Mám obavy o sestru...

Príspevok v téme: Mám obavy o sestru...
lulu22

Ahojte. Rozhodla som sem napísať, možno i preto, lebo to potrebujem niekomu "povedať"..a možno preto, že som sebecká? neviem. Vopred mi práčte dlhý príspevok :)

Mám sestru, je úžasná, milá, ľudia ju majú radi, možno preto, lebo asi posledného pol roka sa snaží veriť a žiť podľa pozitívneho myslenia. Číta veľa kníh a pozerá veľa dokumentov na túto tému, nedávno sa začala zaujímať aj o duchovno, navštevuje rôzne semináre a stretáva sa s ľuďmi, čo majú lásku v duši... Mne sa to na nej páči, ako myslí a neberie veci negatívne, čo sa o iných povedať nedá. Ale včera sme mali taký "menší konflikt". Sme si písali cez net(ona býva v inom meste) a už veľa krát mi posielala rôzne videá dokumentov, nech si pozriem, že mi to zaberie len pár minút zo života, ale včera som nemala moc času, bo som popritom ešte čosik robila. Tak mi písala potom o tom, že či viem, prečo sa všetko zdražuje, ale platy ľudí nie? že preto, lebo to je tak nastavené pre obyčajných ľudí, aby bol o pár rokov na svete hlad a ľudia pomreli. že celý tento systém praje len "bohatým"-tým myslí bohatých čo majú peniaze a pre tento svet robia prd, len sú materiálne založení, len ničia tým zem, že nakupujú a nevážia si nič. Na jednej strane má pravdu, ja si tiež niečo podobné myslím. Ale potom ma prekvapila tým, že spoznala jedného chalana z Čiech a že ten sa tomu tiež venuje, akoby takej osvete a že robí projekt nejaký. A že keď mu to vyjde, ona sa presťahuje za ním a bude žiť kľudným životom bez vystresovaných ľudí všade naokolo. Na to som jej napísala, že a z čoho asi tak bude žiť, zo vzduchu? s výsmechom ma odbila, že myslím primitívne a obyčajne ako kopa ľudí na tejto planéte. že ľudia by mali mať lásku v srdci a pod.Píše mi sem-tam aj o tom, že ľudia sú oblbnutí správami z tv a novín, že schválne tam je všetko negatívne, aby sme my ľudia mali pocit, že svet je zlý. Ľudia sú takí, že skôr uveria niečomu zlému ako dobrému. Možno má pravdu, ale tak čo my obyčajní ľudia s tým narobíme? :/
Prosím Vás, je tu ešte niekto taký podobný ako moja sestra?? Ja som sa dnes ale zobudila s tým, že mám normálne o ňu strach, že sa raz naozaj presťahuje a už sa nikomu neozve.. bojím sa, aby ju nejaká sekta lásky neoblbla či nevyužila :( možno je to hlúposť, ale človek fakt už nevie, čo má robiť v dnešnom svete klamstiev..

xy:)

poznala som jednu babu, co sa dala ovplyvnit podobnymi recami. taketo komunity dokazu dobre oblbnut cloveka. uplne im prevratia zmyslanie. tak kebyze ide o moju sestru, skusam sa s nou rozpravat intenzivnejsie skor nez ju zblbnu uplne.