Rozpravanie sa sam so sebou

BlackJack11

Mozno su to aj veci sposobene, zle manzelstvo, opity manzel, vyhrazajuci sa...a ci schizofrenia no ja nie som odbornik ze ako sa prejavuje taketo ochorenie...

hhhhhhh

Nemusi to byt jedna osoba...a suhlasim s JohnDoe10...zarodky schizofrenie.Moze byt. Mne sa po anglicky aj sniva :DDD

JohnDoe10

BlackJack11, fuha mozno na tom nieco bude. Som laik ale to vyzera na zarodky schyzofrenie :/

lost, aj ty si v duchu hovoris cisto po anglicky ? :D

BlackJack11

no ale ono to nie je vzdy len jedna a ta ista osoba. ale niekedy je to aj niekto iny, napr. ta sefka z prace(tak isto jej/jeho rodina - sesternica), odkial ju/ho vyhodili..mam pocit ze raz je to ten potom onen. a tak dookola stale.

hhhhhhh

Aha chapem...tak to potom zachadza uz trosku k nejakej poruche pokial s tym neprestane. Citi sa ukrivdena, a myslim tym velmi ukrivdena pokial sa rozprava ako keby s tou osobou. Treba sa s nou porozpravat,jednoznacne. Cim dlhsie to bude robit, tym viac zacne byt presvedcena o skutocnej existencii tych dialogov.

liluska565

Tak myslim ze uplne normalne to nie je ale nie je to ani taka tragedia.Moze to byt sposobene nedostatkom v detstve.Myslim tym ze mozno si nemal vela kamaratov alebo proste len cloveka krotemu by si mohol tak verit ze by si mu hovoril o svojich problemoch tak si si ich nechaval pre seba ale to sa neda donekonecna byt ticho a nikomu nic nehovorit.Ale samozrejme moze to byt aj uplne inak.

lost

no sam so sebou sa rozpravam lenv style
"am i alive?"
"am i dreaming?"

ale inac kup si psa a akoze sa rozpravas s nim :D

ale nie pes radsej nie, mozno papagaj :)

a nie su to len hlasnejsie mysienky ? :)

BlackJack11

No tak o mna sa nejedna, ale ide o blizku osobu. ake udalosti mas na mysli? no dotycna osoba bola vyhodena z prace, surodenci su tiez nie bohvieco(lebo im pomahala a starala sa aj o nich), a asi sa cez to nedokaze preniest, alebo neviem si to vysvetlit. No a do extremov, no niekedy je to skoro vzdy nonstop. ono to je v takomto style:
"Pocuvaj ma XYZ, ja som sa staral/a o vas a vy ste sa mi ako odvdacili, nevazite si to, a clovek ked nieco od vas chce, tak sa mu otocite chrbtom". takze asi tak no

hhhhhhhhh

Ahoj, ked sa rozpravas sam so sebou (dedukujem ze ty) tak je to v ramci skutocnych udalosti co sa ti stanu? Lebo ja napr. si vymyslam dialogy :D to je asi tazsia forma :D, nemyslim si ale ze je na tom nieco strasne. Pokial to nezachadza za hranice urcite, ze to robis stale nonstop, ze si prestanes vsimat ludi okolo seba a vedies sam so sebou dialog..:)

BlackJack11

No lenze ja si nemyslim, ze je to zrovna zdrave sa takto sam so sebou rozpravat, a este aj kazdy den skoro vkuse