Kto bude chudnut so mnou?

Príspevok v téme: Kto bude chudnut so mnou?
sloniatenko

ahojte vsetci.ja mam 165cm\\66-67kil.pribrala som za vyse2rokov asi 14kil.a 5kil z toho lenza kratucku dobu :( pred pribratim som vahu nemusela vobec riesit.bola som chuda a jedla so hocikedy a neobmedzovala som sa.a pptom som zacala priberata co je horsie v poslednom case uz dost dlhom stale jem sladke denne i niekolko kusov.a pritom to len zhltnem nic z toho nemam.som uz zifala.bud furt chudnem:bud zdravo ze jem 5x za den a furt myslim co jem aleno myslim na diety.ale proste kvoli tomu neustalemu premyslaniu za kazdy kusyik jedla som si tym znicila nervy...furt premyslat co zjem je na nervy len sa atresovat potom to asi neni moc zdrave..takze som sa rozhodla s tym skoncit a nemyslet furt na to co moze
m a cone ale jest lachsie jedla ale nie sa stresovat ked si dam obcas rezen ci cokoladku alebo tak..proste chcem si zacvicit aspon 2x do tyzdna a jest menej tucne jedla a vecer odost lachsie jedla a vedet ze sa snazim ale nie za cenu nervov rafsej takto pomali a kludne a nie hned ze nesmie
m nic take a take a vtedy a vtedy atd...proste nechcem dopadnut jak bulimicka abo take daco lebo to stravovanie zevraj zdrave myslim to 5x za den nedovoli ani ovocie hoci krdy ani nic aj semiacka presne odvazene i jogurt len biely a presne mnozstvo.presne furt ratat kj b s t a to je zivot?nie to je trapenie!tak podme do toho spolu a pomalsie ale bez nervov a bez ratania kazdeho susta.idete?cakam na vas ja zacinsm od zajtra pridaj sa i ty! :)

Maoam

Sloniatko, nemas energiu, lebo vkuse zeres sladkosti a mas malo vyzivnej stravy. To je klasicky bludny kruh.
To sa spravi, ked sa preklopis v strave postupne.
Pijes dost tekutin? Nemyslim sladke vody, ale voda, caje atd. Aspon 2-2,5l?

sloniatko

maoam dakujem za rady a za to ze mas so mnou este trpezlivost..asi sa tym fakt moc zaoberam tym ze co je presne spravne ale to neni nic to nik predsa nevie..dobre budem sa snazit nedrpkovat dufam ze to uz pojde..musim dobre jest aby som mala i enerviu lebo ta mi veru moc chyba..

Maoam

Sloniatko, ja neviem aku mas skladbu stravy, ale najhorsie je sa dopchat na vecer, cely den nic riadne nejest a vecer sa napchat kadecim, zrejme aj veci ako cestoviny, sladke ...chapes to sama, ved vies vsetko.
Ak chces schudnut, musis zmenit komplet jedalnicek, ale nie na ten styl, ze sa budes neustale depkovat za kazdu chybu, lebo kym sa naucis normalne jest, urobis tych chyb tisic.
To je normalne.
U teba by uz bol uspech jest vyvazene viackrat za den a redukovat sladkosti a sladke vody.
Uz len tym by si zhodila. Ty mas urcite nedostatocnu vyzivu, myslim, co sa tyka zivin, nie kalorii. ASi jes vela prazdnych kalorii a potraviny s vysokym glykemickym indexom. Vela muky a cukru.
To je zle. Ty si pred letom jedla miestami fakt velmi dobre.
Ide o to zacat, ked sa nejaky den dokasle, musis ist dalej a nedepkovat, nevycitat si to.
Ale ja si stale myslim, ze by si potrebovala pomoc.
Ak by si zacala chodit do fitka napriklad, hoci aj len dvakrat do tyzdna, tam su treneri a ti sa väcsinou mnohi vyznaju aj v stravovani a vsetkych tychto veciach okolo toho, zavislost na cukre a pod.

Keby si jedla tak, ze mas den co den vysoky podiel surovej zeleniny, k tomu ovocie, jedla veci ako polievky, chude mäso, redukovala obilniny, hlavne bielu muku a cukor, tak chudnes pomaly ale isto.

Maoam

Sloniatko, to je taky bludny kruh. Nechces si vazne zohnat pomoct? Myslim vyzivovy poradca a tak. Ja si myslim, ze to by bolo najlepsie. Lebo to je zlozitejsie, ako sa zda a ty sa v tom krutis uz dlho a podla mna si zavisla na cukre, z coho sa dostat je tazke. Kym sa ti prepne telo a kym sa vyzivis vsetkym, co potrebujes a naucis spravne jest, aby si nemala ataky na cukor, to trva dlho a niekto ti to musi aj vysvetlit, ako sa to robi, ak nie si z medicinskeho prostredia.
Proste byt tebou, tak si zozeniem odbornu pomoc. Lebo ty si totalne zacyklena uz, aj psychicky :-/.

sloniatko

jem hlavne vecer ked dojdem unavena z prace..mam toho teraz fakt dost nestiham..a jem co pride..kedze cez den mam malo casu tak si to vecer v klude vnnahradim myslim to jedlo