Hrcka na spanku. Neboli. Boli ma az vtedy, ked ju stlacam.

Príspevok v téme: Hrcka na spanku. Neboli. Boli ma az vtedy, ked ju stlacam.
Robert821

Dobry den, mam mensi problem. (pravdepodobne) Zo dna na den sa mi urobila hrcka hned pri spanku. Neboli ma, je tvrda skoro ako kost, ale boli ma ked si ju stlacim. Snazil som sa vyhladat, co by to mohlo byt predtym, nez by som tu nieco zbytocne napisal a nasiel som, ze podkozny tuk, alebo z prechadlnutia. Minuly tyzden som bol chory a vlastne sa to somnou taha az doteraz. Ta hrcka mi nejak nevadi, sice ma boli, ked si ju silno zatlacim, ale snad to zmizne, pripadne zajdem k lekarovy. Nemam ziadne zdravotne problemy a mam primeranu hmotnost k mojmu veku aj vyske. Inak z predu tu hrcku dost vidno, co mi asi najviac vadi. Dakujem za odpovede, Robert.

Magy

z najvacsou pravdepodobnostou sa jedna o neskodnu lokalnu zdureninu podkozneho tkaniva. tukovu leziu. pozorujes nejake dalsie priznaky na tom mieste? zmena farby alebo elasticity koze a pod?
pokial nie su dalsie sprievodne javy, zatial by som to neriesil a doporucujem to miesto nedrazdit (tlakom, suchanim, skrabanim). v drvivej casti pripadov sa to vstreba postupne samo. pokial by to ostalo bez zmeny (alebo sa to zhorsovalo) niekolko mesiacov, zajdi za obvodnym lekarom, prip. na kozne.