrodu, ja si absolútne neviem predstaviť, že by som mala rodiť, hoci aj cisárskym.

delphia

ama27, mne to vysvetlovat nemusis, ja som zdravotnicka, takze tomu velmi dobre rozumiem. ale porovnavat gastroskopiu s biopsiou tkaniva a trhanim zubov...???! ...neporovnatelne a trochu odveci.

kazda aplikacia chemickej latky do organizmu je spojena s rizikami. a to je jedno ci je pacient Slovak, Nemec,atd....
samotna gastroskopia je riskantny vykon a vobec nie je nejaky extra strasidelny- viem to samozrejme z osobnych skusenosti. takze este znasobovat rizika aj sedaciou ...myslim, ze je to zbytocne. ale vsak v konecnom dosledku kazdy sa rozhoduje dla vlastneho uvazenia a samozrejme co je najdolezitejsie- na vlastne triko.

ama27

malaanka, mne to nerobili v takej narkoze, ze mi po nej bolo zle a nemohla som chodit. Pouzita bola latka, ktora z tela vyprcha v podstate hned po jej odstaveni, v dnesnej dobe je uz kadeco. Ja som skor proti epiduralu pocas porodu. Pretoze bolest spojena s porodom JE uplne normalna, navyse epidural putuje aj do dietatka, tak radsej tomu by sa mali zeny vyhybat... Ja by som nazivo na tu hadicku nesla, to urcite nie. Ale ludia u nas su zvyknuti na to, ze u blbeho zubara nedostanu lidokain, ked im vrta zuby, tak preco by sa lekari mali snazit zlepsit pristup, ked zenam staci sediet u gyndosa s holym zadkom... Strasne.

Annika1987

Teraz som si precitala ostatne prispevky. Lekarka mi pred vysetrenim dala pod hlavu papierove utierky, vraj na sliny. A mala som si dat dole mikinu, aby som si ju nezaspinila. A vysledok - nielen ze ma ani raz nenaplo, ale absolutne ziadne sliny alebo grganie. Skoncili sme a ja uplne sucha a upravena, akoby sa ani nic nebolo dialo. Takze nie je pravda, ze to tak musi byt. Nemusi. A to mam naozaj tiez dost silny davivy reflex. Od malicka som sa kvoli tej palicke bala chodit k doktorke, bola to v detstve moja nocna mora.