komunikácia

Príspevok v téme: komunikácia
janina24

mám taký problém,že sa bojím komunikovať s ludmi.mam taku robotu,ze prichadzam s nimi do kontaktu,ale ked idem von,tak som asi najviac ticho.akoby som nemala nazor na to co hovoria.dost som aj placha a bojazliva.neviem co to je so mnou a preco sa tak podcenujem.nechcem stratit kamaratov.viete mi niekto poradit?mozno ste aj zazili niekto nieco taketo...dakujem

janula24

xxxxxxx dakujem ti, toto mi dost pomohlo. uz to len prekopirovat do praxe. ale tiez si myslim,ze to ma vela ludi,len o tom nechcu hovorit

xxxxxxx

jasné, v spoločnosti, a hlavne kde sú ľudia ktorých nepoznáš, sa bojíš otvoriť ústa aby si nepovedala niečo nevhodné, to poznám. Potom tam sedíš ako pať peňazí a všetci si myslia že si buď namyslená alebo zakomplexovaná lebo nerozprávaš. Nuž.. je to zakorenené niekde hlboko vovnútri, je to vnútorná nenávisť k sebe samej, z minulosti, strach. Treba si vsugerovať že nie si o nič horšia než ostatní a že aj ostatní majú chyby a niekedy hlavne tí o ktorých by si to najmenej čakala sú na tom psychicky najhoršie. Proste sa musíme naučiť samé seba, to je začiatok.

xxxxxxx

áno aj ja mám niekedy pocit menejcennosti, normálka. Prečítaj si knihu od Louise Hay - Miluj svuj život /v češtine/, pomože ti pochopiť veľa vecí. Možno v sebe potláčaš nejaké pocity z minulosti, z detsva, niekto sa k tebe predtým zle správal, máš nejaké problémy... je na tom veľa ľudí rovnako. Choď k psychológovi, a porozprávaj sa s ním, prospeje ti to, aj ja sa chystám.