Neplatenie za psa - čo mi hrozí za trest?

Príspevok v téme: Neplatenie za psa - čo mi hrozí za trest?
Kiara_

Čo mi hrozi ak nebudem ročne platiť poplatok za psa? Väzenie? Alebo aka velka pokuta? Mame psa asi pol roka a rozhodla som sa neplatiť tie nezmyselane poplatky a možu byť radi že ten pes nebeha po ulici ako bezdomovec alebo nie je v utulku. Tak prečo ba som mala platiť? To by sa potom malo aj za dieťa platiť ročny poplatok lebo aj o dieťa sa starame.

Kiara_

Byvam v bytovke v meste a plati sa ročne okolo 40 eur. Viem že policajti to zvyknu kontrolovať preto som chcela vedieť kolko pokuty mi hrozi.
Inak aj vam sa to zda nezmysel to platenie? Ja to platiť aj tak nebudem necham to na osud a ak by niečo tak policajtom kludne vysvetlim či je lepšie ak pes beha po ulici vychudnuty, uzimeny... alebo zabera miesto v preplnenych utulkoch. Vykaly si poctivo zbieram takže nevidim dovod prečo sa plati za psa. Dufam že to čoskoro zrušia. Je to uplna blbosť. A som zvedava kedy určia aj ročnu dan za dieťa do 18 rokov v bytovke a v dome.

george303

Aj mestsky policajti ked ta zbadaju vonku zo psom tak zvyknu kontrolovat ci je pes oznaceny a neviem este co zrejme aj ci je zanho zaplatena dan ....

lost

No za vlastnictvo psa je pokuta (dan je len kryci nazov)

Hrozi ti tusim pokuta az do 160 eur.

Ak ta niekto uda.. napr susedia

A kde byvate , v byte? v dome? v meste? na dedine? kolko je rocny poplatok ?