zápcha u dieťata

kaciatko25

3 rocna dcerka mojej sestry mala presne to iste...aj 5 dni nebola kakat a mala uplne velke brusko a aj bolesti. Tak boli na gastro vysetrenia a po zakroku, kde sa do traviaceho traktu zajde takou sondou jej potvrdili Celiakiu - bezlepkova dieta. Dodrziavaju tuto dietu, kde sa uplne vylucuju suroviny, ktore obsahuju Lepok - psenica a podobne.Teraz ma uz stolicu v poriadku, ale niekedy mava este zapchu. Ona sama si nasla rascu a mak, a rano, ked sa zobudi tak z kazdeho trosku spapa. Je to taka neobvykla chut, ale jej to chuti a mak navyse obsahuje vela zeleza, ktore pri tomto ochoreni chyba. U malych deti sa to da casom upravit. Skuste sa popytat vasej lekarky na toto vysetrenie.

jejke

Ahojte vsetci starostlivi rodicia!
Aj ja som mala problem s dcerkou
kakala malo...vraveli mi ze je to ok ze od troch do deviatich mesiacov najviac pribera a staci ze kaka kazdych pat dni, ale jej brusko je stale obrovske a mne sa to nezda, davala som jej Probiotikum Nutrolin B, tym jej neposkodim vravela mi doktorka a potom mi znama poradila struhanu mrkvu, ona to velmi nechce papat, ale pokvapkam to citronom, medom, alebo len pomarancom a dam jej do toho aj susienky v tvare zvieratiek, ked uz nie mrkvu, aspon mrkvovou stavou nasiaknute susienky, so starsimi detmi by to mohlo byt jednoduchsie, teda dufam ze mi bude coskoro papat aj susene slivky, tie som jedavala ked som mala zapchy v tehotenstve a takisto vlarany...tri balenia denne, v nasej domacnost su tieto suchare take oblubene ako sladkosti....
a este cosi vedeli ste ze struhane jablcko bez supy ma stuzujuci efekt, vraj sa ma podavat pri hnackach, na zahustenie stolice, ja som si myslela presny opak,potom som sa presvedcila ze po jablcku mala dcerka este horsiu zapchu...tak neurobte tu istu chybu ako ja....

RNG

Psylium sa da zapasovat do vela jediel. Sice ich to robi akesi slizke, ale co deti vedia. Chut to nezmeni. Z prirodzenych zdrojov celulozy na spravnu peristaltiku su ovsenne vlocky snad najlepsie. Aj ako zivina, aj ako zdroj celulozy. Vylepsene cerstvo mletym lanovym semenom(chuti ako orechy, ked je cerstve, skladovat v ladnicke, podobne ako mak ked nechceme aby zhorkol), trochou medu a skorice alebo lekvarom, alebo cerstvym ovocim, zaliate troch mliekom.

sesa

mam 2.8 mesacnu dceru problem s kakanim u nas nastal asi 6 mes.mala tvrdu stolicu a kakala krvavim od vtedy ma v sebe taky blok .chodi tak kazde 2-3 dni a presne zacne strasne revat ked poviem ze ideme kakat.ja ked sa s nou hram nenapadne jej sucham brucho a mame sposob rozpravku o mackovy ktory nechcel kakat ale sova mu nakazala rychlo bezat kakat lebo mu narobia hovienka sarapatu v brusku.kaka sice tak casto ako pisem ale uz nerobi taky cirkus ao predtym.

adaku

tiež mám problémy s kakaním u 3 ročného syna .Už sa bojí keď mu dávam čípok ani to mu nepomáha lebo ho zatláča naspäť.Bral aj duphalac ale nič trocha mi čvrkol a nič.Keď mu poviem že ideme kakať rozplače sa neviem čo ďalej ale zajtra ideme na preventívku tak uvidíme čo nám povie Mudr.

simka

mam 4-ročneho syna a tiez sme mali pred casom problemy so stolicou. Tiez chodil raz za 2-3 dni. tak som mu davala na lacno pit vlaznu vodu,a lekarka mu predpisala Duphalac, na zmakcenie stolice. Zo stravy som uplne vylucila vsetko, co stahuje, banany, cokolada. Porad sa o tom s lekarkou,ci Vam neodporuci Gastro vysetrenie. My sme boli, ked mu nechutilo a aj zvracal, to sme mali podozrenie na reflux, a ultrazvukom mu zistila v zaludku a v creve kvasinky a zvysky hlienov, a ze ma vela kyselin. Bol to vlastne nasledok toho, ze bol v zime casto zahlieneny a bral aj antibiotika.Tak musime dat doporiadku crevnu mikrofloru. Mozes mu preventivne davat aj Biopron, alebo nutrolin.