Prevoz sanitkou, revízny lekár, kyslík

Príspevok v téme: Prevoz sanitkou, revízny lekár, kyslík
??!!??

Tak som vytočená že až:
Otec je napojený doma na kyslíkový koncentrátor. Je na to už tak že sa bez toho nemôže dostaviť ani na vyšetrenie. Problém je že
Sanitkou (RZP) sa tam dostaneme v pohode ale cestou späť musí vraj mať povolenie alebo čo od revízneho lekára. Lenže revízny lekár o tom prv krát počul a nič také sa nevydáva. Lenže nás z nemocnice teda z vyšetrenia nechcú zobrať sanitkou domov a tak ja môžem čakať kedy mi otec v aute odpadne lebo je bez kyslíku......
A že vraj sa dá aj sanitka zavolať večer taká tá na rozvážanie čo si ju večer zavolám a ráno príde...(ako taxi skoro, en pobehá pol Bratislavy a pozberá ľudí na vyšetrenia), ale tam je problém že tam pozrušovali kyslíkové prístroje .
Tak mi povedzte čo mám robiť.....

??!!??

!!!!ale to aj robila!!!! na ten výmemmý lístček (či cesťák) či ako sa to volá s tou mohol chodiť kým nepotreboval kyslík...lebo je to onkopacient. ale oni nemaju kyslík a tak musí chodť s tou RZP sanitkou. ale tam konkrétne sestričku zrušili tým (vracala som sa z domu pre neho) že nemá potvrdenie od revízneho lekára a oni ho NEMOZU previesť.
a keď telefonovala tento týždeň doktorka a aj nejakého stretla an hodbe.....revíznemu lekárovi tak povedali že o ničom takom ešte nepočuli že na prevoz treba potvrdenie...tak preto neviem čo Ďalej

Laurina22

Teraz som sa na to pytala tu erudovanych kolegov a bolo mi povedane ako som aj pisala,to ma osetrujuci lekar po vysetreni zavolat sanitku na prevoz

ON sa ma o to postarat

lentilkaaa

...no to je normalne ze do relacie lamparen... jaaaj pomoooc to je system...ani sa ti necudujem ze si vytocena...mna by na tvojom mieste asi slak trafil
a pomoct ti bohuzial nedokazem...je to scestne cele toto, nechapem preco zrusili kyslikove pristroje v hentych sanitkach...fakt nerozumiem ze kto mal taky uzasny napad

Laurina22

Ale 155 je urgentny stav toto ma riesit ta "klasicka" sanitka 155 ti toto nevyriesi

Ale ako sa tam dostavil?Tiez s klasickou sanitkou nie?

??!!??

na 155 sa obraňujú že potrebujú to povolenie od revízneho lekára. asi aby im to preplatila poisťovňa.....

ja neviem pôjdem asi do poisťovne skúsiť povibavovať a keď nie ja neviem zavolám asi "telku"

??!!??

ano to ja viem aj mne je blbe že ho takto musím ťahať na vyšetrenie ....že sanitka môže zatiaľ niekde inde pomocť....ale inak sa nedá.....to som konzultovala už aj s lekárkou,
proste RZP ho musí previesť a taá "taxikova" ho može ale bez kyslíka a to nám je na prd.
a doktorka vždy vybavovala odvoz doov ale ako som písala 2 x sa to podarilo a posledný už nie.....preto neviem si dať rady

Laurina22

A preco sanitka nemoze?

155 pochybujem ze ho vezme pokial viem osetrujuci lekar ma vybavit prevoz sanitkou

155 sluzi na nieco ine