Zachvatove tocenie hlavy

Príspevok v téme: Zachvatove tocenie hlavy
Lulu2011

Zatial som nenasla suvislost, co na to vplyva, cca raz do mesiaca, vacsinou po zobudeni, ale niekedy len tak pocas dna sa mi zacne prudko tocit hlava, ale tak, ze nemozem nic robit, nikam ist, je problem aj vstat a ist po byte, niekedy to trva par hodin, niekedy cely den a potom akokeby utalo, co pri tom pozorujem je, ze nemam nevolnost, tlak mam v poriadku, hypoglykemiou to tiez nie je, iba sa mi proste hrozne toci hlava. Najhorsie to je, ked sa pozriem nad uroven hlavy, smerom hore, to tocenie je vtedy takmer sialene a tak isto ked sa pozriem pod uroven očí, neviem, coho priznak to moze byt.

Kam s tým ist, asi najlepsie na neurologiu by bolo, vsak, ma to zacina obmedzovat, lebo take dni musim ostat doma a je to velmi neprijemne z hladiska do buducna si nebudem moct take stavy "dovolit"

Lulu2011

majka - na magnezium som aj ja myslela, vies co, asi idem vyskusat, lebo mi zacali brniet ruky, no a ked sa mi take veci deju, potom mam cely den na hovno :( a uplne najnechutnejsie je tocenie hlavy v spanku, to sa aj na to normalne zobudim

majkaaaa

a je to tu zase :D mam pocit akoby mi nieco zovieralo mozog neda sa to popisat ale je to strasne neprijemne akokeby mi isla hlava sama dopredu a dozadu taky pomykov...ach jaj uvidim a este vyskusam aj magnezium :))

Lulu2011

majkaaa - no najcastejsie su zavraty sposobene nerovnovahou v uchu, napr. taky menierov syndrom sa tak prejavuje, zacne sa strasne tocit hlava a sumiet v usiach, preto na neurologii niekedy nenajdu nic, nie kazde tocenie hlavy ma povod v mozgu, vacsinou to je z ucha, ci krcnej chrbtice

zavreli ma to takej miestnosti kde bola totalna tma a ukazovali mi chodiace cervene svetielka, bola som napojena na nejaky pristroj a sedela v kresle, ktore ma priblizovalo k tým svetielkam, cisty horor :))) a potom nejako vyhodnotili, ze sa mi zle prekrvuje to miesto rovnovahy na jednom mieste, ale uz netusim u akeho lekara som na to vysetrenie bola :( tusim to spadalo pod eeg miestnost vysetrovnu

majkaaaa

napr. dnes som na to nemyslela ale zrazu je to tu proste sedim na posteli a zase to citim...asi mi sibe ale jednoznacne idem lekarke!! myslim ze je tu nejaky problem...a ty co si mala s tym uchom? lebo pred nedavnom mi v usiac strasne sumelo tiez z nicoho nic

Lulu2011

majka - ak ti to prejde ked na to nemyslis, mas to psychicke ;)

toto ked na mna dojde nepomaha nic, ani ked zacnem upratovat a nemysliet na to, proste musim sa zastavit a nerobit ziadne pohyby hlavou

majkaaaa

ano mam to skoro kazdy den ale iba ked na to zacnem mysliet ked na to nemas cas mysliet nejako to nevnimam ale ked len tak sedim je to neznesitelné...a kolko ti to trva? mne asi tak v intervale 10 minut...

Lulu2011

uz to preslo, pomalicky to ustupovalo a uz je to ok, zahada pre mna toto

Ilek - nemam sumenie v uchu, ale pred rokmi som chodila s tocenim hlavy k dr. - miernejsie ako teraz, robili mi vselijake vysetrenia, bola som na neurologii a kade tade a zistili mi, zle prekrvenie vnutorneho ucha, oni to povedali, ze to je na hranici normy a dali mi Betaserc, ale ako vravim, vtedy som to citila kao pohupovanie sa, chodit som s tým mohla, teraz je to sialene, ked to pride

majkaaa - aako dlho ti to trva, mas to kazdy den, alebo ako?

majkaaaa

ahoj...eviem cim ale pozorujem toto iste asi cca posledné dva mesiace aj u mna!!! neviem si to vysvetlit rano sa zobudiv najem napijem cize od hladu a smädu to byt nemoze...proste sedím a zrazu to na mna pride taky zavrat a pocit ze mi padne hlava dole alebo ako by som to opisala musis si chytat hlavu aby som ju mala pod kontrolou...asi to nie je normalne

Lulu2011

jasne, to bude najlepsie, skocim cez týžden, kedze sa to stale vracia a nikdy neviem kedy zase to pride :( je to nevyspytatelne