pomoc ohladom buducnosti

Príspevok v téme: pomoc ohladom buducnosti
lilyy2344

ahojte, potrebovala by som poradit...mam 21 studujem vysoku skolu, pedagogicku , nemcina informatika, som sikovna, rozpravam 3 jazykmi, strasne by som chcela v zivote nieco dosiahnut a byt uspesna...tento rok robim bakala, chcem ist na magisterske, robim si kurzy, bola som na stazi v zahranici......moj problem ale je ze ja presne neviem co chcem v buducnosti robit. a deprimuje ma to...neviete nahodou ze ci aj na slovensku existuje nieco ako "life coach"...niekto s kym by sa clovek porozpraval a pomohol mu sa rozhodnut kam v zivote smerovat co by bolo pre neho to spravne?...niekedy z toho mam fakt depky....kto studuje pravo vie ze bude pravnik, kto studuje prekladatelstvo tak bude tlmocit,prekladat...ja ale ucit nechcem...ale podla mna nemcina a informatika je taky zaklad pre vsetko...neviem...:((( mam z toho fakt depresie ze k nicomu konktretnemu nesmerujem:(

xdanielax

suhlasim s wreck-om
casom sa to vykrystalizuje, mozno pojdes na nejaku prax, mozno este na staz, najdes si job na polovicny uvazok a zistis co ta bavi/nebavi. Nestresuj sa tym teraz. Ked si sikovna, urcite sa nestratis.
Ja by som napr. urcite skusila cez prazdniny nejake zahranicie, pripadne semester niekde v cudzine.

wreck

zlate. :-)

ak si naozaj taka sikovna, tak sa tym prilis trapit nemusis. nemcina/informatika je skutocne vyborny zaklad dnes a aj dlho este bude. it je odvetvie, kde je dlhodoby nedostatok odbornikov, skoly to nezvladaju pokryt. je to odvetvie s najvyssim priemernym hrubym mesacnym prijmom. je velmi dynamicke a ponuka obrovske moznosti na zlepsovanie sa a osobnostny rast. nepretrzite dalsie vzdelavanie je nutnost, inak ta predbehnu druhi. ci ta to bude naplnat, je ale otazne.

ak si ten typ, mozes hned po skole odist do nemecka, kde je v blizkom okoli asi najvacsi dopyt po it ludoch. ak chces zostat doma, posobia tu firmy, ktore maju centralu v nemecku (siemens) alebo nie su nemecke, ale podporuju najma nemecky trh (dell).

vyhoda tejto kombinacie prave je, ze nemusis uplne presne vediet co chces. pokojne zacni niekde v call centre za 800 ecok, vydrzis rok-dva, ziskas cenne skusenosti, uvidis ako funguje it svet a otvoria sa ti nove moznosti.

casom dospejes, zacnes mat ine priority a tuzby a je velmi pravdepodobne, ze ta to zacne nejakym smerom tahat. pokojne to moze byt prec od it, v tom pripade sa tomu nebran a chod kam ta to taha.

ja som takisto netusil co chcem robit. ale zacal som v roku 2000 ako webmaster za par tisic hrubeho, a dnes som stale v tej istej firme, plat mi odvtedy vzrastol 6-nasobne, vacsinu casu pracujem doma, v teame mam 12 ludi a svojim sposobom ma to aj bavi. a bez skoly. nebavila ma. :-) ba az mi velmi tazko liezla na psychiku.

takze sa tym netrap. snaz sa popri skole si zohnat nejaku prax, najlepsie v odbore. akukolvek, ale zas nie roznasanie letakov. :-)
kym skoncis mgr. budes mat 23-24 a budes o nieco mudrejsia. rozhodne to nie je nic co by ta malo deprimovat.

zelam vela uspechov v hladani naplnenia. :-)