Vaječníky - vajcovody - problem

Príspevok v téme: Vaječníky - vajcovody - problem
danka3108

Ahojte. Mozte mi prosim dat typy alebo poradit? Dnes som bola pri gynekologovi, lebo mam mykozu, a robil mi sone. Pri sone zistil ze mam pravy vajecnik uplne prirasteny k maternici, vobec tam nieje vajcovod a su na nom zrasty. Lavy vajecnik je na pohlad ok, ale vajcovod je skrateny asi o polovicu. Ani jeden nieje na svojom mieste. Viete mi poradit dake kroky, ktore by som mohla podniknut v tomto smere, a zistit viacej skutocnosti? Nevyjadril sa presne ci to moze mat negativny vplyv na plodnost. Iba sa budeme snazit o dieta s priatelom a nebude sa darit, tak vtedy spravi podrobnejsie vysetrenia.
Mam z toho hlavu v smutku :(

mellisa

Žiaľ áno zrasty sú príčinou neplodnosti, ale myslím, že je možnosť operáčneho odstránenia zrást, skús sa opýtať lekára, alebo si niekde vyhľadať na nete. Ide o to, že spermie sa cez tie zrasty k vajíčku nedostanú a teda ho neoplodnia.
A aký dotazník spomínaš, kde?

durianka06

bola som pred rokom na laparoskopii.a tam my vybrali lavy vajcovod.pravy mi nechali.neviem či ešte môžem mat deti kedže môj gynekolog nevie nič ine povedat ako musite čakat..neviem načo pretože už 4 roky som bez antikoncepcii .mala som zrasty potom cysty neviem si to vysvetlit.prosim vas kto ma s takymto skusenost nech odpovie a poradi mi dakujem,,

durianka06

dobry,mam 23 rokov a podstupila som operaciu na laparoskopii,doktor povedal že to bolo nevihnutne,mala som zrasty na vajcovodoch.do terz som neotehotnela a to som už 4 rok bez antikoncepcii.nerozumiem tomu mam strach že vôbecdeti už nebudem mat.prosim o dalšie skusenosti či odpoved na môj osobyn otaznik..dakujem

macka26

ano danka existuje
pod narkozou v ramci laparky na liecenie neplodnosti ako hysteroskopia
alebo na zivo sa to vola hsg cize hysterosalpingograf... to je vysetrenie na zistenie priechodnosti vajecnikov.
osobne si myslim ze laparoskopii , rozruseniu zrastov a uvolnenia vajecnikov sa nevyhnes

Heatherka

ved jasne, ze anesteza prehnana. ale ked robia napriklad nejaku laparku, kde cistia zrasty, endosku alebo nieco podobne tak urobia v tom aj prefuk uz. tak som to myslela :) mne robili v anesteze. preto tak pisem

hviezda01

mne pred tym,nez mi robili prefuky pichla sestricka injekciu,ale anesteza by bola podla mna prehnana...boli to podobne,ako bolest pri menstruacii,len silnejsie,ale da sa to vydrzat

Heatherka

zaneta bez analgetik alebo anestezy to boli. skor to boli ako je to neprijemne. neprijemne je, ked ta pichaju do zily :)

hviezda01

ja som nemohla otehotniet a musela som podstupit hormonalne vysetrenie,prefuky,a musela som chodit na ultrazvuk,kde mi sledovali,ci mi dozrieva vajicko,vola sa to folikulometria...to je troska zdhavejsie vysetrenie,neda sa to jednorazovo