mohlo by to pomoct na uzkost, depky, fobie?

Príspevok v téme: mohlo by to pomoct na uzkost, depky, fobie?
strudlA

nasla som na nete akesi nahravky,vola sa to po anglicky binaural beats, ktore ked pocuvate cez sluchatka, tak by mali pomahat dostat sa do stavu alfa, alebo inych tych stavov teta, delta, ktore su potrebne pre uvolnenie, relax. nieco o tom si mozte precitat napr. na stranke jetcityorange.com ak viete anglicky. da sa to volne stiahnut, tak som si to aj stiahla a aj to obcas pocuvam, ale tak myslite zeby to mohlo fungovat co sa tyka po tej fyziologickej, medicinskej stranke, zeby to fakt mohlo nejak zmenit mozog,tak ako to tam o tom pisu, teda aby mi to pomohlo proti depresivnym stavom, uzkosti, soc.fobii. niekedy si to pustim ked nemozem spat a fakt to pomaha, ze ma to uspi, aj ked je to taky monotonny zvuk, nie velmi najprijemnejsi...

Lilka86

strudlA moja rada radsej neskusaj sa sama dostat do hladiny alfa..je velmi dobre ked relaxujes kedze mas uzkosti, to pomaha, relaxacia, uplne uvolnenie, ale ja som raz skusala take samoliecenie samohypnozou a mala som obcas velmi divne pocity az som sa zlakla, potom mi aj psychologicka hovorila nech to neskusam sama, inak hypnozou sa vraj uzkost da vyliecit, ja som zatial neskusila kedze mi zabrali a pomohli lieky tak ale keby sa mi to vratilo urcite skusim :)

jajka001_

tak na zaspavanie urcite existuje prijemnejsia muzika
neverim ze by take nieco pomohlo na soc. fobiu ci depresiu lebo to su stavy ktore su sposobene jednak urcitym sposobom myslenia a jednak typom osobnosti. to len tak nezmizne, na tom treba popracovat