Hnisavá Angína alebo Infekčná mononukleóza

Príspevok v téme: Hnisavá Angína alebo Infekčná mononukleóza
Marek1985

Dobrý deň.
Počas pondelka som počas dna pocítil,nechuť a únavu.V utorok ráno som mal tak navreté mandle (z pondelka na utorok v noci sa celé pokryly povlakom) že som nemohol skoro ani rozprávať.Doktorka mi predpísala,penbene + doporučila kloktať šalviju a na mandle si striekať Jox.Stav sa však vobec nezlepšil. Išiel som teda k lekárke znova včera. Poslala ma na krčné kde mi povedali že je to len škaredá angína (žiadny absces). Nato mi zvýšili dávku penbene o dvojnásobok. Čo sa týka horúčok pohybujú sa okolo 37,5°-38°. Tri dni som už poriadne nespal nakolko bolesť pri prehltaní ma budí zo spánku. Nechutí mi jesť,dokonca ani nič piť. Na tlmenie bolesti mám Novalgin,ktorý absolutne nezaberá,rovnako Orofar pastilky,nepomáhajú obklady na hrdlo,nepomáha kloktať šalviju,nepomáha kloktať slanú vodu.Jox sprey takisto nepriniesol nejaké zlepšenie.Beriem aj Vitamín C (CeTeBe).Na krku mám viditelné zväčšené uzliny ktoré predtým vidno nebolo,na dotyk sú bolestivé,ale predtým neboli.Čakám priveľa ked očakávam zlepšenie môjho stavu po troch dňoch ? Alebo mám na miesto angíny mononukleózu aj ked som sa zatial z antibiotik nevyhádzal ? Necítim sa unavený,iba trocha nevyspatý,nemám kašel ani problémy s pohybom.

nikanika28

ahoj... ano cakas vela, angina ta tak rychlo nepusti, a uz vobec, ked nepijes... pri angine musis vela pit, ozaj vela aspon 2 litre denne...potom cakaj zlepsenie... ver mi, cez leto som si tym presla 2-krat... :-(
ale ja som uzivala penicilin, ten je na anginu najlepsi... len nie kazdy ho znasa... po 3 tyzdnoch sa mi vsetko vratilo...tak odznova...takze ta chapem, aj tie bolesti si viem este zivo predstavit... :-(
drzim palce a prajem skore uzdravenie..!!