Rozpravanie sa sam so sebou

Elmo

Moja dcéra sa rozprava stále sama zo sebou ma13 rokov a nemyslim si že je blázon. Podľa mna je to v poriadku keď to robíš na vedomej úrovni . A každý človek má občas rozhovor sám so sebou niekto po tichu a niekto nahlas.

ides

Kto si sam velmi dobre uvedomuje, ze sa rozprava sam so sebou a vie to volou ovplyvnit, cize vie si rozkazat, napriklad si rozkaze, ze sa mesiac nebude rozpravat sam so sebou a dodrzi to, ten nie je blazon a ani nic take a je celkom zdravy clovek, ktory sa asi rozpraval sam so sebou len z nudy alebo zo samoty lebo nechcel obtazovat inych svojimi recami. Psychicky chory jedinec si neuvedomuje, ze sa rozprava sam so sebou, lebo on pocuje hlasy a rozprava sa s tymi hlasmi a neskor si nespomina.

Small_rose

Ja sa dosť často rozprávam sama so sebou. Raz som sa dokonca rozprávala sama so sebou až jednu hodinu v kuse. Niekedy si myslím že som až blázon.
Ale raz som čítala že ľudia čo sa rozprávajú sami so sebou trpia depresiou alebo nemajú dostatok pozornosti.

samurai

Keď sa niekto rozpráva sám zo sebov a nepamätá si to zopár minútovi monológ a nepamätá si ten čas ako by bol v tranze?

Miso334

aisha5

Mas pravdu pekne si to napisala, kiez by bolo viac takych empatickych ludi ako ty, dnes mi jedna povedala, ze je smutne ze sa rozpravam sam so sebou, pritom som jej iba povedal, ked nemohla zdvihnut flasu, ze gravitacia vitazi, to len tak zo srandy, ale ona na to cynicky, ze je smutne ze sa rozpravas sam so sebou, no, viete, ked ma clovek na ZS, komplexy z toho ako sa k nemu chovaju, tak to zanechava aj stopy na psychike, lenze zeny maju vraj viac citov, no lenze aisha5 je podla mna ideal zeny, aspon pre mna, naozaj pekny koment, a svata pravda, klobuk dole.....

Ivka1000

Keď si doma poviem sama pre seba ..... ,, v tej telke .. je hovono" tak som schizofrenik niee podľa mňa je to normaklne :D

jajka001_

to je asi schizofrenia. si si isty ze to nerobi aj vonku na ulici? uz som stretla vela takych ludi. mali by brat lieky. chodia po vonku a hadaju sa s neviditelnymi ludmi.

aisha5

ja si myslim, ze je normalna, len vo vnutri je strasne nestastna a trpi tym co jejurobili a navyse nema nikoho, kto by ju v skutocnosti pochopil, vypocul zanadaval na tych hajzlov, co jej ublizili a utesil ju a povedal, ze bude stat stale pri nej, ze nie je sama. Citi sa nepochopena a nevypocuta a strasne, strasne ukrivdena. A ti, co jej ublizili sa maju dobre a ona kvoli nim trpi. Ak by bola schizofrenicka, tak by sa takto choala vsade, aj v beznom zivote. Ale ked sa tak chova tam, kde si mysli, ze ju nikto nevidi, tak si myslim, ze to je nasledok obrovskej krivdy a samoty.

RNG

Meditacia, tj vlastne nerusene rozpravanie sa sam so sebou, je zdrava a uzitocna.Clovek sa destresuje a vyriesi mnohe problemy, na ktore v kadodennom zhone zivota nema casto dostatocny cas si premysliet.