pošta-balík na inú adresu ako adresa trvalého bydliska

Príspevok v téme: pošta-balík na inú adresu ako adresa trvalého bydliska
schluss

Ahojte, chcem si objednať knižku zo zahraničia na inú adresu ako je adresa môjho trvalého bydliska. Keďže mi to má byť vydané do vlastných rúk, tak v prípade, že ma poštár nezastihne, mi nechá taký ten žltý lístok, na ktorý mi balík vydajú na pošte...ale...tam vždy pýtajú aj občiansky..a keďže na balíku by bola iná adresa ako na občianskom, tak by mi ho nevydali? alebo? nemáte s tým niekto skúsenosti? musím objednávať na meno niekoho kto má na tej adrese, kam chcem balík dostať, trvalé bydlisko? ďakujem

lost

ziadny problem, nepotrebujes ani prechodne bydlisko ani nic..
len povies ze si si to poslala na inu adresu, napr k babke
obcas to tak robim a nikdy nemali otazky..
(a bolo to zo zahranicia, cize nie na dobierku, ze by som platil)
plus cudzie mesto :)

cize bud som mal stastie, alebo im to je jendo..

(ale osobne sa mi to stalo prilis vela krat, na to aby to bolo stastie)

schluss

no ono je to tak, že ja som mala trvalé bydlisko u mamy a poštár už za tie roky vedel, že ma tu nájde a nikdy som na schránke nemala svoje meno, takže problém by to nebol v prípade, že by som bola v byte, v čase keď by mi to doručil..ale keďže nebudem a ani mama (dal by to aj jej keďže nás pozná), tak to skončí na pošte odkiaľ si to asi nebudem vedieť zobrať lebo na občianskom mám inú adresu ako by bola na balíku..takže asi jediné riešenie je objednať to na matkino meno..

jajka001_

jedine ze by si tam mala prechodne bydlisko, zapisane aj v obcianskom a mala aj schranku s vlastnym menom na tom prechodnom bydlisku

jajka001_

no jasne ze ked ti to nemaju kam dorucit, tak ti to pride na tu postu a vratia to naspat. objednaj to na meno niekoho ineho - kamosky, kamosa, samozrejme sa s nim najprv o tom dohodni, nech ti to vyzdvihne a das mu peniaze.