Socialna fobia, ktora ma nici!

Príspevok v téme: Socialna fobia, ktora ma nici!
smutna vila

ahojte, tento prispevok pisem najma pre tych ktorí s tym maju osobnu skusenost. Mam strasnu socialnu fobiu. Ked mam ist na pohovor do prace cela sa roztrasiem, srdce mi bije ako o zivot, neviem sa nadychnut. Tieto probleny som mala aj na VS ked som mala ustne skusky. Proste nezvladam taketo vypata situacie. Cela sa citim paralyzovana. Toto nieje normlany strach, ktory sa da prekonat, je to fobia. STrasne ma ubija a nici ma. Pri tom som mile dievca ktore rada pokeca s ludmi, ale ked sa mi toto stava mam chut sa vzdat. A stane sa mi to zakazdym, neda sa s tym bojovat, ze si nieco poviem a budem si nahovarat. Precitala som uz kopec kniha tie mi pomohli sa na svet pozerat inak, ale ako nahle prisla na tazka situacia mozem si ja hovorit co chcem...BUM a triaska je tu a ani sa nedokazem na cloveka pozriet a mam strasne napatu celu tvar a neviem ovladat mimiku a aj hlabva sa mi trasie, lebo ten sval na krku nedokazem ovladat, taku je napaty. Je to strasne ponizujuce. A chcem povedat, ze som chodila ku psychologicke. Uplne to teoreticky ovladam, len v praxi sa to nedaa uskutocnit. Chodila som aj k psychiatricke brala som lieky 2 roky, ale ani to mi nepomohlo. A teraz uz fakt neviem ako to mam riesit. Ci to ma este zmysel. Lebo lieky mi nepomahali vo fobii, skor ma robili lahkovaznejsiou v zivote. A to veru nechcem byt. Jedine co sa mi overilo, aj na spolocenskych udalostiach je to ze mne staci stvrt deci frtana a viem to ovladnut. Pocitujem strach, ale uz nie fobiu. Proste to dokazem ovladnut.
Prosim Vas potrebujem nadej a preto sa pytam: Poznate niekoho kto sa z toho naozaj dostal? Ak ano tak ako? dakujem

atm

"regresna terapia" a rozne ine "terapie" su obycajne komercne sluzby, ktorych ucelom je prilakat zakaznika a vytvarat zisk. jedinym ich objektivnym ucinkom o ktorom sa da hovorit je maximalne tak placebo efekt. neverte tymto modernym samanstvam a nezmyslom - zacnite verit sebe. ste jediny kto vam moze v takychto veciach skutocne pomoct, nikto iny to za vas nespravi aj ked to moze v ramci marketingu o sebe tvrdit - je to loz. vyhybajte sa liekom, "terapiam" a vsetkym moznym drogam - nic z toho vam nepomoze. bud si uvedomite, ze mate tu moc v sebe byt taky, aky chcete byt, alebo budete verit roznym falosnym "metodam" ktore to maju spravit za vas

moznopomoze

regresna terapia je o tom, ze sa clovek dostane pocas relaxacie s terapeutom do minulosti, kde nastal nejaky psychicky alebo energeticky blok a pocas terapie ten blok rozpustis.. mne to pomohlo na ine problemy so strachom
..niektore bloky mohli nastat aj v minulych zivotoch.. a inak NIE je to hypnoza..len relaxacia v "alfa hladine", ale to je take iste ako ked zaspavas a si maximalne uvolnena..

najdite si to ked tak na google tu terapiu

smutna vila

Lumik: skolu vystudovanu mam. Medzi spoluziakmi na VS mi bolo sper ked som ich lepsie spoznala... Najkrajsie roky mojho zivota. A teraz som zvedava ako to bude s tou pracou. Je to strasne tie pohovory a potom zaciatky v praci, uplne som z toho kazdy den vo vypati.

smutna vila

atm: a tebe pomohla ta liecba sokom?
Ja som uz isla do tych situacii aj takto ale je to na prd. Lebo kazda nova situacia, je pre mna ako novy zaciatok a raz to vyjde a inokedy zasa nie. A plavem v tom uz asi od narodenia. Takze u mna take nieco nefunguje...

