Citlivá pokožka (po "otlačení" začne svrbieť)

Príspevok v téme: Citlivá pokožka (po "otlačení" začne svrbieť)
ujo

Zdravím,
už 3 dni mám problém s pokožkou (nikdy pred tým som niečo také nemal), že keď som napríklad niekde opretý alebo mám napríklad vyloženú nohu, tak, že sa tá časť kože "otlačí", stačí trocha, tak po zmene polohy presne to miesto začne svrbieť. Na chrbte mi to trocha opuchlo, ako uštipnutie, ale za chvíľu zmizlo, nikde inde to neopúcha.
Začne to svrbieť kdekoľvek, na chodidlách, na chrbte, na bruchu, na zadku, na rukách.
Môže ísť o nejakú otravu jedlom alebo alergickú reakciu na jedlo? (pokiaľ viem, tak nie som na nič alergický)
Ďakujem za každú radu ;)

Maros75

Základným prejavom žihľavky je pupenec (drobná výražka) a svrbenie. Môže byť rôznej veľkosti.
Prítomné môže byť začervenanie kože od malých rozmerov až po veľké splývavé plochy.
Začervenanie môže byť v úrovni koža ale aj nad úroveň kože. Môže mať menlivý charakter a objaviť sa kdekoľvek na tele, ale zvyčajne sa vyskytujú viac na exponovaných miestach, častejšie na vonkajších stranách končatín.
Škriabaním sa nález zhoršuje, po nasadnutí infekcie sa koža môže zapáliť a môžu vznikať hnisavé ložiská.
V prípade bodnutia hmyzom sa zmenené ložisko zvyčajne vyskytuje na strane pichnutia.

Závažným prejavom žihľavky je angioedém a Quinckeho edém.

Angioedém je opuch tváre, perí, očných viečok, jazyka, sliznice dýchacích ciest. Dieťa má pocit pálenia. Quinckeho edém (opuch) je náhle vzniknutý opuch, ktorý ak zasiahne oblasť hrtana a hlasiviek, môže dieťa ohrozovať na živote pre nemožnosť dýchania.
www.choredieta.sk