smutna vila

tpch: mne ziadne lieky nepomahali. A myslim si ze prilezitostne stvrt deci frtana je ovela menej skodlive ako tie lieky. A pritom ucinok liekov na mna nemal ziaden patricny efekt.
A s tym ze budem zavisla alebo podobne blaboly, toho sa nebojim. Lebo takto zijem uz 5 rokov. A chut na alkohol nikdy nemam. Dam si len ak som v spolocnosti, alebo ak ma caka tazka situacia.

smutna vila

MajloSS: ale ja praveze niesom introvert, teda aspon si to myslim. Ja som vtipna, vesela, som rada medzi ludmi (ktorých poznam), maju ma radi, vraj som zabavna. A ja tuzim byt medzi ludmi, tuzim sa s nimi bavit, len to jedno mi v tom brani. Ten skrat ktory pride a ja sa neviem najest, napit, normalne sa tvarit.
A este chcem povedat, ze ked som mala priatela bolo to ovela lepsie somnou. Nehak som na to zabudla a netrapilo ma to. A tak som si 2 roky zila a citila som sa fajn. No teraz je to hrozne, vztah som musela ukoncit, dokoncila som si VS a ostala som nezamestana uz pol roka a zacalo mi zase sibat :(
Ja ani nemam problem s cervenanim. U mna je to ten tras a zrychleny tep a nemozem sa nadychnut a problemy s mimokou.
A dakujem za tu stranku co si mi dal :) uz som ju aj navstivila a pridam sa medzi vas....
Ja som kedysi chodila aj tu na tuto stranku a rozoberala som to, ale mala som pocit, ze cim viac to rozoberam, tym viac sa tym zapodievam a myuslim na to. Tak prave uvazujem ci si to radsej nemam nejako vytrepat z hlavy a nemysliet na to a nechodit na fora, alebo zacat ti riesit a brat znovu nejake lieky.

Lumik

Suhlas s atm, teda myslim, ze by si mohla skusit nieco fakt socialne napr. nejake dobrovolnictvo kde sa pracuje s ludmi alebo aj nejaku skolu napr. socialnu pracu, aspon 2 -3 semestre, a potom nejaky cas ( napr. 2-3 roky ) nebyt v ziadnom vacsiom kolektive.

atm

tu pomoze len "liecba sokom" a ziadne lieky, tutulimutuli a uz vobec nie chlast.
povedz si este teraz - idem sa strapnit, bavi ma to. prihlas sa na AKYKOLVEK pohovor (najlepsie napriklad v inom okrese kde mas istotu ze ta vobec nepoznaju a neprichadzas tam s nikym do kontaktu) a SNAZ SA TAM USPIET. ale ber to tak, ze sa TAM IDES PRIMARNE STRAPNIT a ides si to svoje strapnenie "UZIT" a pobavit sa na tom, ako sa tvoje telo zbytocne klepe. pokus sa zasmiat na svojom tele a jeho sialenych a neprimeranych a zbytocnych reakciach. vsetko je vecou treningu a prisposobenia, ci v tomto pripade "otupenia". tiez sa nauc imaginacii a predstavovaniu - snaz sa aj priamo doma obcas zatvorit oci a co najdokonalejsie si predstavit nejaku takuto situaciu ktora ta stresuje. skus si pri tom co najpresnejsie predstavovat kazdy detail stresujuceho podnetu, ci uz je to clovek, alebo nejaka situacia, cokolvek. dolezite su detaily a pocit, ze tam naozaj si. tiez sa nauc nejakym "instantnym" dychovym relaxacnym cviceniam- ALE NAUC SA ICH (PO)UZIVAT NIELEN V POHODLI DOMOVA, ALE HLAVNE TAM KDE SU POTREBNE - V STRESOVYCH SITUACIACH.
ak spravis tieto veci, nie je technicky mozne, aby ti tento tvoj problem v takom rozsahu a intenzite nadalej pretrvaval, to uz by si musela byt vazne extra poskodena..;)